Зміст

 • Чому саме пилосос?
 • Чи потрібен вам робот-пилосос?
 • Чи він може замінити звичайний пилосос?
 • Типи роботизованих пилососів
  • Бюджетні моделі
  • Середній клас
  • Топ клас
 • Як вибрати підходящу модель?
  • На чому ви стоїте?
  • Скільки кімнат і що в них знаходиться?
  • Виявлення та видалення бруду
  • Наявність таймера
  • Тип фільтра
 • Висновок
 • Сучасні технології розвиваються настільки стрімко, що не встигаєш помічати, наскільки сильно вони полегшують твоє життя. І хоча перший робот-пилосос був винайдений досить давно, не можна заперечувати очевидну користь від такого пристрою, який може автоматично виконувати прибирання, дозволяючи вам відпочивати або займатися власними справами. Однак вибір найбільш підходящої моделі, може виявитися досить нелегкою справою, особливо, якщо знайомі ви з ними досить поверхово. Отже, як же все-таки вибрати найбільш підходящу модель, яка буде якомога більш ефективно працювати у вашому будинку або квартирі? Нижче ви ознайомитеся з деякими основними параметрами, на які варто звернути свою увагу при виборі, а також дізнаєтеся про радах, які також повинні бути корисними. У цій статті ми зібрали все, для того, щоб зрозуміти, який роботизований пилосос напевно буде ідеально підходити вам і вашому будинку.

  Чому саме пилосос?

  В першу чергу, перш ніж перейти до безпосереднього вибору робота-пилососа, вам може знадобитися отримати відповіді на два досить прості питання, а саме:

  • Чому саме пилосос?
  • Навіщо саме робот?

  Першою і найбільш очевидною причиною для покупки та періодичного використання пилососа є естетика. Регулярна прибирання будь-якого типу підлоги з його допомогою не тільки поліпшить зовнішній вигляд ваших статей, прибираючи з них бруд і пил, але також може і значно підвищити якість повітря у вашому будинку або квартирі. А це, в свою чергу, надає багато позитивних переваг для здоров’я і навколишнього середовища. Цей процес також може збільшити термін «життя» вашого килима, звільняючи захоплені частинки, які в іншому випадку можуть застрягти глибоко в килимі, і з плином часу пошкодити не тільки його, але й пол. Зазвичай, у тих, хто не звик користуватися пилососом, може виникнути ще одне питання: як часто мені потрібно пилососити?

  Відповідь може бути таким: швидше за все, більше, ніж зараз. Багато експертів рекомендують, пилососити мінімум від одного разу на тиждень, а то й по два-три рази в тиждень, якщо у вас вдома велика прохідність, є домашні тварини або він сам по собі частіше збирає велику кількість пилу і бруду. Для деяких з вас це, звичайно, може стати шоком, однак для інших — напевно, зовсім не дивно. Саме з цієї причини робот-пилосос взагалі існує, і саме вона буде основним визначальним фактором для вирішення такого важливого питання.

  Чи потрібен вам робот-пилосос?

  Основною особливістю, яка робить робот-пилосос таким бажаним придбанням, є той простий факт, що ви можете запускати його кожен день з мінімальними зусиллями. Для більшості з нас, ми будемо виправдовувати припущення, що це частіше, ніж ви в даний час пилососите. Також можна припустити, що більшість людей, які читають це, не в захваті від процесу прибирання з пилососом, так і на насправді нам уявити кого-небудь, хто просто обожнює цей вимотуючих процес. Це сімейство продуктів призначене для тих з нас, хто постійно відкладає цю справу в довгий ящик, і був би більш щасливий доручити цю тяжку завдання нового роботизованому одному.

  Чи він може замінити звичайний пилосос?

  До невеликого жаль, є одна важлива річ, яку потрібно розуміти: жодна з моделей роботів-пилососів не може бути ідеальною і повноцінною заміною звичайного пилососа. Так що, якщо ви думаєте, що після покупки першого зможете назавжди забути про використання другого, то, на жаль, це не зовсім так. Ну а якщо ви один з тих, хто постійно піклується про бездоганному вигляді своїх статей, і в даний час пилососите принаймні один або два рази в тиждень, то купівля робота-пилососа напевно не стане вам цікава.

  Тим не менш, такий пристрій може стати надзвичайно корисним доповненням до вашого дому і, швидше за все, зробить його більш чистим в цілому. Роботи-пилососи призначені для частого роботи з очищення, істотно відсуваючи необхідність і час між використанням звичайного пилососа для більш глибокого очищення. В цьому і полягає суть аргументу на користь того, чому вам варто придбати робот-пилосос: хороша чищення підлог на щоденній основі, ймовірно, надасть більш високий загальний рівень чистоти, ніж якісна прибирання, що відбувається з перервами. Якщо після прочитання цього ви відчуєте, що роботизований пилосос підходить для вас, тоді настав час визначити, який тип автоматизованого помічника ідеально підходить для вас, вашого будинку і вашого бюджету.

  Типи роботизованих пилососів

  Перший робот-пилосос з’явився на ринку ще в далекому 1996 році. З тих пір, як його виробництво припинилося, інші моделі на його заміну з’явилися вже в 2002 році, що викликало вибух популярності для подібного роду пристроїв. Провівши швидкий порівняльний аналіз ринку і його пропозицій можна відразу зіткнутися з широким ціновим діапазоном. Найдешевші моделі зазвичай не пропонують будь-яких надприродних функцій, володіючи необхідним для підтримання чистоти підлоги мінімумом. Найдорожчі моделі, в свою чергу, мають складні навігаційні системи, що відображають кімнату по мірі її очищення, що мають кілька ступінчастих систем очищення і автоматичне стикування з доком, для зарядки і відновлення процесу, коли це необхідно. Як і з будь-яким видом продукції, роботи-пилососи можна умовно розділити на три категорії.

  Бюджетні моделі

  Ці моделі, роблячи цілком логічний висновок з назви, домінують в нижній частині ринку, і в основному пропонуються за ціною менш ніж 100 доларів. Природно, з цього виходить, що їм не вистачає багатьох функцій більш дорогих моделей, що в свою чергу чинить сильний вплив на менш ефективну продуктивність. Відсутність фактичного двигуна для забезпечення всмоктування передбачає наявність у цих моделей або електростатичної насадки для пилу, або обертається щітки, рекомендовану для чищення твердих поверхонь або твердого килима. Вони, як правило, не мають і будь-яких картографічних або навігаційних можливостей, володіючи лише елементарним сенсором для оминання перешкод і ставляться на зарядку вручну, ніякої мови про автоматичне стикування. Такі моделі варто розглядати в тому випадку, якщо бюджет на подібний пристрій строго обмежений або тим, хто живе в невеликій студії з жорстким підлогою, так як ці роботизовані помічники все ж швидше підмітають, ніж пилососять, хоча клас пристроїв у них один. І все ж, навіть такі моделі зможуть підтримувати певну чистоту в будинку.

  Середній клас

  Цей клас роботизованих пилососів буде відмінно працювати на твердих покриттях, начебто плитки, лінолеуму або ламінату. Вони відрізняються від вищезгаданого класу не тільки більш високою вартістю, але і куди більш широким функціоналом, відмінним прикладом якого може бути функція вологого прибирання, для чого може використовуватися очищуючий розчин. В основному, при виборі такого пристрою багато звертають увагу на об’єм резервуара з водою для вологого прибирання. Якщо вам зазвичай досить протерти підлоги вологою ганчіркою, не вдаючись до використання пилососа, тоді подібні моделі можуть стати відмінним вибором для того, щоб тримати ваші підлоги в чистоті. Зазвичай ці моделі коштують від 250 до 600 доларів. Вони напевно будуть практичним і найбільш ефективним варіантом для тих, у кого вдома тверді покриття без килимів і немає якихось великих генераторів заворушень, на зразок домашніх тварин. Так чи інакше, і у цього класу продуктів є своя аудиторія, яка воліє ці функції і знає, за що платить.

  Топ клас

  Наступна група пристроїв – це роботизовані пилососи средневысокого класу. Їх відмінною особливістю є наявність щітки для чищення підлоги, з щетинками або пластиковими лезами, а також безпосередньої функції всмоктування, щоб фактично пилососити ваші підлоги. Вони працюють на всіх типах підлог і збирають бруд і сміття, які вони зберігають у сміттєвому контейнері. Вони можуть надати досить широкий спектр можливостей і функцій, а також широкий діапазон цін – від 200 до 1500 доларів. Цей клас пилососів є самим універсальним, з різними виробниками і моделями зі своїми унікальними поєднаннями засобів очищення, датчиків і навігаційного програмного забезпечення, кожен з яких веде до підвищення продуктивності в певних ситуаціях.

  Отже, крім того, що роботизовані пилососи представлені в досить широкому ціновому діапазоні, ми з вами також зрозуміли, що це надає певний вплив на їх функціональні особливості і не всі з цих пилососів дійсно всмоктує пил. Так що при виборі варто враховувати, що одні моделі можуть її підмітати, а інші вимивати.

  Як вибрати підходящу модель?

  Наступним кроком у виборі тієї моделі, яка буде найбільш підходящою для вас, є детальний погляд на вашу квартиру або будинок, і зокрема те, які області ви плануєте чистити і тип покриття в них. Тепер, коли ви вирішили, що вам дійсно потрібен роботизований пилосос, і ви знаєте різні типи, присутні на сучасному ринку, ви напевно готові приступити до безпосереднього вибору. Для цього ми також надали декілька порад, які можуть полегшити цей процес.

  На чому ви стоїте?

  Перше, що потрібно зробити, це буквально подивитися собі під ноги, принаймні, якщо ви перебуваєте в тому місці, в якому буде приблизно орудувати ваш новенький роботизований пилосос. Мета цієї дії полягає просто в тому, щоб визначити, який з трьох перерахованих типів пристроїв найкраще підійде під вашу ситуацію. І як ми вже зазначали, для кожного з класів характерна своя, найбільш ефективна середовище роботи, будь то жорстке покриття, начебто ламінату, для другого типу, або ж килим, з яким впораються лише пристрої з третьої категорії. Тільки в тому випадку, якщо ваш будинок складається з виключно жорстких підлогових покриттів, слід дивитися в бік пилососів з функцією вологого прибирання. Якщо ви хочете очистити однорідний твердий підлогу, такий як паркет або лінолеум, тоді такої моделі повинно бути більш ніж достатньо. Простіше кажучи, у випадку з вибором такого пристрою, як робот-пилосос, враховувати покриття підлоги там, де ви збираєтеся його використовувати, варто чи не в першу чергу.

  Скільки кімнат і що в них знаходиться?

  Наступним кроком, який варто взяти до уваги, це розрахунок кількості кімнат і того, що може в них знаходитися, так як все це впливає на роботу майбутнього роботизованого помічника. Однокімнатна чи це квартира-студія, або будинок з великою кількістю кімнат, або одна велика кімната, розділена диваном надвоє? Все це має значення. Наявність навігації і датчиків визначає, наскільки ефективно робот зможе маневрувати і чистити підлогу вашого будинку. Деякі моделі позиціонуються як «багатокімнатні», в той час як інші обмежені роботою тільки в одній кімнаті. Під цим мається на увазі той факт, що останні моделі, у випадку з однією великою кімнатою, розділеною, наприклад, великим диваном, можуть заплутатися і не знайти власну док-станцію для того, щоб стати на зарядку, вимагаючи від вас постійних рятувальних місій. Так що, якщо ви плануєте придбати пилосос для простої маленької кімнати або не заперечуєте переносити його разом з док-станцією між кімнатами вручну, тоді одна з моделей середнього класу, що використовують більш просту навігацію, може виявитися більш ніж достатньою.

  І навпаки, якщо ви плануєте систематичну прибирання дуже великої кімнати або декількох кімнат, подумайте про робота, який зможе просканувати кімнату, що, можливо, у більш дорогих моделей ринку. Зазвичай вони починають зі сканування приміщення на 360 градусів, потім по периметру, складаючи карту, що дозволяє впевнено переміщатися. Вони будуть відстежувати очищені ділянки, заряджатися по мірі необхідності і відновлювати прибирання там, де вони зупинилися. Однак такі високотехнологічні моделі можуть обійтися бажаючим зовсім недешево.

  Виявлення та видалення бруду

  При виборі роботизованих пилососів основним одним з не менш важливих аспектів є виявлення і очищення бруду. Перед тим, як вибрати дану модель, не зайвим буде поставити собі кілька питань, наприклад, чи може та чи інша модель ефективно виявляти плями бруду в будинку і також якісно позбавлятися від них? Чи зможе ваш майбутній робот-пилосос отримати доступ до деяких найбільш важкодоступних точок в будинку, наприклад, до кутах і під тумбочками?

  Наявність таймера

  При виборі роботизованого пилососа краще всього віддати перевагу гаджетом, який можна запрограмувати для роботи протягом заданих часових періодів. Наприклад, якщо ви хочете запустити процес очищення в своєму будинку або квартирі, ви можете запрограмувати ваш пилосос на очищення в той період, коли ви будете перебувати на роботі, а якщо перенести цю ситуацію в офіс або комерційні підприємства, то ви можете налаштувати його на прибирання вночі або у вихідні дні, коли всі співробітники йдуть.

  Тип фільтра

  Також перед вибором робота-пилососа рекомендується спочатку проаналізувати тип використовуваних в ньому фільтрів. Високоефективні фільтри HEPA настійно рекомендуються, так як вони є більш ефективними при видаленні дрібних частинок зі всіх куточків вашого будинку, ніж інші типи фільтрів похвалитися не можуть. Однак наявність фільтра – досить важливо для більш ефективної роботи роботизованого пилососа в цілому.

  Висновок

  Отже, після всього того, що ми розглянули щодо роботизованих пилососів, можна поставити цілком логічне запитання: яким же повинен бути ідеальний робот-пилосос? Навіть після того, як ми разом з вами розібралися в тому, як краще вибрати найбільш підходящу модель, не можна однозначно позначити якусь універсально кращу модель. І все це тому, що все це залежить від безлічі індивідуальних факторів, які не є прямою частиною пристрою. Але можна сказати, що ідеальний робот-пилосос для усіх буде тим, який можна буде практично ігнорувати протягом більшої частини часу, лише щодня перевіряючи його, щоб очистити пилозбірник, і щотижня, щоб очистити фільтри.

  Завдяки більш детального підходу до вибору, можна зрозуміти, що є всього кілька ключових особливостей, які дійсно мають значення при виборі роботизованого пилососа. Сподіваємося, що ці декілька порад і основних положень допоможуть вам зорієнтуватися і успішно знайти підходящу для вашого будинку модель роботизованого помічника. Кожен будинок і персональний бюджет різні, але тепер ви озброєні інформацією, для того щоб зробити правильний вибір. А при правильному технічному обслуговуванні і турботі про ваш робот-пилосос час його служби і підтримки чистоти вашого будинку може розтягнутися на довгі роки.

  (Оцінок поки що немає)

  Завантаження…
  Мітки:пилосос, робот

  Схожі записи
  • ТОП 10 кращих пилососів 2015 року

   Коментарів немає | Лип 19, 2015  • Топ 10 садових пилососів в 2015 році

   Коментарів немає | Лип 21, 2015  • ТОП-7 кращих пилососів 2016 року

   13 коментарів | Лют 21, 2016  • Топ 7 пилососи з аквафільтром 2015 року

   Коментарів немає | Лип 21, 2015  • 8 популярних гаджетів від Xiaomi в 2018 році

   Коментарів немає | Мар 7, 2018  • Миюча техніка з чищення килимів: ковромоечные машини

   Коментарів немає | Сен 10, 2013