Зміст

 • Види пароочисників
  • Парові швабри
  • Паропилесоси
  • Ручний пароочисник
  • Портативний пароочисник
 • Додаткові аксесуари
 • Функціональні особливості
 • Збереження оброблюваної поверхні
 • Ціна
 • На сьогоднішній день сучасний ринок сповнений різних чистячих пристроїв самих різних габаритів, форм і функціональних особливостей. Це і не дивно, так як, в першу чергу технологічний прогрес відбувається з думкою про користувача і надання йому максимально зручних умов використання. Саме тому сьогодні ви без особливих зусиль зможете вибрати для себе хоч найпростіший або навпаки наворочений пилосос, або ж робот-пилосос, або що-небудь не менш цікаве, на зразок того ж пароочисника. Звичайно, якщо ви не дуже знайомі з останньою категорією пристроїв, то перш логічно було б розібратися з тим, що вони представляють із себе, а також, як саме вибрати найбільш підходящу для вас модель. З цією метою ми і представляємо вашій увазі наступну статтю, яка зібрала в собі кілька корисних порад і параметрів, які варто врахувати перш, ніж перейти до купівлі пароочисника.

  Види пароочисників

  Основний принцип роботи всіх пароочисників досить простий, як зазначає і сама назва пристрою. Всі вони нагрівають воду з метою вироблення пари для очищення різних забруднених поверхонь або підлог при високому тиску. Цей «сухий» пар, за заявами деяких виробників, відмінно справляється з очищенням бруду і жиру, а також із знищенням бактерій і пилових кліщів. Умовно, всі вони називаються однаково, проте конструктивно їх можна розділити на чотири основних види: парові швабри, паропилесоси, переносні і ручні пароочищувачі. Також паропилесоси можна умовно віднести до одного з найбільш популярних видів пароочисників. Так чи інакше, перш ніж перейти до інших особливостей, варто розглянути кожний з видів трохи більш детально.

  Парові швабри

  Парові швабри — це швабри наступного покоління, які обіцяють використовувати потужність пари для ефективної і безпроблемною очищення підлоги. Вони також мають вертикальну конструкцію, але в даному випадку до ручці прикріплений ще й резервуар для води. Порівнюючи парові швабри з традиційною шваброю і відром, можна помітити, що в обох випадках робота по очищенню виконується однаково добре, але краща парова швабра може надати хороші результати при менших зусиллях. Тим не менш, більш бюджетні моделі даного виду можуть навпаки втомити вас куди швидше в силу своєї низької ефективності. Так що якщо і націлилися на даний вид, то не варто економити, як втім і скрізь, адже ви платите не тільки за якість.

  Паропилесоси

  Пароочищувачі цього виду, як ми вже зазначили, є найбільш популярними серед великої кількості користувачів. І в першу чергу це обумовлено тим, що частково вони є і пилососами, що не тільки набагато більш практично в плані прибирання, але і більш знайоме багатьом, ніж самі пароочищувачі. Конструктивно вони також нагадують звичайні пилососи (як і деякі моделі переносного виду, тільки більше), що дозволить практично відразу перейти до процесу збирання, не викликаючи особливих труднощів. Звичайно, зручність і висока ефективність прибирання в даному випадку просто очевидні, але якщо ви не збираєтеся регулярно очищати велику площу, так як це просто може не вимагатися, то варто придивитися до більш портативних моделей, від використання яких ризик стомитися буде куди менше.

  Ручний пароочисник

  Ручні пароочищувачі компактні і можуть бути хорошим варіантом, якщо ви зацікавлені в очищенні невеликих площ, начебто плитки для ванної кімнати, кухонних поверхнях або важкодоступних кутах. Вони, природно, будуть не найкращим вибором для прибирання великих площ, таких як підлоги, адже це буде не тільки максимально незручно, але й досить довго. Вони забезпечують концентрований викид пари через сопло і зазвичай поставляються з рядом пристосувань, які допоможуть вам очистити різні поверхні. Так що для невеликих обсягів робіт цей вид пароочисника підійде, мабуть, найкраще.

  Портативний пароочисник

  Переносні пароочищувачі також можна заслужено вважати одними з найпопулярніших, тому що найчастіше, вони функціональніше ручних, але при цьому і легше паропилососів. Вони мають основний корпус, гнучкий шланг, пластикову трубку і насадку, що при певній ситуації дозволяє вам дістатися до самих важкодоступних місць, скажімо, під стелею. Вони поставляються з насадками як для чищення підлоги, так і для виконання ряду завдань по очищенню інших поверхонь. Цей вид пароочисників також можна розділити на два типи, а саме легкі, без додаткового бака, і з додатковим баком. Хороша сучасна модель переносного очисника нерідко може мати можливість виконувати функції як ручних очищувачів, так і паропилососи, про що можна здогадатися спочатку. Однак, цілком природно, що не всі моделі будуть однаково гарні. Наприклад, у тих, що мають додатковий бак, обсяг резервуара може бути менше, але тени – могутніше, ніж у більш легких. Для них може знадобитися від чотирьох до 12 хвилин, щоб вони нагріли воду в своїх резервуарах, тому вони не будуть готові до використання так само швидко, як інші, більш потужні варіанти.

  Додаткові аксесуари

  Різні додаткові аксесуари для пароочисників у вигляді насадок допоможуть вам вирішувати інші завдання по прибиранню будинку, такі як очищення вікон, оновлення килима і навіть чищення вашого автомобіля (типова для ручних моделей). В основному, всі насадки, які призначені для пароочисників, можна розділити на три групи, начебто насадок для точкового впливу, для обробки великих ділянок і для прасування. Також є і насадки-подовжувачі, єдине завдання яких полягає в збільшенні відстані між рукояттю і робочої насадкою, так що для неї підгрупи не існує. В залежності від того, що ви плануєте чистити пором, ви можете використовувати наступні насадки:

  • Скребки – в основному використовуються для миття та очищення стекол;
  • Щітки для видалення присохлої бруду з кахлю і плит;
  • Праски – пароочищувачі, як правило, пропонують освіжити, а не очистити килим, для чого вам знадобиться спеціальна насадка;
  • Ганчірка для витирання поверхонь за допомогою пароочисника;

  Всі ці і багато інші насадки нададуть чудову допомогу в очищенні, так як призначені для полегшення обробки плям, і кожна з них, у свою чергу, розрахована на ту чи іншу поверхню. Неважливо, чи потрібно вам освіжити тканини або провести роботу видалення жиру з печей, для всіх цих цілей існують спеціальні насадки.

  Функціональні особливості

  Крім усього перерахованого вище, при виборі пароочисника варто також враховувати такі фактори, як функціональні особливості. Наявність більш ефективних функцій може стати вирішальним при ухваленні рішення про покупку тієї або іншої моделі. Одними з найбільш важливих чинників є об’єм резервуару для води, час нагрівання і пропарювання. Час прогріву — це час, який проходить до того моменту, як пристрій почне подавати пар і залежить воно від ємності резервуара для води. Ручні пароочищувачі легкі і прості у використанні, але не парять довго. Паропилесоси набагато швидше нагріваються, у порівнянні, скажімо, з портативними моделями, і середньостатистична модель може бути готова до використання менш ніж за 20 секунд.

  Час пропарювання – це те, як довго ви можете використовувати очищувач, перш ніж його треба буде залити водою. Маленький резервуар для води у ручних моделях означає, що вони можуть генерувати пар тільки для короткочасної роботи, перш ніж вам доведеться заповнювати його знову. Залежно від моделі, парові швабри та паропилесоси можуть парити від 10 хвилин до трохи менше години, перш ніж резервуар для води потребуватиме повторної заправки. Всі ці функціональні особливості є визначальними якісної та ефективної моделі, так що їх варто враховувати на майбутнє.

  Збереження оброблюваної поверхні

  Ніхто не захотів би купувати пароочисник, який викликає зношування підлог, очищаючи лак, руйнує килими і дряпає вікна. Тому дуже важливо, щоб ви врахували всі поверхні, які збираєтеся очищати і той момент, можна очистити їх парою, перш ніж купувати пароочисник. Ви повинні проявляти особливу пильність, якщо плануєте використовувати його на дерев’яних підлогах. В деяких випадках використання пари для очищення може призвести до небажаних пошкоджень. Не покладайтеся тільки на інструкції виробника пароочищувача, адже багато з них кажуть, що чистячі засоби можна використовувати на всіх типах підлогових покриттів. Але дерев’яна підлога, на зразок того ж паркету, може мати проміжки між плитами, які можуть поглинати вологу і деформуватися. Щоб зменшити ймовірність пошкодження підлоги, переконайтеся, що ви не переборщили з парою та знайдіть найбільш підходящу модель.

  Ціна

  Останній аспект, на який варто враховувати при виборі пароочищувача, це, звичайно ж, його вартість. По-перше, ви завжди можете бути обмежені певним бюджетом, а по-друге всі вони, як і будь-яка інша техніка, умовно поділяються на бюджетні, середні і висококласні моделі, відповідно зростаючи в ціновому діапазоні. Ціна не завжди гарантує якість, тому перед покупкою краще ознайомитися з можливими списками або рейтингами кращих актуальних моделей або подивитися різні відгуки або навіть огляди, що, на щастя, можна без зусиль знайти в інтернеті, щоб знайти найкраще пристрій, яке буде відповідати вашим вимогам і бюджету. Звертайте увагу на спеціалізовані магазини з продажу подібної техніки, а також не зайвим буде вивчити найбільш популярні бренди в даній категорії, щоб розуміти ціноутворення та чого варто від них очікувати. Так чи інакше, озираючись на все перераховане вище, тепер ви напевно будете враховувати це, дивлячись на цінник, перш ніж прийняти рішення про покупку.

  (Оцінок поки що немає)

  Завантаження…
  Мітки:Пароочисник

  Схожі записи
  • Побутовий пароочищувач: як вибрати і як користуватися

   3 коментарю | Ноя 25, 2015  • ТОП 10 ручних відпарювачів для одягу в 2016 році

   Коментарів немає | Кві 27, 2016  • ТОП 8 виробників відпарювачів для одягу

   Коментарів немає | Сер 12, 2016  • Італійський пароочисник Quazar — огляд техніки

   Коментарів немає | Березня 13, 2015  • Пароочисник для дому: різновиди, комплектація, особливості та кретирии вибору

   1 коментар | 17 Лип, 2013  • ТОП-8 кращих пароочисників на початок 2018 року

   Коментарів немає | 3 Січ, 2018