Зміст

 • Що не так з вбудованим спалахом?
 • Головні особливості
  • Потужність
  • Час перезарядки
 • Важливі функції фотоспалахів
  • TTL режим
  • Підсвічування автофокусу
  • Автомасштабування
  • Поворот і нахил
 • Додаткові функції
  • Бездротове управління
  • Ручне управління
  • Погодостійкість
  • Підтримка зовнішнього акумулятора
 • Фінальні аспекти
  • Ціна
  • Термін служби
  • Нові або б/у
 • Висновок
 • Спалах – важливий елемент, який вбудований в більшість сучасних камер. Вона забезпечує додаткове світло в умовах його недостатньої кількості і дозволяє досягти більш збалансованою експозиції. Тим не менш, поки ви не встановите зовнішній спалах, особливо, якщо користуєтеся дзеркальним фотоапаратом, буде важко оцінити, яке сильне вплив вони надають на ваші фотографії. Вбудовані спалаху створюють прості, нічим не виділяються знімки, в той час як зовнішні можуть робити дивовижні речі з вашими роботами. Само собою, вони володіють перевагами і мають широкий попит у категорії аксесуарів для фотоапаратів. Але для того, щоб вибрати найбільш підходящу модель, варто враховувати деякі аспекти, перелічені нижче.

  Що не так з вбудованим спалахом?

  Перш ніж серйозно замислюватися про покупку зовнішньої фотоспалахи, варто зрозуміти, чи потрібна вона в принципі. Тут все залежить від рівня вашої залученості, так як і вбудована спалах не обов’язково марна. Вона як і раніше може виконувати гідну роботу по освітленню необхідних предметів композиції в різних ситуаціях, що досить добре для фотографій в цілому. Однак, якщо ви хочете поліпшити свої навички в цій області або й зовсім зацікавлені в розвитку цього хобі в професію, зразок весільного фотографа та інших, то наявність зовнішнього спалаху для вас буде просто необхідністю.

  Основна проблема з вбудованими спалахами полягає в тому, що вони просто не універсальні. Коли ви включаєте її, вона націлюється на загальну картину лише під одним кутом. Таким чином, вбудовані спалаху не забезпечують достатнього простору для творчості, елемента, який життєво необхідний для зйомки професійних і якісних фотографій. При використанні зовнішніх спалахів, ваше розуміння роботи світлових ефектів на фотографії значно розширюється, що дозволяє вам точніше контролювати результат. Ви можете вручну керувати контрастністю, експозицією, світловим малюнком, ISO і багатьом іншим.

  Головні особливості

  Крім того, що ми збираємося перерахувати чимало основних і додаткових функціональних особливостей зовнішніх фотоспалахів для цифрових дзеркальних фотоапаратів, на які варто звернути увагу, перш ми хочемо акцентувати його саме на найголовніших аспектах вибору. Вони повинні бути враховані насамперед, а вже потім ви зможете рухатися далі.

  Потужність

  Дана особливість є найважливішою при розгляді характеристик спалаху. Потужність спалаху зазвичай виражається значенням провідного числа. Щоб не заглиблюватися в технічну частину цих понять, все що вам необхідно – знайти модель із найбільш високим показником цього числа. По суті, спалах з високим значенням провідного числа випромінює більше світла. Незважаючи на те, що ви можете зменшити потужність спалаху, збільшити її вам точно не вдасться, намагаючись вичавити з неї понад можливого. Для кращого розуміння того, як це працює, вам слід запам’ятати наступне правило:

  Провідне число = відстань × діафрагмове число

  Іншими словами, нормальна експозиція, при оптимальній роботі спалаху, буде залежати від правильно підібраного відстані при певному значенні діафрагми. По мірі того, як ви придбаєте досвід фотографа, ви почнете усвідомлювати, що відхилення від формули GN призведе до кращої фотографії. Тим не менш, коли справа доходить до покупки зовнішніх спалахів, ця формула важлива для порівняння потужності різних моделей.

  Час перезарядки

  Ще одна важлива особливість, яку слід враховувати, – це швидкість перезарядки, визначає мінімальний інтервал між спрацьовуваннями. Виробники зазвичай вказують її в секундах, припускаючи, що ви використовуєте нову акумуляторну батарею. Однак нерідко в характеристиках вам будуть зустрічатися два різних числа, наприклад, 0,1 — 6 секунд. Більш низьке число відображає, як скоро може бути використана спалах при найнижчій її потужності, тоді як більше число вказує час, який буде потрібно, перш ніж спалах зможе повторно накопичити максимум потужності.

  В більшості випадків найбільш важливим показником з цих двох є, звичайно ж, останній. Прагніть до пошуку такої моделі, у якій цей часовий проміжок буде як можна коротше. Але навіть при цьому не варто забувати, що вам знадобляться високоякісні батареї, спеціально призначені для інтенсивного використання, щоб отримати максимальну швидкість перезарядки, заявлену виробником.

  Важливі функції фотоспалахів

  Наступні з особливостей, описані нижче, зазвичай є стандартними для більшості сучасних зовнішніх фотоспалахів дзеркальних фотоапаратів. Тим не менш, все ж добре розуміти основні особливості і нюанси цих функцій, так як це дозволить заощадити вам купу часу при виборі.

  TTL режим

  Всі сучасні спалаху використовують швидку серію миттєвих світлових імпульсів, які визначають оптимальну потужність спалаху перед зйомкою. Це відбувається після того, як ви натиснули кнопку спуску затвора на камері, і він ось-ось відкриється. На щастя, фотографи не повинні турбуватися про складних обчисленнях, так як камера і спалах разом аналізують імпульси, зіставляючи їх з поточними налаштуваннями камери (такими як фокусна відстань, режим зйомки, діафрагма, ISO і т. д.) і автоматично встановлюють правильну настройку потужності.

  Підсвічування автофокусу

  Багато зовнішні спалахи забезпечують підсвічування автофокусу, яка значно більш ефективна і яскравіше, ніж стандартна автофокусування камери. Цей допоміжний промінь допомагає вам чітко фокусуватися на об’єкті навіть при недостатньому освітленні без небажаного ефекту засвічування предметів, як при роботі вбудованого спалаху. Переважно спалах повинна використовувати сітку для відтворення і покриття різних точок автофокусування. Однак більшість сторонніх бюджетних моделей забезпечують тільки одну вертикальну лінію або центральну точку, які не дуже корисні, так що варто враховувати і це.

  Автомасштабування

  Сьогодні більшість спалахів мають зручну функцію масштабування, засновану на фокусній відстані вашої камери. Так, наприклад, при збільшенні від 30 мм до 70 мм спалах проводить автоматичну настройку, щоб забезпечити ефективне використання світла і максимальне охоплення. Більшість фотоспалахів з цією функцією можна також настроїти вручну, що дозволяє змінювати світлові малюнки, в залежності від того, якого ефекту ви прагнете.

  Поворот і нахил

  Ваша спалах повинна мати можливість нахилу вгору і вниз, а також повороту справа наліво. Ця особливість допоможе вам краще контролювати ситуацію після установки спалаху на камеру. Більшість спалахів можуть пересуватися також вгору і вниз, але ви повинні піти на ту, яка зможе повертатися, щоб розширити ваші можливості.

  Додаткові функції

  Для тих, хто вже знайомий з основними функціональними особливостями фотоспалахів, напевно, буде більш цікаво заглибитися у всілякі додаткові фішки, яких, на щастя, чимало. Так що, якщо вам потрібні більш складні, але разом з тим дуже практичні функції, то зверніть свою увагу на наступні.

  Бездротове управління

  Багато висококласні накамерные спалаху дозволяють використовувати основну спалах з контрольним блоком для бездротового зв’язку і дистанційного керування іншими спалахами, зберігаючи при цьому налаштування режиму TTL при кожному спрацьовуванні спалаху. Теоретично, ви можете об’єднати необмежену кількість бездротових спалахів і встановити для кожної свої показники потужності, прямо з контрольного блоку на основний спалаху.

  Однак ця особливість є привілеєм спалахів топового цінового сегмента, в той час як більш доступні моделі спалахів використовуються лише в якості ведених, що приймають сигнали. Управляються вони також дистанційно, по радіоканалу або за допомогою інфрачервоного або оптичного сигналу. Таким чином, перед покупкою спалаху, добре б визначитися, чи хочете ви використовувати бездротове управління, і буде воно необхідно.

  Ручне управління

  Є деякі фотографи, які воліють мати повний контроль над своїми спалахами і, в кінцевому рахунку, фотографими. У цьому випадку ви повинні використовувати спалах з функцією ручного управління. Прикладом ручного управління в дії є встановлення різної інтенсивності у двох окремих спалахів. Ви можете налаштувати один блок на більш високу інтенсивність і знизити її для іншого. Наявність такого контролю при роботі над фотографією можливо тільки при використанні спалахів з ручним управлінням.

  Погодостійкість

  Фотографам нерідко доводиться працювати в складних ситуаціях і примхливих погодних умовах. Тому ви повинні прагнути до покупки такої моделі, яка буде захищена від погодних впливів для підвищення надійності і терміну служби. Більшість спалахів від Nikon і Canon є досить надійними в цьому плані. Однак, якщо ви хочете купити щось куди більш бюджетне від сторонніх виробників, рекомендуємо попередньо вивчити доступну інформацію, щоб переконатися, що спалах погодоустойчива. Також не зайвим буде придбати чохол для додаткового захисту.

  Підтримка зовнішнього акумулятора

  Деякі моделі зовнішніх спалахів дозволяють використовувати зовнішні акумуляторні батареї, що володіють більшою ємністю. Існує кілька переваг їх застосування в роботі. По-перше, вони можуть значно збільшити швидкість перезарядки і допомогти максимально збільшити ефективність роботи спалаху. Крім того, зовнішні акумулятори збільшують і сам час автономної роботи спалаху на одному заряді.

  Фінальні аспекти

  Вибір підходящої спалаху в значній мірі буде залежати від необхідності отримати потужний пристрій, що має самий необхідний функціонал у відповідності з вашим бюджетом. І після того як ви розібралися з особливостями і фішками, варто нагадати вам про вирішальні аспекти вибору будь-якого майбутнього придбання.

  Ціна

  Позначення певного бюджету завжди корисно при будь-якій покупці, так як дає вам зрозуміти, на що ви можете розраховувати. Пам’ятайте, що на нинішньому ринку не так багато спалахів, які мають високотехнологічні особливості і фішки менш ніж за 100 доларів. Будьте розсудливі і логічними з тим, як ви проектуєте свій бюджет. Не варто також забувати і такі істини, що, чим багатофункціональніше, надійніше і міцніше пристрій, тим дорожче він буде коштувати.

  Термін служби

  Пам’ятайте, що фотоспалах мало чим відрізняється від будь-якої іншої звичайної лампочки. Вона не зможе працювати вічно і в остаточному підсумку вичерпається (з більшою ймовірністю просто пошкодившись). Тому перед купівлею тієї чи іншої моделі бажано навести довідки щоб дізнатися, як довго вона прослужить, перш ніж знадобиться проводити заміну.

  Нові або б/у

  Зовнішній спалах для дзеркального фотоапарата – досить складний пристрій, яке може легко зламатися і вкрай рідко піддається ремонту. І нова спалах, безумовно, прослужить вам набагато довше, чому також сприяє належна експлуатація і догляд. Якщо ви розглядаєте можливість придбання спалаху колишньої у вживанні, переконайтеся, що всі її функції справно працюють. В даному випадку, перш ніж приймати подібне рішення, вам потрібно буде повністю переконатися в її працездатності та стані як такому.

  Висновок

  Купівля підходящої зовнішньої фотоспалахи та її правильне використання, безумовно, відкриють більше можливостей для фотографування і збільшать ваші знання з контролю і керування світлом. По суті, використання зовнішнього спалаху – щодо доступний і легкий шлях до отримання професійних результатів. Фахівці в області фотографії рекомендують виписати список корисних функцій, згаданих вище, а потім визначити їх пріоритетність. Також їм можна користуватися і для порівняння різних моделей, що напевно дозволить вам знайти підходящу модель швидше.

  (Оцінок поки що немає)

  Завантаження…
  Мітки:фотоспалах

  Схожі записи
  • ТОП 10 кращих фотоспалахів для дзеркальних фотоапаратів у 2018 році

   Коментарів немає | Лис 17, 2018  • Автоматичний спалах Pentax AF360FGZ

   Коментарів немає | травня 31, 2011  • Огляд Cannon Power Shot SX130 IS

   4 коментарю | Мар 8, 2012  • Часті несправності фотоапаратів фірми Sony

   Коментарів немає | травень 17, 2013  • Яку спалах вибрати для сучасного фотоапарата

   2 коментарю | 19 Груд, 2011