Зміст

 • Переваги витяжок для кухні
 • Типи кухонних витяжок
  • Плоскі витяжки
  • Камінні витяжки
  • Острівні витяжки
  • Вбудовувані витяжки
  • Вертикальні підвісні витяжки
 • Основні моменти
  • Вартість
  • Розміри
  • Потужність
  • Зовнішній вигляд
  • Шум
  • Тип вентиляції
  • Швидкість вентилятора
  • Простота установки
  • Особливості
 • Висновок
 • Коли ви займаєтеся ремонтом або реконструкцією кухні, одним з важливих пристроїв для придбання може стати не тільки піч, а й витяжка. Особливо якщо ви або хтось з вашої родини планує часто займатися готуванням, що, скажімо чесно, відноситься до переважної більшості кухонь, тоді витяжка безумовно є важливою частиною облаштування. Коли процес приготування їжі запущений у всю, дим, запахи і різні дрібні частинки, як правило, літають у повітрі заповнюючи простір сумішшю запахів, нагріваючи і частково забруднюючи повітря. Саме в цьому випадку на виручку приходить витяжка, яка буде виводити все це з кухні, що дозволить вам не турбуватися про шкідливий димі або неприємні запахи, що витають в процесі і ще довгий час після готування.

  Переваги витяжок для кухні

  Крім основної мети очищення повітря під час приготування їжі, витяжки також забезпечують кілька інших переваг:

  • Вони забезпечують додаткове освітлення в області, де ви займаєтеся приготуванням, що сприяє забезпеченню більшої безпеки процесу.
  • Вони сприяють збереженню вашої кухні у чистоті. Коли дим збирається та розповсюджується по кухні, він забруднює стіни і стільниці, що набагато важче очистити.
  • Вони зменшують ризик отруєння чадним газом, який може розвинутися до критичного рівня, якщо ваша область готування недостатньо вентилюється.
  • Вони остудити простір, так як в додаток до видалення диму та інших частинок, вони також видаляють надлишок тепла в повітрі.
  • Навіть якщо ви не готуєте занадто часто, наявність витяжки може збільшити вартість вашого майна, будь то будинок або квартира, так як це ще одна річ, на яку майбутній покупець неодмінно зверне увагу.

  Якщо ви в принципі любите багато готувати, а особливо часто смажити різні інгредієнти, то наявність витяжки в значній мірі є необхідністю. На щастя, у вас є безліч варіантів для вибору, представлених на ринку в різних стилях, ціни, розміри і функціоналі. Далі ви ознайомитеся з основними моментами, які допоможуть знайти кращу витяжку для вашої кухні.

  Типи кухонних витяжок

  Ринок витяжок для кухні спочатку може здатися трохи більше, ніж передбачалося, оскільки там ви знайдете багато різних типів. Для деяких покупців тип, який виявиться найбільш підходящим, буде визначатися насамперед дизайном кухні. Якщо ви захотіли замінити витяжку, яка стала погано працювати, прийшла в непридатність або просто вам набридла, ви, швидше за все, захочете дотримуватися аналогічного типу з подібними габаритами. Якщо ж ви займаєтеся ремонтом або перебудовою кухні, то у вас в значній мірі є досить широкий вибір.

  Плоскі витяжки

  На сьогоднішній день плоскі витяжки є одним з найбільш поширених типів, який ви можете знайти. Насамперед це зумовлено їх відносно доступною вартістю, що має сенс при різних варіантах облаштування кухні. Цей тип кухонних витяжок встановлюється прямо під вашими підвісними шафами над плитою, ідеально охоплюючи її довжину, щоб витяжка могла захоплювати весь жар і дим, коли вони піднімаються, при цьому до того, як все це дістанеться до ваших шаф.

  Плоскі кухонні витяжки відносно прості в установці і коштують набагато менше, ніж більшість інших типів. Ви можете знайти не тільки стильні і зовні привабливі моделі, але й інші, які в основному призначені для ефективної роботи без особливого залучення уваги. Деякі моделі цього типу будуть включати в комплект конструкції повітроводи, які будуть виводити дим і дрібні частинки з вашої кухні на вулицю, в той час як версії без нього будуть рециркулировать повітря в кухні. Моделі з повітроводами, природно, більш ефективні, але коштують трохи дорожче і їх буде складніше встановити.

  Камінні витяжки

  Камінні витяжки встановлюються в місцях, де немає ніяких підвісних шаф, які могли б цьому перешкодити. У цьому випадку плоскі витяжки явно не виглядають більш привабливим варіантом, і багато домовласники замість цього розглядають саме камінні. Камінні витяжки також іноді називають настінними, що, в принципі, логічно, враховуючи спосіб монтажу. Вони більш широкі біля основи, що дозволяє їм ідеально охоплювати всю область плити, також як у плоских моделей, щоб вони могли захоплювати все, що піднімається. При цьому вони звужуються до вентиляційного отвору, нагадуючи камінний димар. Вони, як правило, коштують трохи більше, ніж під плоскі витяжки, але багато користувачів воліють у них саме зовнішній вигляд, ну і вони є більш логічним вибором для установки над плитою, розташованою в місці без підвісних шаф.

  Острівні витяжки

  Острівні витяжки дуже схожі за дизайном і зовнішнім виглядом на камінні, але призначені для установки у великих і просторих кухнях, де плита знаходиться посеред приміщення, а поруч немає стіни для кріплення. Замість воздуховода, що ховається в стіні, в даному випадку він буде розташовуватися під стелею або ж за ним. Моделі цього типу, як правило, набагато більш дорогі, але багато з них розроблені таким чином, щоб бути особливо красивими і привабливими. Більшість користувачів можуть віддати перевагу острівні витяжки чисто для задоволення естетичних цілей, але для тих, хто планує розмістити піч посередині кухні, вони виявляться найбільш логічним вибором.

  Вбудовувані витяжки

  Вбудовані кухонні витяжки забезпечують основну функціональність витяжних шаф, але при цьому легко вписуються в простір вашого власного дизайну. Якщо ви плануєте реконструювати кухню, щоб вона точно відповідала вашим естетичним уподобанням, то даний тип витяжок надасть вам велику гнучкість. Вони відмінно підходять для таких рішень і при цьому є досить доступними в своїй більшості, але, як правило, вони стають більш дорогими після всього, що пов’язано з витратами на проектування, будівництво і установку.

  Вертикальні підвісні витяжки

  Вертикальні підвісні витяжки, загалом, не надто відрізняються від горизонтальних, хіба що самим положенням, що, власне, зрозуміло з самої назви. Воно є практично вертикальним, що в даному випадку передбачає більший акцент на дизайн, ніж на практичність. Звичайно ж, серед широкого асортименту витяжок цього типу зустрічаються не тільки жіночі моделі, але також і проточні, що дозволяє їм набагато ефективніше справлятися з усунення неприємних запахів, за рахунок відводу повітря назовні через повітроводи. Природно вона буде витягувати назовні і тепло, що не дуже практично взимку, хоча загалом і в цілому цей тип також популярний серед користувачів.

  Основні моменти

  У кожного користувача при покупці того або іншого товару завжди різні потреби, пріоритети і параметри, які в даному випадку дозволять визначити, яка саме витяжка підійде саме вашій кухні і стане кращим придбанням. При пошуку, виборі та остаточному рішень варто врахувати до уваги кілька основних факторів, які будуть наведені нижче.

  Вартість

  Найпростіші кухонні витяжки можуть обійтися вам близько $100, не враховуючи витрат на установку, у той час як найбільш складні та сучасні конструкції зможуть досягати порядку декількох тисяч доларів. Деякі з факторів, які впливають на остаточну вартість, досить передбачувані: наприклад, більш великі витяжки зазвичай коштують дорожче, ніж більш дрібні, як і ті з них, які володіють додатковими функціональними особливостями або просто більш стильні. Острівні і камінні витяжки є одними з найдорожчих типів, в той час як самими доступними зазвичай виступають плоскі.

  Багато типів витяжок також тісно пов’язані зі складним процесом, особливо в частині повітроводів. Більш висока вартість установки в цих випадках приводить до більш ефективного відводу повітря, оскільки моделі без повітроводів можуть тільки повторно циркулювати повітря і захоплювати дим і забруднюючі речовини за допомогою фільтрів, а не повністю позбавлятися від нього.

  Розміри

  Для більшості присматриваемых типів кухонних витяжок розмір зазвичай безпосередньо пов’язаний з площею поверхні вашої плити. Звичайно, розміри витяжки не повинні з високою точністю відповідати габаритам варильної панелі плити, але найкраще, щоб усі частинки диму тощо, які виробляються в процесі готування, потрапляли безпосередньо в витяжку, перш ніж вони поширюватися по всій кухні.

  Цілком логічно, як ми вже зрозуміли, більш широкі витяжки набагато більш дорогі, але, якщо ви купуєте велику плиту (або вже давно її купили), то це, швидше за все, буде коштувати того. Плоским витяжок потрібно буде поміститися в просторі, яке у вас залишиться (хоча деякі моделі сконструйовані таким чином, щоб відповідати розміру плити), в той час як настінні і острівні витяжки обмежені в розмірах лише в тому, скільки місця у вас залишилося. Переконайтеся, що ви заздалегідь правильно все заміряли, щоб купити відповідну за розмірами витяжку.

  Потужність

  Чим могутніше ваша витяжка, тим ефективніше вона буде працювати. Якщо ви збираєтеся багато і часто готувати, то напевно варто націлитися на витяжку, який пропонує хорошу потужність. Виробники з радістю нададуть вам необхідну інформацію щодо потужності, яку можна очікувати від своїх пристроїв в кубометрах на годину. Моделі без воздуховода не зможуть забезпечувати таку ж потужність, як ті, які виводять дим за межі будинку, оскільки вони залежать від фільтрів, у плані очищення повітря, а не повністю видаляють його з приміщення. І більш дрібні моделі, як правило, не будуть такими потужними, як більш великі.

  Зовнішній вигляд

  Деякі стандартні витяжки не додадуть чого-небудь вашої кухнк з точки зору естетики, але, якщо ви хочете знайти ту, яка зовні приваблива і дійсно може привнести щось в навколишній простір, ви, безумовно, зможете це зробити. Багато острівні і камінні моделях мають різні цікаві конструкції, які ви напевно вже помічали. Так і вбудовувані витяжки дозволяють експериментувати, працюючи разом з дизайнером або підрядником, з метою встановлення витяжки, яка буде виглядати так, як вам хочеться. Якщо ви не дбаєте про її дизайн і просто хочете, щоб вона добре працювала і не надто виділялося, ви можете знайти безліч моделей (в основному в категорії плоских), які зможуть задовольнити ці потреби. Але якщо ви все ж хочете чогось нового і цікавого, багато бренди надають варіанти, які зможуть вразити вашу уяву.

  Шум

  Більшість вентиляційних витяжок будуть гучними, принаймні, на максимальній потужності. Та й судячи з різним користувальницьким відгуками і оглядам, одна з найпоширеніших скарг на витяжки – це шум, який вони видають. Деякі моделі, принаймні, прагнуть до зниження шуму, так вони ще трохи шумлять, але не так критично і голосно, як інші. Якщо у вас є можливість відвідати магазин де ви можете відчути наскільки гучною або тихою модель є, це буде дуже добре. Якщо ж це не представляється можливим, то відгуки клієнтів, ймовірно, краще всього підходять для з’ясування того, чого чекати від витяжки в цьому плані.

  Тип вентиляції

  Витяжки випускаються або з повітроводами, які переміщують повітря зовні, або без них, рециркулируя все повітря, який вони використовують, намагаючись видалити якомога більше забруднюючих речовин з нього за допомогою фільтрів. Канальні витяжки набагато ефективніше, в плані очищення, але їх складніше встановити і це буде коштувати вам додаткових витрат. Деякі люди все ж проживають у таких будинках, які не дозволяють їм поставити витяжку з воздуховодом. Канальні витяжки зазвичай поставляються з алюмінієвими фільтрами для уловлювання бруду, які вам необхідно буде періодично виймати і чистити.

  Швидкість вентилятора

  Більшість вентиляційних витяжок мають кілька різних швидкостей обертання вентиляторів. Це дає вам можливість підвищувати потужність, коли ви у всю зайняті готуванням, або ж навпаки тримати обертання на низькому рівні, якщо ви не хочете занадто шуміти, а мінімальної потужності буде достатньо. Звичайно, мати кілька варіантів швидкості безперечно варто, але, як правило, моделей з двома або трьома швидкостями цілком достатньо. Більшість споживачів не буде відчувати особливої різниці навіть від можливості вибирати між п’ятьма або шістьма позиціями.

  Простота установки

  Багато витяжки, зокрема ті, що з повітроводами, потребують складної установки, яка включає в себе залучення професіоналів. Деякі з більш простих моделей набагато простіше в установці і можуть бути вмонтовані в вашу кухню без професійної допомоги, але, якщо ви не впевнені, чи знаєте ви, що робити, краще зателефонувати фахівця. У деяких випадках варто доплатити за більш складний процес установки. Як вже згадувалося, воздуховодные витяжки набагато ефективніше, ніж їх проточні колеги. Незважаючи на це, варто задуматися про те, чого очікувати від процесу установки. Адже чим складніше це, тим більше ви будете платити за допомогу професіонала.

  Особливості

  Крім усього іншого, для витяжок не є винятком і різні функціональні особливості. Звичайно, набагато краще мати їх все і відразу в одному пристрої, але рідко кому вдається знайти настільки відповідну модель. Тому нижче будуть представлені основні корисні особливості більшості кухонних витяжок:

  • Освітлення – багато з переглянутих вами моделей витяжок будуть оснащені підсвічуванням, тому відзначте для себе наскільки вони яскраві.
  • Теплові датчики – теплові датчики дозволяють автоматично включати вентилятори, коли витяжка сприймає велику кількість тепла.
  • Автоматичне відключення – ця функція може стати зрозуміло з назви, дозволить автоматично відключити вентиляцію через певний час.
  • Індикація фільтрів для витяжних шаф з воздуховодом у яких є фільтр, спеціальний індикатор дозволяє нагадати про те, коли його варто почистити або замінити.

  Висновок

  З усього вищеописаного ми можемо зрозуміти, що кухонні витяжки не є особливо дешевими або простими доповненнями до кухні, але якщо ви будуєте нову кухню з нуля або переробляєте стару, то варто включити їх у ваші розрахунки. Перед вами буде безліч варіантів, і вам не складе труднощів знайти той, який буде відповідати вашим конкретним потребам і дизайну кухні.

  Наявність правильної витяжки може позбавити вас від необхідності докладати більше зусиль до процесу чищення, не дати вашої кухні пропахнуть сумішшю ароматів і не змушувати вас відкривати всі вікна кожен раз, коли ви готуєте. Це вигідне придбання для тих, хто прагне використовувати свою кухню по максимуму.

  (Оцінок поки що немає)

  Завантаження…
  Мітки:кухонні витяжки

  Схожі записи
  • Вбудована кухонна техніка – як правильно і зручно розмістити?

   1 коментар | Жовтень 27, 2012  • Gaggenau — елітна побутова техніка для всіх

   Коментарів немає | Жов 16, 2016  • Кухонна витяжка – обов’язковий атрибут сучасної кухні

   Коментарів немає | Жовтень 11, 2012  • Вибираємо витяжку під стиль кухні в 2016 році

   Коментарів немає | Кві 19, 2016  • Вибираємо камінну витяжку для кухні. Огляд популярних моделей (березень 2014)

   Коментарів немає | Мар 17, 2014  • Підбір кухонної витяжки, на які параметри звернути увагу

   Коментарів немає | Чер 16, 2015