Зміст

 • Як працює система зворотного осмосу?
 • Як підібрати фільтри зворотного осмосу?
 • Типи систем зворотного осмосу
  • Настільні
  • Побутові
 • Габарити
 • Обсяги води
 • Ефективність
 • Установка
 • Простота використання
 • Відходи
 • Термін служби
 • Ціна
 • Сучасні прилади для фільтрації води з кожним роком стають все досконалішими. Вони здатні очищати воду на 99% від всіх забруднень і домішок. Досягають такого ефекту фільтри для води, у яких очищення відбувається методом зворотного осмосу. На сьогоднішній день — це найбільш досконалі прилади для фільтрації.

  Як працює система зворотного осмосу?

  Прилади, що очищають воду методом зворотного осмосу, як правило, мають п’ять стадій очищення. На перших трьох відбувається видалення великих частинок – піску, глини та іржі. Відповідає за цю очищення фільтр з активованим вугіллям в гранулах. На четвертій стадії за очищення відповідає спеціальна мембрана, здатна затримувати велику частину всіх дрібних частинок. П’ята стадії включає кондиціонер води, а також позбавлення її від сторонніх запахів і каламутності. Також деякі системи зворотного осмосу можуть включати шосту стадію, на якій вода, за допомогою вбудованого мінералізатора, насичується корисними мікроелементами. Перед тим, як купувати такий фільтр, варто поцікавитися показниками тиску у вашій водопровідної магістралі. Якщо підсумкове число буде менше 3 атмосфер, знадобиться додаткова комплектація спеціальною помпою.

  Як підібрати фільтри зворотного осмосу?

  При підборі фільтрів зворотного осмосу, слід цікавитися, в першу чергу, їх основною частиною. Справа в тому, що вбудована мембрана може мати різну продуктивність: від 7 до 15 літрів за годину. Мінімального показника буде цілком достатньо для зазвичай сім’ї з трьох осіб. Ще системи зворотного осмосу можуть відрізнятися типом накопичувальної ємності. Фільтри, що мають зовнішній бак, досить габаритні і вимогливі до місця установки. З ними у вас завжди буде запас чистої води. Прилади з внутрішнім баком мають більш компактні розміри, однак чистити його в такій комплектації дуже незручно. Ті ж системи зворотного осмосу, які не мають накопичувального бака, прості в установці і обслуговуванні, але відрізняються низькою швидкістю води, що подається.

  Одними з найбільш затребуваних нині є фільтри компанії Нова вода. Це український виробник, який представляє на ринку якісні системи очищення за прийнятною ціною. Також компанія випускає витратні матеріали, які виготовляються з використанням міцного і безпечного пластику. Серед великої кількості вітчизняних виробників, фільтри цієї компанії є досить популярними, що свідчить про їх високу якість. З фільтрами Нова вода у вашому домі завжди буде чиста вода.

  Типи систем зворотного осмосу

  Якщо говорити про вибір фільтра зворотного осмосу для вашої домашньої кухні, то асортимент моделей буде достатнім, але по типу у вас буде всього два варіанти. І представлені вони будуть настільними моделями і більш звичними для сучасного ринку, модульними системами, устанавливающимся під раковиною. Підсумкове рішення про перевагу однієї з них буде залежати від безлічі факторів, як наявність вільного місця або необхідних обсягів продуктивності, однак коротко найкраще буде розглянути обидва варіанти.

  Настільні

  Як можна здогадатися з назви, ці фільтри призначені для розміщення на столі або на інший вільної робочої поверхні. Вони спочатку розроблені з метою надання більшої компактності і зручності, тому вам не доведеться жертвувати якимось великим обсягом кухонного простору, а також турбуватися про складному процесі установки, тут, звичайно, є значна відмінність. Вони, як правило, є самим оптимальним вибором для тих, хто орендує житло і, природно, не може вносити суттєві зміни у цей будинок або квартиру. Та й для тих, хто хоче уникнути залучення фахівця для встановлення системи, даний варіант буде в самий раз.

  Отже, трохи більш докладно розглянувши даний тип, з достоїнств ми можемо виділити компактність, простоту установки і можливість без праці забрати його з собою на випадок зміни місця проживання. З іншого боку, дані системи менш зручні у використанні і вимагають нехай і невеликого, але все ж вільного робочого простору для установки.

  Побутові

  Враховуючи невисоку популярність попереднього типу фільтрів зворотного осмосу, що використовуються на дому, ці системи не прийнято називати як-небудь ще. Є, правда, різні варіанти назв (особливо англійською) ґрунтуються на модульності конструкції або ж способі установки під раковиною. І все ж ці системи зворотного осмосу є найбільш поширеним варіантом, який ви знайдете ринку. Вони дуже прості у використанні прямо після установки, так як все, що вам потрібно буде зробити, це відкрити кран.

  Зворотною стороною медалі в цьому випадку є складність самого процесу установки, і багато покупців безперечно повинні будуть вдатися до допомоги фахівця. Тим не менше, гра варта свічок, так як системи даного типу можуть швидко очищати більшу кількість води, що автоматично робить їх відмінним варіантом для повсякденного використання.

  Габарити

  Незалежно від того, який у підсумку ви оберете тип системи, доступне для її установки простір є важливим пунктом. І якщо ви заздалегідь знаєте, що маєте деякі обмеження в ньому, установка великої системи зворотного осмосу напевно виявиться тим ще заходом, особливо якщо вам вдасться викроїти для неї місце. Так, при виборі другого типу все здається просто, адже система без праці повинна вміститися під раковиною. Але якщо ви купите занадто велику, у вас не залишиться вибору, окрім як відправляти її назад і почати все заново. Щоб уникнути подібних казусів варто насамперед виміряти доступне простір, де ви збираєтеся встановити систему, і співвіднести його з габаритами тих варіантів, які ви розглядаєте. Якщо ви турбуєтеся щодо цього, просто проконсультуйтеся з професіоналом, який зможе розрахувати, як вплине на розмір процес установки.

  Обсяги води

  Ще одним параметром, отталкивающимя від розмірів системи, є підсумкові обсяги відфільтрованої води. Технічні характеристики для різних систем завжди можуть надати вам інформацію про те, скільки літрів води в день вона може обробляти. Самі стандартні показники, які ви побачите, будуть варіюватися від 190 до 285 літрів у добу, якщо ми говоримо саме про побутових системах. І якщо ви не потребуєте в великих обсягах питної води кожен день, то системи з продуктивністю до 190 літрів вам повинно вистачити. З іншого боку, якщо ви живете у великому приватному будинку, оточені великою і дружною родиною, то варто розглядати вже більш продуктивні варіанти.

  Ефективність

  При виборі системи зворотного осмосу ви зустрінете безліч моделей, які будуть надсилатися на декілька стадій очищення. За ними ховається конкретне число фільтрів, використовуваних системою для очищення води. Наприклад, як ми вже писали вище, чотириступінчаста система буде включати фільтр для видалення домішок начебто грязі чи піску, вугільний фільтр, і мембрану зворотного осмосу, допомагає у видаленні будь-яких слідів хімічних речовин, які залишаються в підсумку.

  По закінченні повного циклу всіх перерахованих етапів ви отримаєте чисту воду, яку можна пити і використовувати для приготування їжі. В залежності від якості води, яку ви збираєтеся фільтрувати, вам може не знадобитися система на п’ять або шість етапів. Але, якщо ви хочете бути впевнені в тому, що ваша система виконує колосальну роботу з очищення вашої води, то всі вкладення будуть виправдані.

  Установка

  Багато покупці будуть змушені скористатися допомогою спеціаліста, коли справа дійде до установки системи, особливо тієї, що розташовується під раковиною. І чим складніше процес установки, тим дорожче буде оцінюватися виконана робота. Так що система, яка буде найбільш проста, в більшості випадків буде як раз у ваших інтересах. Та й по більшій частині легкість в установці не завжди приносить з собою такі небажані компроміси, як менша ефективність і загальну якість.

  Простота використання

  У плані використання велика частина сучасних систем виявляється максимально простий, незважаючи на те, що вам доведеться робити якісь маніпуляції, щоб зберігати їх у хорошому робочому стані. Обов’язково перевіряйте, як часто необхідно замінювати фільтр системи і наскільки складним буде процес очищення, перш ніж приймати рішення про покупку. І якщо ви не бажаєте кожен місяць замінювати фільтр, то оптимальним для вас варіантом стане модель, яка потребує заміни фільтрів тільки раз на рік. Якщо ви хочете, щоб вона якісно справлялася зі своїм завданням і прослужили вам довгий час, важливо регулярне обслуговування. Проте робота, яку вам необхідно проробляти, дійсно мінімальна.

  Відходи

  Перевитрата води і створення великої кількості водних відходів є одним з основних недоліків фільтрів зворотного осмосу. У середньому це співвідношення складає близько 5-15% на кількість відфільтрованої води. Звичайно ж, на сучасному ринку присутні й інші системи зворотного осмосу, розроблені з метою скорочення цих витрат шляхом повторного використання води для миття посуду або прання. І якщо ви не проти того, щоб насолоджуватися чистою водою для пиття, але використовувати воду з невеликою кількістю хімічних речовин та опадів для інших побутових цілей, це буде найкращим варіантом для скорочення втрат по воді.

  Термін служби

  Якщо ви збираєтеся купувати систему зворотного осмосу і будете готові витратитися на те, щоб правильно встановити її, ви можете розраховувати, що вона прослужить вам довгі роки. З іншого боку, ви просто можете покластися на популярний у цій категорії знайти бренд або продукт з найбільшою кількістю позитивних відгуків, що також є відмінним показником системи, здатної служити довго і якісно. Природно, системи зворотного осмосу поширюються гарантії від виробника, або від магазину), які іноді бувають навіть довічними. Так що, для більшої впевненості в тому, що найближчим часом ви не зіткнетеся з поломкою або зносом системи, варто розглядати варіанти з серйозною гарантією.

  Ціна

  Один з найголовніших питань, які напевно буде стояти перед вами, полягає в тому, наскільки обмежений (або ні) ваш бюджет. Системи зворотного осмосу розрізняються в цінах, що залежать від багатьох факторів, в числі яких і ті, що ми розглянули вище, але і без того це дуже недешеве задоволення. Більш дорогі моделі часто мають більшу кількість стадій очищення (як і фільтрів), здатні орабатывать великі обсяги води, ну і різні індивідуальні та практичні функціональні особливості. Також, деякі з дорогих систем можуть заново насичувати воду корисними речовинами після того, як шкідливі відфільтровані.

  Як і в багатьох інших категоріях пристроїв, якщо ви розраховуєте на бюджетний фільтр зворотного осмосу, то можете зіткнутися з продуктом з відверто дешевих матеріалів, який виявиться недовговічним або не досягне великих результатів. З іншого боку, більшість пропозицій середнього класу можуть надати роботу, що задовольняє запити більшості людей. В даному випадку все залежить від того, скільки ви будете готові віддати за постійний доступ до питної води, на що навряд чи варто економити.

  (Оцінок поки що немає)

  Завантаження…
  Мітки:фільтр води

  Схожі записи
  • Побутовий фільтр для води: принцип очищення і тип конструкції

   8 коментарів | 6 Груд, 2012  • Edel Wasser і Aqueena від Zepter — системи очищення води на варті Вашого здоров’я

   4 коментарю | Ноя 30, 2012  • Фільтр для води під мийку» Expert M305

   Коментарів немає | Кві 19, 2013