Зміст

 • Переваги електронних книг
 • 1. Визначтеся з типом екрану книги
  • E-ink екрани
  • LCD дисплеї
 • 2. Обирайте електронну книгу з підсвічуванням.
 • 3. Зверніть увагу на підтримувані формати
 • 4. Оберіть діагональ пристрої
 • 5. Чи потрібні вам додаткові функції — Wi-Fi vs Android, mp3 плеєр, сенсорний екран?
  • MP3 плеєр
  • Wi-Fi vs Android
  • Сенсорний екран
 • 5. Визначтеся з об’ємом пам’яті і інтерфейсами
 • 6. Зверніть увагу на ємність акумулятора
 • 7. Додаткові параметри вибору
  • Оперативна пам’ять, процесор
  • Аксесуари

  В сучасному світі ми маємо безліч доступних, розважальних і повчальних медиапрограмм. Але в той же час книги не перестають бути надійним джерелом інформації, вони допомагають відпочити і розважитися. Але носити з собою важкі книги досить незручно, та й складно взяти більше однієї книги — вони будуть займати багато місця. Але цифрові технології не стоять на місці, і тому сьогодні ми розглянемо, як вибрати чудове пристрій — електронну книгу. Її також називають читалкою, рідером, ebook і так далі.

  Переваги електронних книг

  • Щадне навантаження на очі

  В електронних книгах світло не випромінюється, а відображається (як і від усіх предметів у світі — дерев, квітів і т. д.). Це означає, що ваші очі будуть втомлюватися так само, як якщо б ви читали звичайну газету. Але тут є один недолік — для читання необхідний зовнішній джерело світла.

  • Відмінна видимість тексту на сонці

  Багато власників сучасних електронних пристроїв (смартфони, планшети тощо) помітили, що на сонці зображення на дисплеї сильно блідне, і його практично неможливо розібрати. Так як електронні книги відображають світло — читати вам стане зручніше.

  • Невеликі габарити і вага

  Сучасні электронны книги мають дуже невеликі габарити (залежить від діагоналі дисплея) і вага. Він в більшості випадків буде значно нижче ваги планшетів тій же діагоналі.

  • Більша автономність

  Так як електронні книги витрачають енергію тільки в момент зміни зображення — після зміни зображення ви зможете читати сторінку скільки завгодно, не боячись що книга розрядитися і вимкнеться. Навіть самої слабкої батареї ємністю 500мА/год вистачить на 7000 листів. Це близько 2500 аркушів звичайної книги (формат А5, шрифт не дуже дрібний). Сучасні електронні книги можуть працювати місяць без підзарядки.

  1. Визначтеся з типом екрану книги

  На даний момент розрізняють два основних типи екранів для електронних книг: засновані на технології електронних чорнил E-ink і звичайні рідкокристалічні LCD екрани.

  E-ink екрани

  Ці екрани розроблені компанією E Ink Corporation і засновані на технології електронних чорнил. Мікрокапсули містять у собі пігментні елементи білого і чорного кольорів, а також прозору маслянисту основу. Пігменти мають різні заряди і тому, при подачі напруги вони відштовхуються або притягуються до електродів. Важлива особливість: після формування зображення воно збережеться навіть після вимкнення живлення.

  Але все ж таки E-ink дисплеї мають декілька недоліків. По-перше, неможливо створити E-ink дисплей з високою роздільною здатністю. По-друге, швидкість оновлення дуже велика — близько 500мс. Для порівняння-сучасні LCD дисплеї мають швидкість оновлення набагато менше 25мс. Тому, неможливо дивитися відео і відображати динамічну індикацію на E-ink дисплеї. І в третіх, ціна. Такі дисплеї дорожче звичайних LCD-TFT-дисплеїв, і часто складають до 90% вартості всієї електронної книги.

  Так як більшість E-ink дисплеїв монохромні, то для відображення картинок і іншої «графіки» E-ink дисплеї відображають 4-16 відтінків сірого. Звертайте на це увагу при покупці. Це дозволяє за допомогою певних програмних засобів більш-менш пристойно відображати нескладну графіком.

  Хоча ми звикли ототожнювати позначення E-ink з електронними чорнилом, насправді E-ink лише торгова марка. Різновидів дисплей з електронними чорнилами винайдено дуже багато, але не всі отримали велике поширення. Тут розглянуті найбільш популярні з них.

  SiPix

  Так як E-ink дисплеї дуже дорогі у виробництві це стримує здешевлення електронних книг. SiPix дисплеї замислювалися як дешева альтернатива, але на жаль зображення отримується на них не кращої якості. Тому вони не отримали широкого розповсюдження.

  E Ink Vizplex

  Ця технологія була розроблена самої першої (які вийшли в масове виробництво). Взагалі слово «Vizplex» позначає всі вироблені компанією «E Ink» дисплеї з електронними чорнилами. Але так як перша лінійка не мала власної назви, за нею закріпилося позначення Vizplex. На даний момент вона може залучити хіба що невисокою вартістю, але взагалі є більш цікаві альтернативи.

  E Ink Pearl

  Це друге покоління дисплеїв з електронними чорнилами. В ньому була поліпшена контрастність на 50% та збільшено дозвіл — від 150 до 200 точок на дюйм. Також зросла швидкість оновлення сторінок. За словами виробника, перше покоління можна порівняти з дешевою газетою, а друге — з якісно надрукованою книгою.

  E Ink Triton, Triton 2

  Третє покоління дисплеїв з електронними чорнилом стало кольоровим. Але на жаль, не вдалося досягнути високої контрастності зображення. Технологія виробництва залишилася та ж, але при цьому застосовуються різні кольорові фільтри. Вони дуже знижують контрастність. Дисплеї третього покоління відображають 16 градацій сірого і 4096 відтінків кольору. Якість кольорового зображення можна порівняти з якістю дешевого кольорової газети, але не дотягує до глянцевого журналу.

  E Ink Carta

  В четвертому поколінні компанія «E Ink» повернулася до монохромних дисплеїв. Тут була дуже сильно поліпшена контрастність — досягнуто значення 15:1, а також збільшено дозвіл — більш ніж 300 пікселів на дюйм.

  LCD дисплеї

  В електронних книгах застосовуються LCD дисплеї на основі TFT матриць. При використанні LCD дисплеїв втрачаються всі переваги електронних книг — очі втомлюються як і від звичайного планшета, маленька автономність, збільшуються габарити і вага. Але при цьому можна дивитися відео.

  Не беріть електронні книги на основі LCD дисплеїв. Візьміть краще звичайний планшет — за невелику переплату ви отримаєте набагато більший функціонал. Також не беріть електронні книги на основі SiPix дисплеїв, ви отримаєте не дуже якісне зображення. Також не має особливого сенсу переплачувати за кольоровий дисплей E Ink Triton, ви все одно не зможете отримати високої якості картинки. Тому найкращим вибором є дисплеї Vizplex, Pearl і Carta. Природно, чим вище покоління тим краще.

  2. Обирайте електронну книгу з підсвічуванням.

  Так як для читання електронної книги необхідний зовнішній джерело світла, то необхідно забезпечити нормальне освітлення в нічний час доби. Для вирішення цієї проблеми є чохли з вбудованою підсвічуванням, але найчастіше вони не забезпечать вас нормальним освітленням екрану рідера. Тому найкращим вибором буде придбати електронну книгу з вбудованим підсвічуванням. Вона реалізується так, що світло не випромінюється екраном, а спрямовується на нього — за принципом зовнішнього освітлення. Але при цьому підсвічування повинна відключатися — її використання сильно зменшує автономність пристрою.

  3. Зверніть увагу на підтримувані формати

  Найбільш часто підтримуваними форматами є fb2, txt, mobi, epub. Але для комфортної роботи необхідна підтримка форматів fb2 — найбільш поширений формат в мережі, і pdf. Також бажано щоб підтримувалися формати doc (docx) і djvu.

  При бажанні можна скористатися різними офлайн, онлайн конвекторами. Але врахуйте, що перетворити djvu в інший формат завдання не з легких.

  4. Оберіть діагональ пристрої

  Електронні книги випускаються діагоналлю від 6 до 10 дюймів. Так як найчастіше ви використовуєте електронні книги в дорозі, на відпочинку і т. д. Тому рекомендую купувати електронні книги діагоналлю 6-7 дюймів. Хоча з іншого боку, при діагоналі в 10 дюймів легко читати сторінки формату А4, але при цьому дуже сильно страждає мобільність.

  5. Чи потрібні вам додаткові функції — Wi-Fi vs Android, mp3 плеєр, сенсорний екран?

  MP3 плеєр

  Хоч і элеронные книги і призначені в основному для читання, непогано б і послухати музику? Але врахуйте, що при цьому буде витрачатися швидше заряд акумулятора.

  Wi-Fi vs Android

  Хоча на перший погляд здається, що Wi-Fi в електронній книзі зайвий, але в теж час при наявності вбудованого браузера ви зможете посидіти в інтернеті (не дуже комфортно при монохромному дисплеї), завантажити книгу не підключаючи рідер до комп’ютера. Навіть в дорозі, роздавши Wi-Fi з телефону, ви без проблем скачаєте собі необхідну вам книгу.

  Також є електронні книги на основі ОС Android. Це дозволяє вам встановлювати певні довідкові програми, перекладачі, словники і т. д.

  Сенсорний екран

  Сенсорний екран є обов’язковим атрибутом пристрої на основі ОС Android або просто з вбудованим браузером. В інших же випадках він спрощує навігацію. Але не слід забувати, що наявність сенсорного екрану збільшує ціну на пристрій.

  Сенсорні екрани, що застосовуються в електронних книгах, бувають трьох типів:

  • Інфрачервоний — формується сітка з вертикальних і горизонтальних променів, місце переривання променя визначає контролер.
  • Резистивний — реагує на тиск. Підтримує всього 1 дотик, зате є можливість керувати будь-яким предметом.
  • Ємнісний — використовується в більшості сучасних телефонів і планшетів. Швидше за все, буде підтримувати 2 торкання, але при цьому управління можливо тільки пальцями або спеціальними стилусами.

  5. Визначтеся з об’ємом пам’яті і інтерфейсами

  Електронні книги випускаються з об’ємом пам’яті від 2 до 8 Гб. Якщо ви використовуєте її тільки як книгу, то навіть 2 Гб вам вистачить — в середньому одна книга займає менш 3Мб. Але все ж оптимальним вибором будуть 4Гб. Для пристроїв на базі ОС Android краще буде взяти електронну книгу з 8 Гб пам’яті — 2-3 Гб відніме тільки ОС.

  Якщо ви плануєте слухати музику або аудіокниги за допомогою електронної книги, зберігати зображення, то краще звернути увагу на можливість розширення пам’яті за допомогою карт пам’яті формату SD або microSD.

  6. Зверніть увагу на ємність акумулятора

  Загалом, тут чим вище тим краще. Для простої читалки місткістю є 1000мА/год; з підтримкою mp3 плеєра — 1500мА/год. Для пристроїв на базі ОС Android від 2000мА/ч.

  7. Додаткові параметри вибору

  Оперативна пам’ять, процесор

  Дані параметри дуже важливі для планшета, але для електронної книги вони практично не важливі. Природно, більше — краще. Але взагалі не має особливого сенсу звертати уваги на ці показники.

  Аксесуари

  Першим найбільш необхідним аксесуаром є чохол. E-ink досить крихкі, і навіть від незначного удару можуть серйозно постраждати. Також стане у нагоді зарядний пристрій — найчастіше електронні книги заряджаються від ПК за допомогою USB кабелю. До речі, більшість зарядних пристроїв до сучасних телефонах повинні підійти.

  (Оцінок поки що немає)

  Завантаження…
  Мітки:Електронна книга

  Схожі записи
  • Kobo Aura HD. Огляд електронної книги з рекордним HD дозволом екрану

   Коментарів немає | Квітень 16, 2013  • Об’єктивний огляд електронних книг

   15 коментарів | Мар 31, 2011  • Електронна книга PocketBook 624

   Коментарів немає | Мар 9, 2014  • Рейтинг електронних книг 2013. Огляд кращих моделей

   4 коментарю | Кві 6, 2013  • Переваги недоліки екранів електронних книг

   Коментарів немає | 7 Черв, 2012  • Огляд електронних гаджетів 2012 за ціною від 9000 до 30000 рублів

   1 коментар | 1 Лип, 2012