Зміст

 • Що це взагалі таке?
 • Принцип роботи
 • Варто мийник своїх грошей?
 • Важливі аспекти
  • Автономність
  • Довжина мережевого кабелю
  • Поверхню вікна
  • Форма вікна
  • Товщина вікна
  • Магніти або вакуумний двигун
  • Процес очищення
  • Автоматизм або управління
 • Що робити зі старими пристроями?
 • Висновок
 • Як всім вам напевно відомо, сучасні технології розвиваються досить стрімкими темпами, пропонуючи і реалізовуючи все більше ідей, які в кінцевому підсумку здорово полегшують повсякденне життя. Однією з категорій таких пристроїв умовно можна назвати роботизовану клінінгову техніку. Вона існує для економії часу і сил, виконуючи деякі рутинні зобов’язання. Одними з найбільш популярних пристроїв в це категорії звичайно ж є роботи-пилососи і роботи-газонокосилки. Але чи чули ви що-небудь про робота-мойщике вікон?

  Так, такі пристрої існують, нехай популярність їх ще не досягла високого рівня, а ринок представлений всього парою-трійкою активних виробників. Тим не менше, їм ще є куди розвиватися, незважаючи на те, що роботизовані мийники вікон вже можуть надати непогані результати. Та й для багатьох чищення вікон напевно знаходиться у верхній частині списку не самих улюблених справ. Саме тому ми і вирішили звернути свою і вашу увагу на такий вид клінінгових пристроїв, і розглянути їх як можна більш детально. Принцип роботи, необхідність і інші важливі аспекти, все це ми постаралися охопити нижче.

  Що це взагалі таке?

  Отже, тим, хто взагалі бачить подібний пристрій вперше, слід для початку зрозуміти, що це і як воно працює. З цього ми й почнемо. По суті, робот-мийник вікна багато в чому подібний до свого «побратима» робота-пилососа. Це невеликий по своїх габаритах гаджет овальної або прямокутної форми, що поміщається на вікно для подальшої його очищення. Він також використовує просунуті датчики, щоб позиціонуватися і переміщатися по поверхні очищення з найбільшою ефективністю. Звичайно, є деякі очевидні відмінності, як мінімум те, що вони очищають вікна замість підлоги.

  Нинішні моделі мийників вікон використовують всмоктування, магніти або комбінацію цих двох методів, щоб утримуватися на вікні або іншої скляної (або, наприклад, кахельної) поверхні. Цей аспект варто враховувати, так як вже були випадки, коли потужність всмоктування мийника виявлялася настільки сильною, що просто розбивав скло. Однак про це пізніше.

  Принцип роботи

  Методи очищення також розрізняються в залежності від моделі. Наприклад, деякі з них використовують очищувальну подушку і засіб разом з насадками, в той час як інші мають обертові диски зі змінними серветками з мікрофібри, що працюють у поєднанні з всмоктуванням. Яким би не був метод, використовуваний пристроєм, він повинен ретельно очищати вікно від краю до краю, з чим, до речі, моделі квадратного форм-фактора справляються значно краще. Навіть незважаючи на те, що після процесу очищення деякі моделі можуть залишити брудні місця по кутах, ви зможете легко і швидко від них позбутися.

  Головною перевагою цих інноваційних інструментів для очищення вікон є те, що вони можуть дістати в тих місцях, які можуть становити потенційну небезпеку для вас, позбавляючи від усілякого ризику. Це може бути небезпечною завданням навіть для професіоналів, що володіють необхідними навичками і складними інструментами очищення. Роботи-мийники вікон маневрують автономно і очищають більшу частину площі скла, забезпечуючи при цьому зворотний зв’язок з користувачем. І раптом ви захочете вручну дістати до того місця, яке не обробив гаджет в автономному режимі, вам прийде на допомогу пульт ДУ.

  Варто мийник своїх грошей?

  У клінінгової індустрії завжди є місце великим кількістю чистячих чудасій, які постійно змінюють один одного. І багато з них часто виявляються повним розчаруванням, в результаті чого більшість споживачів, як і раніше скептично ставляться до роботизованим мийникам вікон. Однак, є два дуже важливих аспекти, які роблять їх ефективними.

 • Виключений людський фактор. Поки є живлення від мережі або достатню кількість заряду акумулятора (в залежності від моделі), ви можете бути впевнені, що робот не втомиться. Якщо він підтримується належним чином, він завжди буде виконувати свою роботу на 100%. Заодно це також усуває і найголовніший у більшості випадків ризик травмування від падіння, коли необхідно спробувати очистити важкодоступні області вікна. Особливо якщо воно дійсно велике.
 • Якісний мийник забезпечує стабільно хороші результати. За умови, що він знаходиться в гарному робочому стані, роботизований очисник вікон буде надавати стабільну і ефективну роботу. Звичайно ж, здебільшого це залежить від того, наскільки поверхні вікон забруднені. Найпростішим і ефективним способом є очищення вікна в кілька етапів з заміною серветок.
 • Що ж, тепер, коли ви знаєте, наскільки ефективним і надійним може виявитися робот-мийник вікон, вам потрібно розібратися в тому, як вибрати конкретний бренд або модель, яка буде для вас найбільш підходящою. Природно, щоб зробити правильний вибір, вам знадобиться зрозуміти, на що саме варто звернути свою увагу при виборі та купівлі. Саме про це ми і поговоримо далі.

  Важливі аспекти

  Логічно, що підсумком ваших пошуків буде пристрій виявиться здатне очистити необхідну площу вікон. Також ви повинні враховувати те, чи є обрана модель повністю автономною або контролюється пультом ДУ. Хоча більшість з актуальних пропозицій ринку мають обидва варіанти. Якщо у вас вдома або на підприємстві високі вікна, їх багато або вони розташовані в дуже важкодоступних місцях, то вам обов’язково потрібно витратити якийсь час, перш ніж вибрати модель мийника, повністю задовольняє вашим потребам. І все ж таки є загальні параметри, які варто брати до уваги.

  Автономність

  На сьогоднішній день те, що більшість роботів-мийників вікон мають невелику тривалість автономної роботи, що дозволяє очищати менше 10 вікон стандартних розмірів на одному заряді, є фактом. Це означає, що в середньому цей показник може становити від 15 до 30 хвилин в залежності від моделі. Тим не менш, якщо взяти середні 20 хвилин, цього може бути достатньо для очищення вікон на тому ж балконі. І все ж автономність може виявитися важливою. Частково.

  Довжина мережевого кабелю

  Чому частково? Ну, як мінімум тому, що багато з актуальних моделей можуть надати вам можливість роботи від мережі. І якщо ви перебуваєте в пошуках однієї з подібних, то вам необхідно враховувати довжину кабелю. Просто-напросто, переконайтеся, що він достатньої довжини для того, щоб нічого не заважало пристрою в процесі очищення вікон. Деякі з моделей на нинішньому ринку поставляються з 6-метровими кабелями, та ще й бувають комплектні подовжувачі. Тут вже чим довше, тим краще. Звичайно, в залежності від висоти ваших вікон.

  Поверхню вікна

  Деякі моделі мийників можуть чистити грубі і нерівні поверхні, в той час як інші тільки очищають гладкі і глянсові. У свою чергу, сучасні вікна мають різні конструкції скляній поверхні, починаючи від візерункових і покритих плівкою поверхонь, закінчуючи матовими і текстурованими. Доцільно вибрати в результаті таку модель, яка буде здатна ефективно очищати конкретну поверхню скла, про яку йде мова.

  Форма вікна

  Звичайно ж, далеко не всі вікна мають звичну квадратну/прямокутну форму, проте в більшості своїй роботи-мийники розраховані саме на такі вікна. Принаймні при їх очищенні вони показують найбільшу ефективність. Звичайно, моделі мийників з овальним корпусом можна використовувати для невеликих вікон з більш округлими формами, однак варто пам’ятати, що цілеспрямовано вони на це не розраховані.

  Товщина вікна

  Більшість з роботизованих мийників вікон мають певний діапазон товщини, який буде оптимальним для їх роботи, тому переконайтеся, що ви враховуєте цей параметр перед покупкою. Це важливо, як мінімум тому, що ви ризикуєте цілісністю скла, як ми вже зазначали на початку цієї статті. Природно, більшість сучасних вікон витримають таку очистку, але на всяк випадок краще зайвий раз перестрахуватися.

  Магніти або вакуумний двигун

  Як згадувалося раніше, існує два типи установки мийника на вікно: або всмоктування за допомогою вакуумного двигуна, або магнітне з’єднання. У більшості випадків для магнітного типу потрібна друга магнітна деталь, розташована на протилежній стороні поверхні, що очищається. Це робить другий тип більш зручним, оскільки робот розміщується тільки з одного боку, на якій і здійснюється процес очищення.

  Недоліком другого типу може стати те, що таке з’єднання з поверхнею може іноді обриватися. Це, у свою чергу, припускає наявність захисного шнура, щоб гарантувати, що робот не впаде. Іншим недоліком є те, що деякі моделі, як відомо, руйнують вікна від високої потужності всмоктування. Знову перед тим, як вибрати, переконайтеся, що пилосос розрахований на товщину ваших вікон.

  Процес очищення

  Більшість роботів для очистки вікон використовують чистячі серветки або щітки. В більшості випадків є інструмент для сушіння, такий як ракель, який допомагає забезпечити чистоту поверхні скла і відсутність смуг. Багато з актуальних нині моделей зазвичай мають двоступінчастий процес очищення, який починається з витирання бруду і потім полірування вікна.

  Автоматизм або управління

  Як ми вже, знову ж таки, відзначали раніше ці ефективні клінінгові пристрої поставляються з пультами дистанційного управління або автоматичними програмами, хоча безліч пропозицій поєднують обидва ці рішення. І тут варто відзначити, що автоматизація дуже корисна, так як це дозволяє користувачеві попутно займатися іншими справами або й зовсім відпочивати.

  Пульт дистанційного керування, з іншого боку, дозволяє користувачам більш точно управляти роботом, очищаючи поверхню куди більш старанно. Та й управління виявиться досить простим і зручним. Для універсальності кращі моделі, які включають в себе обидві опції управління. Адже завжди можна залишити робота виконувати роботу, а після дочистити важкодоступні місця за допомогою пульта, при необхідності.

  Що робити зі старими пристроями?

  Розглядаючи роботизованих мийників вікон, більшість людей задається питанням, що робити з їх поточними пристосуваннями для очищення вікон. Найбільш логічним висновком напевно буде те, що таке очисне обладнання необхідно для інших завдань з очищення, які можуть виконуватися виключно вручну, наприклад, для очищення рамок і іншого. Так що, в будь-якому випадку, не поспішайте позбуватися куплених пристосувань, а тим більше рідин, так як останні і зовсім стануть в нагоді для роботів.

  Висновок

  Незважаючи на те, що більшість роботів-мийників вікон створюють певний «вау» ефект і можуть бути дуже зручними для очищення важкодоступних областей, це все ще не ідеальна технологія. І щоб переконатися в правильності свого вибору вам точно доведеться витратити чимало часу на вивчення доступної інформації. З іншого боку, вони повністю звільняють вас від процесу очищення і гарантують вам безпеку. Природно, якщо ви живете на другому поверсі або просто майстерно миєте вікна за лічені хвилини, даний агрегат може і зовсім вам не знадобитися. І все ж тепер ви знаєте як він влаштований, і що потрібно враховувати при виникненні бажання придбати такий.

  (Оцінок поки що немає)

  Завантаження…
  Мітки:робот

  Схожі записи
  • Страх перед майбутнім: роботи-вбивці

   Коментарів немає | 6 Лют, 2011  • 11 порад з вибору робота-пилососа

   Коментарів немає | Дек 18, 2017  • ТОП 7 мобільних роботів 2016 року

   Коментарів немає | Лют 29, 2016  • ТОП 7 популярних роботів-пилососів на початок 2015 р.

   1 коментар | Лют 21, 2015  • Робот-пилосос, з чого починається вибір

   Коментарів немає | 2 Лип, 2018