Зміст

 • 1. Визначте місце установки і діагональ, виділіть ваші цілі
 • 2. Визначте бюджет
 • 3. Визначте роздільна здатність: FullHD vs 4k
 • 3. Виберіть необхідну вам частоту
 • 4. Визначтеся з типом матриці
 • 5. Виберете форму екрана:: плоский vs вигнутий
 • 6. Чи необхідний вам Smart TV?
 • 7. Наявність різних інтерфейсів та їх кількість (HDMI, USB)
 • 8. Зверніть увагу на яскравість і контрастність телевізора
 • 9. Чи потрібен вам 3D vs HDR?
 • 10. Додаткові параметри вибору
  • Звук
  • Охват
  • Де вигідно купити телевізор?

  Телевізори щороку вдосконалюються, з’являються нові функції і можливості, тому при виборі цієї техніки потрібно звертати увагу на деякі ключові параметри апаратури.

  У 2017 році з’явилися принципово нові моделі телевізорів, але основні принципи вибору техніки залишилися колишніми. У статті викладено 10 порад, які допоможуть правильно вибрати телевізор по своїм вимогам і побажанням.

  1. Визначте місце установки і діагональ, виділіть ваші цілі

  Ці параметри є дуже важливими і взаємопов’язаними при виборі телевізора. Чи Будете ви використовувати тільки для перегляду TV і фільмів, або ж захочете підключити ігрову консоль або пк? Або використовувати для графічного дизайну? Виділіть для себе список необхідних саме вам завдань, з якими повинен впорається купується вами телевізор.

  Визначте місце, де у вас буде розташований телевізор, і місце, звідки ви будете насолоджуватися переглядом контенту з нього. Заміряйте відстань між ними. Це дозволить вам визначити такий важливий параметр, як діагональ купується телевізора. Вона вимірюється в дюймах. Для перетворення сантиметрів у дюйми необхідно розділити сантиметри на 2,54.

  Для комфортного перегляду мінімальна діагональ купується телевізора повинна бути не більше ніж у 4 рази менше відстані до нього. Найбільш комфортною вважається діагональ яка в 3 рази менше відстані до телевізора. Подальші збільшення діагоналі обмежена тільки вашим особистим сприйняттям і смаком. Але все ж я б не рекомендував занадто збільшувати діагональ телевізора, так як з близької відстані ваше зір почне бігати по екрану, намагаючись охоплювати периферійні ділянки, і очі дуже швидко втомлюються. Мінімально рекомендована відстань до телевізора це відстань, при якому кут вашого зору до країв екрану складе 40°-45°. Саме з таким кутом розташовуються VIP місця в кінотеатрах.

  Але діагональ телевізора обмежується не тільки відстанню до нього. Вона обмежена безпосередньо місцем де ви встановлюєте телевізор. Наприклад, якщо ця якась тумбочка, телевізор буде занадто маленьким, або буде дуже виступати за краї, то така конструкція буде не дуже добре виглядати. Якщо ж ви хочете встановити телевізор у гарнітур-стінку, то вам потрібно щоб він туди помістився. При цьому потрібно враховувати необхідність залишити щілини не менше трьох сантиметрів для охолодження. При підвісці телевізора на стіну цих обмежень практично немає, але все ж необхідно, щоб телевізор підтримував цю можливість, і щоб його якісно, надійно прикріпили.

  Також необхідно звернути увагу на освітлення при якому ви плануєте дивитися телевізор — це буде нічний час доби з вимкненим або включеним освітленням, або ж ви хочете використовувати телевізор в денний час доби при яскравому освітленні.

  Після того як ви визначилися з оптимальною, мінімальної і при необхідності максимальною діагоналлю, які комфортні саме для вас; визначили цілі які покликаний вирішити телевізор, ви можете перейти до наступного пункту. І врахуйте, прийти в магазин купувати телевізор з рулеткою — це нормально.

  2. Визначте бюджет

  При купівлі телевізора ви практично не маєте обмеження верхнього цінового діапазону. Ви зможете купити більш-менш пристойний телевізор і за 20000 рублів, то з максимумом не все так однозначно — знайдеться телевізор і за півмільйона. Тому відразу визначте оптимальну і максимальну суму покупки. Це дозволить вам уникнути кредитів і покупки непотрібних вам функцій.

  3. Визначте роздільна здатність: FullHD vs 4k

  Тут все залежить від якості сигналу, який надходить до вас, і вашого бюджету. Якщо ви маєте посередній сигнал — вибирайте телевізори HD(32′ і нижче)/FullHD. Якщо до вас надходить хороший сигнал HD/UHD – тоді 4к. Дозвіл 4к має в 4 рази більше пікселів: при 2 мільйони для FullHD вона складе 8 мільйонів для 4к.

  Але тут не все однозначно. Для переконання в цьому скористаємося наступним тестом. Подивіться на картинку нижче. На ній представлено одне й теж зображення з різним дозволом. Ці дозволу взяті для наочності, і не мають прямого відношення до дозволів FullHD і 4к.

  Як ми бачимо на картинці праворуч зображення розмите і нечітке. Але якщо ви почнете повільно віддаляться, то з певної відстані ви взагалі не помітите різницю. Людський зір не дуже точне. Для кожного екрану існує відстань з якого ви не побачите його складових пікселів. Чим більше пікселів, тим більше відстань, з якого вони перестануть бути помітні.

  Для телевізорів цей фактор буде ще менш помітним. Тим більше якщо ви подасте зображення низької якості (навіть FullHD) на телевізор з роздільною здатністю 4к воно буде трохи розмитим — телевізору доведеться екстраполювати нехватывающие пікселі. У реальності цей ефект буде не дуже помітний завдяки апскейлингу — розтягування зображення, при якому спеціальні алгоритми намагаються нейтралізувати супутні дефекти. Виходить краще, але з якістю цього 4К-контенту все одно не зрівняється.

  Парадокс порівняння FullHD і 4k полягає в тому, що, щоб побачити пікселі на 40 дюймовому телевізорі вам необхідно підійти до нього на відстань менше 160 см, а оптимальне значення відстані для перегляду становить 3 метри. Переваги 4k проявляться коли ви усядетесь перед тим же екраном на відстані 50-150 див. Ну а раптом?

  Тому для економії ваших коштів рекомендую брати телевізор з FullHD. Все одно зараз дуже мало медіа які транслюють картинку вище FullHD. Але потрібно однозначно брати телевізор з роздільною здатністю 4k, якщо ви плануєте займатися за ним графічним дизайном — це дозволить вам бачити дрібні ділянки зображення. Або ви маєте гроші і хочете зробити внесок у майбутні. Хоча останнім часом виробнику намагаються обмежити модельний ряд з роздільною здатністю FullHD, тим самим «підштовхуючи» покупця.

  3. Виберіть необхідну вам частоту

  На сьогоднішній день мінімальною частотою є частота 60 Гц. Її цілком достатньо для перегляду TV і іншого відеоконтенту. Для 3D та ігрових завдань (бажано) мати частоту вище 120 Гц (144Гц). Частота оновлення екрану не може бути вище 200Гц з технічних причин. Тому все що вище — це так званий індекс динамічних сцен — частота з якою зображення буде виглядати на екрані». Він може мати показник і 1000. При цьому реальна частота може бути і 100, і 200Гц. Це є чисто маркетинговим ходом. Тому краще уточніть реальні показники частоти.

  Для перевірки цього параметра можна запустити динамічне відео — якусь бойову сцену, наприклад (у високому дозволі!). Якщо відео чітке, не має роздвоєнь — то все в порядку.

  4. Визначтеся з типом матриці

  Зараз серед матриць впевнено домінує технологія LED, на її основі створюють більшість сучасних дисплеїв. Основними типами матриць є: TN+film, IPS (PLS), *VA, AMOLED (OLED).

  Телевізори на основі матриці TN+film є самими бюджетними. Матриці TN+film мають не дуже хорошу передачу кольору (особливо страждає чорний колір — він виглядає темно-сірим) і порівняно невеликі кути огляду — до 150 градусів.

  Якщо ви дивитеся телевізор в помірно освітленій кімнаті, при цьому дивлячись його з різних кутів кімнати, або дивіться його не один — то вам однозначно треба брати телевізор з матрицею типу IPS. Вона має найбільш великі вертикальні і горизонтальні кути огляду, що забезпечить вас якісною картинкою з будь-якого кута кімнати.

  Якщо у вас світла кімната, і при перегляді телевізора все розташовуються навпроти центру телевізора — вам потрібна *VA матриця MVA, PVA, Super PVA, ASVA — перші літери розрізняються в основному за виробника). Вона має велику глибину чорного кольору і поліпшена контрастність, але при цьому втрачаються деталі зображення при сильному відхиленні від центру телевізора.

  Якщо ви хочете максимальної якості зображення, і не хочете йти на компроміси — вам потрібен телевізор на основі органічної матриці — AMOLED. У такій матриці ідеально передаються кольори — кожен піксель це окремий світлодіод, тому якщо колір чорний, він просто повністю відключається. Це забезпечує соковиту картинку, хоча деякі вважають її перенасиченої — у кожного своє сприйняття. У той же час при сонячному освітленні даний тип матриць не завжди підтримує достатню яскравість зображення практично зникає.

  Так як ціна на телевізори з матрицею AMOLED занадто висока, тому розумним вибором буде телевізор з звичайною матрицею LED — IPS або *VA.

  5. Виберете форму екрана:: плоский vs вигнутий

  Вигнутий екран є черговим не дуже вдалим маркетинговим ходом. Хоч якість зображення і покращилося, але при цьому дуже сильно постраждали комфортні кути огляду — для перегляду необхідно однакову відстань до всіх точок екрана телевізора. Відвідайте магазин і подивіться на нього трохи збоку — ви самі все зрозумієте. Це забезпечить вам певні незручності при перегляді з сім’єю або друзями. Тому більш доцільним вибором буде телевізор з плоским екраном.

  6. Чи необхідний вам Smart TV?

  Smart TV це вбудований в телевізор міні-комп’ютер, в основному на базі операційної системи Android (підтримка Play Market) з плитковим інтерфейсом. Це дозволяє дивитися відео з YouTube та інших онлайн кінотеатрів. Але врахуйте, що для онлайн перегляду необхідний серйозний інтернет канал. Наприклад, Netflix, найбільший провайдер відео за запитом, рекомендує 3 мбіт/сек для звичайного якості, 5 мбіт/сек для HD і 25 мбіт/сек для UHD(4к). До того ж займатися серфінгом в інтернеті з пульта дуже незручно. Для цього можна придбати бездротову мишу і клавіатуру (краще перевірити підтримку даних пристроїв при покупці).

  Тому, якщо є обмеження в бюджеті немає гострої необхідності в користуванні новітніми програмами при перегляді телепрограм, то варто вибрати звичайний телевізор. Потім до нього можна придбати додаткову приставку. Купуючи приставку окремо, ви не будете обмежені у виборі операційних систем, і тому навіть зможете вибрати пристрій підтримують дві ОС: Windows і Android.

  Також є Smart TV з іншими операційними системами, такими як Firefox OS, Opera TV, Tizen, WebOS. Але якщо ви все ж вирішили вибрати телевізор зі Smart TV, я б рекомендував вам купувати його на базі Android.

  7. Наявність різних інтерфейсів та їх кількість (HDMI, USB)

  Телевізори мають безліч різних інтерфейсів. Самими основними з яких є HDMI і USB.

  Якщо це простий телевізор, то він має 1 USB, через який можна підключити флешку, камеру і інші накопичувачі. Якщо ж телевізор має функцію Smart TV бажано мати хоча б 2 порту USB. Хоча відсутність другого порту не повинно стати вашим основним критерієм при виборі :-).

  Дуже бажано мати хоча б 3 порти HDMI. Хоча тут все залежить від ваших потреб, ви повинні заздалегідь порахувати кількість необхідних вам портів (приставка замінник Smart TV, тюнер, пк, ігрова консоль тощо). Якщо ви потім будете постійно бігати перетыкать дроти, роз’єми можуть зламатися, та й погодьтеся, це не дуже зручно.

  HDMI може бути різних версій — від 1.4 до 2.1. Уточнюйте необхідну вам версію HDMI заздалегідь, але при цьому враховуйте, що старші версії HDMI мають заявлену зворотну сумісність до версії 1.4.

  Так само може знадобитися роз’єм для підключення карти пам’яті або слот CI для використання модуля цифрового телебачення.

  8. Зверніть увагу на яскравість і контрастність телевізора

  Яскравість телевізора повинна регулюватися в широких межах. Вона не повинна зліпити вночі, але при цьому повинна видавати досить яскраву картинку днем. При перевірці в магазині, в найбільш нижньому положенні, зображення має бути тьмяним (при магазинному освітленні); при максимальному аж трохи засвіченим — комфортне значення повинно бути на позицію нижче.

  Контрастність телевізора має велике значення для характеристики якості екрану. Тому виробники намагаються зробити її більше. Найчастіше вони вказують не контрастність, а динамічну контрастність — вона залежить від показуються сцен та може змінюватися в досить широких межах.

  Тому для перевірки, потрібно перевірити діапазон регулювання — встановіть максимальне і мінімальне значення. Після відновивши оптимальне значення, запустіть якісний відеоролик — з яскравими і темними сценами. При яскравих сценах білі елементи (сніг, біла сорочка тощо) не повинні засвічуватися і переходити в негатив. У темних ж сценах, повинні чітко розрізнятися градації сірого, не зливатися в одну темну масу.

  9. Чи потрібен вам 3D vs HDR?

  Якщо ви берете телевізор з діагоналлю, менше 40 дюймів, то краще відразу відмовтеся від 3D — ви тільки дарма витратите гроші.

  На даний момент розрізняють три основних варіанти виконання 3D: з затворних очками, з пасивними окулярами, взагалі без очок.

  Технологія показу 3D з затворів (активними) очками увазі що на телевізорі видається по черзі зображення для правого і лівого ока. При цьому інший очей в цей момент затемнюється за допомогою окулярів, і кожне око бачить свою картинку. Наш мозок сприймає зображення як об’ємне. Але при цьому треба звернути увагу, що частота телевізора повинна бути не менше 120 Гц. Адже при 3D показі за цією технологією частота зменшується вдвічі — для кожного ока своє зображення. Також потрібно врахувати, що вам доведеться постійно міняти батарейки в окулярах, і вони будуть мати не самий маленький вагу. При цьому для кожного телевізора підходять тільки свої окуляри, і вони швидше за все не будуть працювати на іншому телевізорі (тим більше телевізорі іншої фірми).

  Показ 3D з пасивними (поляризаційними) очками здійснюється з допомогою ефекту поляризації світла. Кожна лінза пропускає тільки вертикально або горизонтально орієнтовані хвилі світла. За рахунок цього кожне око отримує свою картинку. До переваг можна віднести легкість і відсутність батарейок в окулярах, а до недоліків — зменшення дозволу по вертикалі вдвічі (ряди пікселей по черзі видають зображення з різною орієнтацією).

  Показ 3D без окулярів — автостереоскопічні 3D телевізори. Тут на екран наносяться спеціальні прозорі оптичні елементи. Вони і поділяють зображення для кожного ока. На жаль, дана технологія не дуже дешева і видає не найкраще якість 3D зображення.

  HDR — новомодна технологія, яка позиціонується як заміна 3D. Її завдання відобразити всі найдрібніші деталі зображення, від найдрібніших деталей в тінях, до яскравості джерел світла. Вам приходило в голову розглянути ліхтарик у фільмах? Ні? Ну ось тепер ви зможете визначити як він світить. Нижче представлена картинка, отримана після зняття трьох зображень з однаковою затримкою і оброблена у форматі HDR. Для TV ефект буде не таким сильним, але все ж таки непоганим.

  Однак виробники самі заплутують покупця, прикріплюючи наклейку HDR на все підряд 4k телевізори. Тому зараз вже існує кілька стандартів HDR, а реальний приріст можна помітити лише у OLED і найдорожчих LED телевізорах.

  10. Додаткові параметри вибору

  Звук

  Так як сучасні телевізори тонкі, то і динаміки встановлюються в них невеликі. Вони не можуть забезпечити якісні низькі і високі частоти, так і з середніми не все гладко.

  Хочете якісний звук? Купуйте окрему багатоканальну звукову систему з саббуфером. Для цього потрібно переконатися в наявності цифрового каналу передачі звуку. Також непогано мати стандартний роз’єм 3,5 мм — це найбільш дешевий спосіб отримати більш-менш якісний звук за допомогою якісних навушників. Так і роз’єм під навушники ніколи не буде зайвим.

  Охват

  Технології виробництва матриць давно відкатані, тому вони мають досить якісну картинку, охоплюючи широкий колірний діапазон. Для естетів є точні ручні настройки. Загалом якщо ви не займаєтеся графічним дизайном, то немає сенсу звертати на даний параметр особливу увагу.

  На всякий випадок ви можете запустити яскравий динамічний відеоролик. Якщо кольору шкіри людини, трави, неба, виглядають цілком природно, то з іншими квітами теж все буде нормально.

  Де вигідно купити телевізор?

  На прайс-агрегаторі Sravni представлені сотні телевізорів, які пропонують магазини Казахстану. За допомогою фільтрів в лівій частині можна вибрати ключові параметри техніки, після чого система покаже всі відповідні результатами пошуку моделі. Після вибору моделі сайт покаже всі цінові пропозиції від продавців, серед яких клієнт вибере найбільш підходяще.

  (1 оцінок, середня: 5,00 з 5)

  Завантаження…
  Мітки:Телевізор

  Схожі записи
  • ТОП 5 кращих телевізорів з Android на 2015 р.

   Коментарів немає | Окт 15, 2015  • Особливості та переваги 3D-телевізора LG 42LW4500

   Коментарів немає | Сер 5, 2015  • ТОП-20 виробників недорогих телевізорів 2018 року

   Коментарів немає | Сен 22, 2018  • Побутовий стабілізатор напруги – захист домашньої техніки

   5 коментарів | 6 Окт, 2012  • Цифрове телебачення: стан та перспектива

   3 коментарю | 17 Лип, 2011  • Телевізор на основі комп’ютера

   1 коментар | травня 23, 2012