Зміст

 • Введення
 • Центральне розміщення роутера по вашому житлу
 • Чим менше стін на шляху, тим краще зв’язок
 • Ближче до неба
 • Електроприлади — не друзі в цьому питанні
 • Розташувати антену вгору або убік?
 • Потрібно не забувати, що наш роутер інтроверт
 • Гарячі предмети не повинні бути поруч з маршрутизатором
 • Очманілі ручки
 • Двухдиапазонность вирішить проблеми з сусідами
 • Мобільний додаток на допомогу!
 • Домашні тварини
 • Репітер
 • Оновлення і прошивки
 • Введення

  У попередній статті порад з вибору роутера ми лише краєм торкнулися теми: «Розташування роутера в квартирі або в будинку«. Якщо ви купили дорогу модель маршрутизатора, то, в основному, у таких людей не виникають питання з цього приводу з-за вбудованих високих параметрів апарату, які можуть забезпечити сильний і великий за площею охоплення бездротової мережі. А ті, хто придбав варіант роутера в середньої або низької цінової категорії, їм доведеться подумати над місцем, де буде розташовуватися їх Wi-Fi роздавальник. І щоб спростити їм життя, ми дамо вам 13 порад з цього приводу:

  Центральне розміщення роутера по вашому житлу

  Самой великою проблемою для проходження Wi-Fi частоти є — стіни. Сама суть центрального розташування передбачає проходження бездротового з’єднання через дверні прорізи. Класичної кімнатою в цьому плані виступає передпокій. У більшості своїх випадків з передпокою є доступ до всіх кімнатах. Наприклад, при розташуванні роутера у вітальні або в інший крайньої кімнати, ви не зможете охопити всі житлові приміщення, і будуть утворюватися так звані «порожні простору» без зв’язку.

 • Враховуйте схему свого житла
 • Оберіть кімнату, з якої є доступ в усі кімнати
 • Дверні прорізи — ваші помічники
 • Стіни (особливо бетонні) будуть недругами в поширенні сигналу
 • Чим менше стін на шляху, тим краще зв’язок

  Щоб зрозуміти, як впливає Wi-Fi сигнал на предмети, які встають на шляху, потрібно зрозуміти процес поширення. Сигнал, проходячи через предмети, втрачає силу від стандартного показника або, в найгірших варіантах, зовсім пропадає. Це все залежить від матеріалу, через який проходить хвиля. Всі квартири у звичайній своїй архітектурі складаються з бетонних стін. Але в зв’язку з розвитком технологій в дизайн жител додаються і стіни, складаються з більш легких матеріалів. Як ви могли зрозуміти вище, бетонні стіни не допомагають поширенню сигналу, а навпаки — погіршує його. А ось матеріали з гіпсокартону і дерева менш завдають шкоди силі сигналу. Ще одна цікава властивість бездротової мережі — це віддзеркалення від будь-якого предмету. Як і з проходженням, є матеріали, які сприяють відображенню. В більшості своїй — це дзеркала. Для того, щоб сигнал «від вас не втік» можна подумати про покупку парочки дзеркал і розташуванні їх у кімнаті. Це допоможе домогтися вкрай сильного сигналу у вашій одній кімнаті, уникнувши витоку в інші.

  Ближче до неба

  Чим вище роутер, тим краще сигнал. Тому, як на стелі немає перешкод для розповсюдження. Звідси виходить протилежне, близьке розташування до підлоги буде погіршувати ваш сигнал з-за великої кількості предметів, що зустрілися у вас на шляху. Зазвичай дотримуючись цього правила, можна використовувати настінні кріплення роутера. Так і під ногами не валяється і місце на шафі не займає.

  Електроприлади — не друзі в цьому питанні

  Зараз з’явилася така велика кількість приладів, що пригнічує сигнал 2,4 ГГц. Це питання безпосередньо стосується у виборі місця для маршрутизатора. Потрібно вибрати місце де не буде, тих апаратів, які працюють на бездротової мережі. Будь впевнені, майже всі з них працюють на частоті 2,4 ГГц. А найнебезпечнішим у цій справі є мікрохвильова піч, саме вона зведе нанівець ваш сигнал. Так що, розташовувати роутер на кухні, при наявності там мікрохвильовій печі, згубно для вас позначиться.

  Розташувати антену вгору або убік?

  Кожен, думаю, задавався питанням: «Що буде, якщо розташувати антену в різних положеннях і який ефект від цього?» . Відповідь на питання не змусив себе довго чекати. Якщо розташувати антени вгору до стелі, то площа поширення сигналу прийме горизонтальний вектор. При розташування антен вбік, то вектор зміниться на вертикальний. Тут вибір ляже тільки на вас і вашу будівлю будинку. Один варіант підійде для звичайних квартир, а інший для житлових багатоповерхових будинків, щоб домогтися проходження сигналу на поверх вище. Можна вибрати і проміжне положення антен, яке забезпечить середній сигнал, як в горизонтальній, так і вертикальній площині. Існують також вбудовані антени при яких нам самим доведеться перевертати роутер в ту або іншу сторону.

  Потрібно не забувати, що наш роутер інтроверт

  Великі компанії не для нашого роутера. Ось такий апарат. Сам дивуюся, але нічого не поробиш. Розташувати роутер в людному місці виявиться помилкою. Якщо вірити науці, то людина на 70 % складається з води. І ось такі водні скупчення людей «гасять» сигнал Wi-Fi. Якщо це офіс або інше людне місце, то рада розташувати роутер вище і подалі (не забуваючи про правило «центру») буде найбільш вірним рішенням.

  Гарячі предмети не повинні бути поруч з маршрутизатором

  Не ставьте роутер на батарею, процесор або інші гріються предмети. Це погано позначиться не тільки на роботі, але і на передачі сигналу. Бо температура вище 40 градусів за Цельсієм тягне за собою поломку і несправність апарату. А в самих сумних ситуаціях, ви можете пожертвувати своєю безпекою. Може виникнути запалення, яке в свою чергу, спричинить пожежу. Коли мова заходить про вашу безпеку, поставтеся до цього з належною відповідальністю.

  Очманілі ручки

  Якщо всі сили на кінець і руки опускаються вже самі, то на допомогу можуть прийти лише рекомендації «Очманілих ручок». Цей варіант працює лише в самих запущених випадках. Він допоможе поліпшити роздачу і покриття бездротової мережі Wi-Fi на 20%. Знадобитися жесть. Її можна знайти з під будь банок з харчової продукції, головне, щоб внутрішня частина була блискучою. Ось цією внутрішньою частиною обертаємо антену вашого роутера. Є і правда поліпшення, але зовсім невеликі.

  Двухдиапазонность вирішить проблеми з сусідами

  При проживанні в багатоповерховому житловому будинку, ви будете забезпечені наявністю сусідів, які теж використовую роутери і свої бездротові мережі. Більшість з них працюють на частоті 2,4 ГГц. При купівлі роутера підтримує не тільки 2,4 ГГц, а і 5 ГГц, можна добитися індивідуальності та неконкурентності ваших сусідів. Так при роботі на більш високій частоті, ви зможете уникнути зниження сили потоку сигналу з-за того, що інші мережі працюють на іншій частоті і не становлять вам конкуренції.

  Мобільний додаток на допомогу!

  Крім додатків, які контролюють ваш роутер, є й такі, які можуть показати силу сигналу Wi-Fi. Тобто перебуваючи в різних кімнатах ви зможете встановити, який сигнал отримує кожна з них. І розглядаючи вже ці параметри, пересувати свій роутер з одного місця в інше, поки ви не досягнете потрібного ефекту. Зазвичай це стане в нагоді тим, хто має не звичайне будова житлової площі і правило центру тут не працює. Для прикладу існують непогані програми: Wifi Analyzer, WiFi Master Key, WIFI WPS WPA TESTER, WPS Connect.

  Домашні тварини

  Домашні тварини теж можуть стати з вами на війну за стабільний Wi-Fi і думаю вони будуть займати не вашу сторону. Захистити дроти і роутер потрібно в першу чергу від тварин в іншому випадку. В іншому випадку ви можете отримати несправний роутер або куди гірше погризений оптоволоконний кабель, що призведе до великих проблем і викликом спеціалізованого персоналу з цього приводу.

  Репітер

  Ще один з варіантів поліпшити ваш потік бездротового з’єднання. Правда потрібно витратитися ще на невелику суму грошей, але для великих приміщень — це незамінна примочка. З її допомогою сигнал стане поширюватися в два рази сильніше і покриття підвищитися на точну відповідність вашого стаціонарного роутера. Практику у використанні репітер отримує в офісах, готелях і кафе. Підприємцям варто задуматися про цю купівлю.

  Оновлення і прошивки

  Не забувайте перевіряти оновлення, які компанія виробник надає щомісяця. Не завжди, особливо це стосується молодих виробників, роутер може розкрити всі свої потенціали зі стандартним не оновленим. Вже в ході експлуатації люди пишуть відгуки, і у команди розробників складається чітке думку з приводу їхнього продукту і які потрібно підкоригувати недоліки. Потім через місяць, приблизно, виходить оновлення вже з усунутими неполадками. Це відноситься тільки до порядним виробникам, яким важлива думка покупців.

  (Оцінок поки що немає)

  Завантаження…
  Мітки:комп’ютер

  Схожі записи
  • Додаткові аксесуари для ноутбука вирішать проблеми його використання

   1 коментар | травня 30, 2012  • Перезавантаження комп’ютера під час запуску — вирішення проблеми

   3 коментар | Вересень 28, 2011  • Mozilla Firefox гальмує — прискорюємо роботу браузера

   97 коментарів | Сен 1, 2011  • Віруси та боротьба з ними

   Коментарів немає | 30 Вер, 2013  • Аерографія на ноутбуці

   2 коментарю | Сен 1, 2011  • Що робити, якщо клавіатура не працює

   2 коментарю | Лис 22, 2011