Зміст

 • Принцип роботи та особливості
 • Особливості установки
 • Інші особливості
 • Виробник
 • Чистка та обслуговування
 • Ціна
 • Касетні кондиціонери стали широко затребуваними для приміщень з високими стелями. Їм не потрібно виділяти місце на стіні, вони непомітні в інтер’єрі і тому підходять для приміщень з будь-яким стилем оформлення. Крім того, стельовий внутрішній блок забезпечує рівномірний розподіл охолодженого повітря в домашній атмосфері, тому в приміщенні завжди комфортно перебувати. Таким чином вони охоплюють більші площі, ніж інші типи, і в деяких випадках навіть дозволяють контролювати напрямок потоку повітря.

  Моделі цієї категорії нехай і мають загальну для них конструкцію, бувають різного дизайну і можуть мати кілька різних додаткових функцій. Щоб допомогти вам зробити усвідомлений і правильний вибір, ми зібрали тут кілька порад, які варто врахувати перед покупкою касетного кондиціонера.

  Принцип роботи та особливості

  Як і звичайні спліт-системи, касетний кондиціонер включає в себе зовнішній та внутрішній блок. Зовнішній розташовується із зовнішнього боку приміщення, а внутрішній встановлюється в міжстельовому просторі і маскується за підвісною стелею. При цьому передня панель відповідає розміру плити підвісної стелі, тому вона органічно вбудовується в приміщення. Такі установки можуть використовуватися для офісів, конференц-залів, кінотеатрів, ресторанів і інших просторих приміщень будь-якого призначення.

  Якщо у вас є велике приміщення з теплими або прохолодними зонами, касетний кондиціонер може з легкістю це виправити. Деякі моделі пропонують можливість закриття одного або двох вентиляційних отворів, що зручно, якщо за якимось з напрямків повітряний потік не потрібен. Наприклад, це дуже зручно для коридору, де ви можете направляти потік повітря лише в двох напрямках. Ну а якщо ви встановите його біля стіни, і захочете направити повітря тільки в трьох напрямках, що логічно, ви зможете закрити одне вентиляційний отвір, щоб він не дув прямо на цю стіну.

  Кондиціонери касетного типу володіють наступними перевагами:

  • Стельовий монтаж для рівномірного охолодження простору. Однак його установка повинна плануватися заздалегідь, так як йому потрібна велика відстань між базовим і підвісною стелею.
  • Велика площа охолодження в поєднанні з невисоким рівнем шуму під час роботи. Це дозволяє використовувати дану різновид кліматичної техніки для промислових та комерційних приміщень.
  • Висока продуктивність. На відміну від класичних побутових спліт-систем, касетні моделі підходять для приміщень великої площі. Їх встановлюють у залах, де постійно буває багато відвідувачів.

  Мінусом такої техніки можна назвати досить високу вартість. Касетні кондиціонери рідко встановлюють у міських квартирах і заміських котеджах, зазвичай вони використовуються для промислових та комерційних приміщень. Якщо плануєте придбати касетний кондиціонер, рекомендуємо звертатися до професіоналів, так як вимоги до таких спліт-систем, і до їх установки, досить великі.

  Особливості установки

  Зовнішній та внутрішній блок касетних кондиціонерів повинен монтуватися фахівцями, так як важлива надійність і правильність кріплення прокладки комунікацій. Для розміщення внутрішнього блоку потрібно від 25 до 40 см, тому таке обладнання можна використовувати тільки в приміщеннях з високими стелями. З боку кімнати комунікації повністю закриваються панелями і забираються з огляду. Висока продуктивність техніки поєднується з багатим функціоналом, тому кондиціонери такого типу підходять практично для будь-яких організацій.

  Найкраще кондиціонери цього типу працюють, коли вони встановлені у центрі стелі. Це тому, що у них є чотири вентиляційних отвори, що направляють повітря по чотирьох сторонах. Якщо з якоїсь причини ви не можете встановити пристрій в центрі стелі, то необхідно закрити всі отвори, спрямовані безпосередньо на стіну. Також важливо враховувати і те, кондиціонер вписуватися в означений простір. Якщо ви плануєте установку, скажімо, між балками або кроквами, варто провести всі виміри заздалегідь.

  Також ці кондиціонери оснащені вбудованим дренажним насосом для видалення конденсату, що утворюється при охолодженні. Насос підключається до жорсткого ПВХ-трубопроводу. Для більш ефективного монтажу вам потрібно мінімум 250-400 мм міжстельового простору, а висота стелі повинна бути не менше 3 метрів. Якщо ви встановлюєте пристрій в некондиционируемом просторі, наприклад, на горищі, ви повинні його ізолювати. Робота касетного кондиціонера в такому просторі без ізоляції призведе до утворення конденсату зовні пристрою і його подальшого кампанію.

  У самих пристроїв є вбудовані термостати для зчитування температури в приміщенні і відповідно регулювання їх потужності. Адже якщо одна частина приміщення буде тепліше або холодніше інших, це може викликати певний дискомфорт. Так чи інакше, для правильного та ефективного функціонування, не переживаючи за надійність установки, варто довірити цю справу професіоналам.

  Інші особливості

  Як ми вже зрозуміли, касетні кондиціонери не володіють особливим безліччю функцій, як, наприклад, настінні спліт-системи, але і у них є кілька варіантів додаткового функціоналу. Багато з них залежать від обраного вами бренду або моделі, тому не забудьте вивчити наявність певних особливостей, які ви очікуєте отримати від підходящої вам моделі. Якщо ви встановлюєте касетний кондиціонер у великій кімнаті, але також хочете, щоб прилегла до неї частина також освежалась чи нагрівалася, вам може не знадобитися окремий блок. Деякі моделі цього типу підтримують використання додаткового відгалуження, щоб перенаправити частину кондиціонованого повітря в цей простір, одночасно обслуговуючи і саму кімнату.

  Також багато з них здатні забезпечити приплив свіжого повітря. Це означає, що замість того, щоб постійно ганяти по колу один і той же повітря в приміщенні, ви отримаєте можливість підмішувати і кондиціонувати свіже повітря до загального повітряного потоку по всьому будинку. Щоправда, відсоток подачі свіжого повітря з вулиці не занадто великий, в середньому складаючи близько 10%. Так чи інакше ця особливість все одно буде більш практичною, ніж її відсутність. Що стосується контролю температури, ви можете вибрати або бездротової пульт дистанційного керування, або дротової, монтується на стіні. Це також залежить від обраної вами моделі.

  Виробник

  Коли справа доходить до безпосередньої покупки, перед вами постане широкий вибір моделей від різних виробників. І в такому випадку логічним рішенням буде віддати свій вибір відомої компанії. Але варто пам’ятати, що крім гучного імені, яких в цьому сегменті ви зустрінете чимало, ви також повинні покладатися на досвід і репутацію виробника. Скажімо, якщо ви зустріли бренд, який добре знайомий вам по іншій продукції, причому навіть не в плані кліматичної техніки, то не варто поспішати з рішенням. Правильніше за все буде віддати свою перевагу тій марці, яка перебуває на ринку вже тривалий час і надає високоякісну техніку в розглянутому нами сегменті. Не зайвим буде також і вивчити різні відгуки.

  Чистка та обслуговування

  Як у випадку і з іншими типами кондиціонерів, рано чи пізно касетні моделі також мають потребу в чищенні. Природно, зовні, ви і самі зможете протерти. Найголовніше, що може для цього знадобитися – сходи. Однак при відсутності певних знань і навичок всередину конструкції краще не потикатися. Як і при монтажі, це питання краще довірити в руки кваліфікованих фахівців. Викликати його вже точно не складе труднощів, але при цьому ви зможете заощадити не тільки зусилля та час, але і нерви, не переживаючи за подальшу працездатність пристрою.

  Крім самої чищення обслуговування в касетних кондиціонерів входять і інші опції, які ви навряд чи зможете виконати особисто. Серед них: перевірка дренажної системи і холодильного контуру, дозаправка хладагента, перевірка електричних з’єднань та інше.

  Ціна

  Ми вже встигли відзначити, що касетні кондиціонери є досить дорогими, проте, як і у кожної техніки, у них є свій ціновий діапазон. Найпростіші моделі, без якого-небудь додаткового функціоналу, перерахованого вище, можуть обійтися близько 30 – 40 000 рублів, якщо ж вас цікавлять промислові варіанти з куди більшою потужністю і продуктивністю, то будьте впевнені побачити цінник, що перевищує кілька сотень тисяч рублів. Як можна зрозуміти, такий розкид дає місце для великої кількості самих різних моделей, а тому перед безпосереднім придбанням важливо враховувати і всі попередні моменти.

  Не варто також забувати, що крім покупки кондиціонера вам також доведеться сплатити і його монтаж. В залежності від складності робіт його вартість може обійтися від 10 000 рублів до ціни самого дешевого касетного кондиціонера, тобто близько 40 000 тисяч. Природно, про економію в даному випадку не може бути й мови, адже ви напевно захочете, щоб система працювала правильно, ефективно і надійно. І щоб в один прекрасний день внутрішній блок не опинився на підлозі біля ваших ніг. Правда, вірогідність такого результату виключена, адже як би не було, а фахівці з установки знають свою роботу.

  (Оцінок поки що немає)

  Завантаження…
  Мітки:кондиціонер

  Схожі записи
  • Кондиціонери для офісу: особливості вибору

   Коментарів немає | 6 Черв, 2014  • Несправності холодильного контуру кондиціонера

   1 коментар | 3 Лип, 2011  • Де і як качати програми безкоштовно

   3 коментарю | 19 Лип, 2011  • Основні причини та ознаки несправності сучасних кондиціонерів

   Коментарів немає | Квітень 16, 2013  • Prestige Inverter V — безшумні кондиціонери для дому від LG

   Коментарів немає | Квітень 9, 2013  • Кондиціонери LG. Коли кількість переходить в якість

   Коментарів немає | 8 Лют, 2012