Зміст

 • Клас пристрою
 • Матеріали корпуса
 • Дисплей
 • Процесор
 • Пам’ять
 • Автономність
 • Оптика
 • Додаткові можливості
 • Володіючи безліччю різних функцій, що розширюють межі роботи смартфона від звичайної “дзвонилки”, даний вид пристроїв все впевненіше і впевненіше осідає в нашому з вами повсякденному житті, стаючи її повноправною частиною. Важко на сьогоднішній день знайти користувача, у якого не було б смартфона, якщо не брати в рахунок, скажімо, літніх людей, однак і серед них іноді трапляються “просунуті” володарі цього зручного багатофункціонального гаджета. Так що смартфони можна впевнено назвати одними з найбільш популярних гаджетів мобільного ринку електроніки, які при цьому стрімко розвиваються в технічному плані, пропонуючи нові можливості.

  Що стосується вибору, то в даному випадку його не можна назвати дуже складним, так як багато хто з користувачів немає-ні, та і натикаються на різну рекламу новеньких смартфонів, розписують їх основні переваги, звичайно ж замовчуючи про можливі недоліки. Однак, враховуючи той факт, що принцип роботи, а разом з ним і основна концепція створення більшості смартфонів досить однакові, то зрозуміти, що ж саме Ви хочете бачити в пристрої праці не складе. Тим більше, якщо врахувати величезний асортимент даного ринку пристроїв.

  Так що якщо Ви хочете замінити свій старий мобільний телефон на щось більш нове та функціональне або ж Ваш попередній смартфон морально застарів або просто-напросто прийшов в непридатність, то Ви напевно розглядаєте різні можливості придбання нової моделі, яка природно вже на порядок вище і має набагато більше фішок в запасі. У такому випадку Вам напевно можуть знадобитися ті корисні поради, представлені в даній статті, які будуть покликані полегшити остаточний вибір і в цілому надати певну інформацію про те, на що слід звернути увагу в першу чергу.

  Клас пристрою

  Як і серед інших різних видів техніки, при чому не обов’язково мобільного або комп’ютерної, смартфони так само умовно поділяються на три групи, які мають свої індивідуальні особливості в плані підбору компонентів, надання функцій і, відповідно, кінцевої вартості. Природно ці категорії є бюджетною, середньої і високої, або як ще називають пристрої останньої – флагмани. Кожна компанія-виробник смартфонів на сьогодні намагається надати широкий асортимент останніх, намагаючись охопити всі категорії і сегменти повною мірою, проте фірми, які тільки стали на шлях виробництва смартфонів, зазвичай починають з випуску бюджетних рішень.

  Вони, а саме бюджетники в цілому, раніше представлялися як досить простенькі смартфони, здатні виконувати базові функції, на зразок дзвінків, серфінгу в інтернеті і мали зазвичай посередню основну камеру, якщо мали взагалі. Збірка часом була відверто слабенька із застосуванням дешевого пластика в конструкції корпусу, однак і остаточна вартість продукту відповідному низькою, що, звичайно, подобалося більшості користувачів. Продуктивність таких моделей була взагалі окремою історією.

  Однак на сьогоднішній день поняття про бюджетних смартфонах різко, і при чому в позитивному ключі, що змінилося в основному завдяки великим китайським фірмам, впевнено зайняли високі позиції на міжнародних технічних ринках. Зараз подібні смартфони прийнято назвати середньо-бюджетними, так як все ще досить оптимальну вартість ці компанії пропонують вже куди більш сучасні, стильні, якісні, а головне продуктивні пристрої. Більш стандартним матеріалом корпусу для них вже став метал, а використовувані компоненти дозволяють їм набагато ефективніше справлятися з більшістю повсякденних для нього завдань.

  Що стосується фаблетов або ж смартфонів топ класу, то вони отримують тільки найкращі матеріали, компоненти, і взагалі з кожним разом є вершиною напрацювань у сфері виробництва мобільної електроніки. Отримуючи найактуальніше і наймогутніша на поточний момент “залізо” їх апаратна платформа покликана ще довгі роки надавати користувачеві весь спектр своїх можливостей. Найчастіше ці моделі відрізняють якісь свої, індивідуальні фішки, або навіть куди більш преміальні компоненти корпусу, начебто кераміки або ж золота (звичайно в складі різних обрамлень). Говорячи про вартість смартфонів цього класу варто відзначити, що користувачам слід бути готовим до досить великих чисел.

  Матеріали корпуса

  Побіжно торкнувшись цю тему слід розкрити її більш детально, і як ми вже згадали, першим і самим дешевим матеріалом, застосовуваним у виготовленні смартфонів і їх корпусів, є пластик. Він в основному використовується в дешевих моделях, але також може бути і частиною дорогих, виступаючи у вигляді невеликих смуг, що забезпечують кращу прохідність сигналу пристроїв з металевим корпусом. Другий варіант вже куди більш поширеним і в залежності від типу і якості металу може використовуватися як у доступних, так і в зовсім дорогих пристроях.

  Третім за рівнем поширення поле металу і пластику можна відзначити скло. Враховуючи невелику практичність такого підходу в разі падіння пристрою, повністю скляні корпуса зустрічаються досить рідко, проте все ж і вони мають місце на ринку. Ще більш рідкісним можна вважати керамічний корпус, так як практичність його ненабагато вище скляного, а ось вартість деколи перевищує допустимі значення. Останнім матеріалом, а точніше його поєднанням, також можна відзначити більш міцний пластик в парі з щільною гумою, які часто зустрічаються в основі ударостійких і вологостійких моделей.

  Дисплей

  Іншим частим параметром, на який звертають увагу більшість користувачів перед покупкою смартфона є його екран. І перш за все багато відзначають для себе такі показники як його діагональ і дозвіл. Ці фактори часто є основоположними для прийняття певних рішень. На сьогоднішній день самою стандартною діагоналлю дисплея прийнято вважати 5 дюймів, для любителів більш компактних пристроїв відмінно підійдуть екрани 4.5-4.7 дюйма, хочете більше – беріть 5.5-дюймовий смартфон.

  Ну а для тих, кому потрібен ще більш широкий дисплей існує вже майже окрема категорія, іменована “фаблетами”. Ця назва є поєднанням слів телефон і планшет (природно в англійському варіанті: phone + tablet) і має на увазі під собою пристрій, що технологічно і функціонально є саме смартфоном, але при цьому має дуже широкий дисплей, що наближає його до планшетів. В основному діагональ екрану такого пристрою дорівнює 6-ти дюймам і вище. Що стосується дозволу, то найчастіше ми звичайно ж спостерігаємо наявність HD або Full HD, куди рідше можна помітити в смартфоні 2K або навіть 4K дисплеї, але таке все ж буває. Правда коштувати останні будуть куди більше перших.

  Процесор

  Даний компонент є наступним за увагою серед користувачів, проте не менш, а то і більш значущим для смартфона в цілому. Зрозуміло, що процесор є вимірювальним механізмом приладу, а точніше його важливою частиною, і вони, звичайно ж бувають різні. Основними виробниками чіпсетів для сучасних смартфонів є Qualcomm і MediaTek, рідше і часто в смартфонах саме цих брендів зустрічаються процесори власного виробництва компаній Apple, Samsung і Huawei. Всі вони мають різну структуру і можуть бути двох-, чотирьох-, восьми-, а не сьогоднішній день навіть і десятиядерными, надаючи високі показники продуктивності. Природно, чим більше потужність процесора, тим він краще, про це також важливо пам’ятати.

  Пам’ять

  Цей параметр традиційно поділяється на два пункти: операційна пам’ять вбудована пам’ять. І перша, працюючи в парі з процесором, доповнює пристрій апаратної платформи, надаючи різні показники продуктивності залежно від її кількості. Стандартним об’ємом для середньо-бюджетних варіантів можна вважати 2-3 Гб ОЗУ, в той час як більш дорогі моделі можуть мати по 4, а то і по 6 Гб, що дозволяє уявити, наскільки добре і швидко буде працювати такий пристрій.

  Що стосується вбудованої пам’яті, то тут теж все просто і зрозуміло, вона служить для зберігання різної інформації і інших медіа файлів. Своєрідним мінімумом для сучасних смартфонів у цьому плані є показники в 16 і 32 Гб, однак більш приємним для більшості користувачів стане позначка в 64 або навіть 128 Гб. Для тих же, кому і цього може здатися недостатньо на міжнародному ринку можна знайти моделі і на 256 Гб. Правда це частково буде вже зайвим, так як багато смартфони підтримують розширення внутрішньої пам’яті шляхом карт формату microSD, які можуть принести значний приріст і самому мінімальному показнику.

  Автономність

  Серед всіх інших цей параметр вже тривалий час є своєрідним каменем спотикання багатьох виробників, як смартфонів, так і компонентів для них. Все тому, що в сучасних умовах більшість користувачів є досить активними, при тому, що не менш активно використовують свої мобільні пристрої, які постійно розряджається в самий невідповідний момент, залишаючи багатьох практично “без рук”. Саме тому виробники прагнуть наділити свої пристрої потужними і ємними акумуляторними батареями, які зможуть показувати задовільні результати автономності.

  Варто також врахувати й ті чинники, які безпосередньо впливають на витрату батареї, начебто інтенсивного використання пристрою, включені засоби бездротового зв’язку Wi-Fi і Bluetooth, а також непогано садить батарею і дисплей, який, відповідно, чим більше і якісніше, тим вимогливіше. У таких випадках варто дивитися у бік моделей, що мають ємність акумулятора не менш ніж 4000 маг, а більше – краще.

  Оптика

  Камери в сучасному смартфоні, звичайно ж, повинні бути гарні, так як навіть якщо Ви відпочиваєте десь і хочете відобразити спонтанний момент, то під рукою не завжди виявиться дзеркалка або цифровик, а ось смартфон швидше за все буде з Вами. Саме в такі моменти хочеться, щоб збережений в пам’яті смартфона момент був таким же якісним і “живим”, як у Вашій власній, а значить основна камера повинна мати хороший сенсор з високою роздільною здатністю. Ще зовсім недавно показник в 8 мегапікселів вважався досить високим, здатним надавати якісні знімки, проте вже сьогодні середнім можна відзначити 12-13 Мп, в той час як 16-ти або навіть 20-мегапіксельні сенсори безумовно порадують якістю.

  Якщо ж Ви хочете на додачу до всього цього можливість більш тонкої фокусування, масштабування без втрати якості або ж широкий спектр можливостей подальшої обробки зображення, то слід вибрати смартфон з двома сенсорами основної камери. Тим більше на сьогоднішній день це також і дуже модне рішення, що зустрічається навіть у середньо-бюджетних варіантах деяких компаній, не кажучи вже про новеньких флагманах.

  Окрема розмова – фронтальна камера. Вона рідко коли використовується тими, хто не любить робити портретні знімки і, скажімо, дозволу в 5 Мп буде цілком достатньо для комфортного спілкування по відео зв’язку з допомогою різних додатків. А ось для любителів сэлфи потрібні будуть фронталки серйозніше, володіють куди більш високою роздільною здатністю, від 8 Мп і вище. Також багато виробники люблять робити упор на цьому пункті, оснащуючи їх також фронтальними спалахами і ширококутними лінзами, що, звичайно, йде на користь знімків.

  Додаткові можливості

  Ну і в останню чергу, визначившись з необхідним мінімумом присутніх в моделі компонентів, варто звернути увагу на різні додаткові функції і фішки для пристрою. Наприклад, швидку зарядку підтримують більшість новинок даного сегменту, а от підтримка бездротової зарядки буде вже приємним гідністю, як і наявність модуля бездротового зв’язку NFC, спектр застосування якої досить широкий в наші дні. Також не зайвим в плані безпеки Ваших даних і сканер відбитків пальців, яким на сьогоднішній день теж мало кого здивуєш, але от наявність в деяких окремих моделях сканера райдужки ока – щось зовсім новеньке.

  Одним словом, приємні бонуси у вигляді перерахованих вище особливостей, з яких відзначені були далеко не всі (враховуючи специфіку і розмаїття представлених на світовому ринку моделей), безумовно, не будуть заважати Вам в користуванні Вашим новеньким гаджетом, а швидше навпаки стануть практичними і досить зручними.

  (Оцінок поки що немає)

  Завантаження…
  Мітки:смартфон

  Схожі записи
  • Промокоди зі знижками на смартфони та інші пристрої Xiaomi (жовтень 2017)

   Коментарів немає | Окт 10, 2017  • Розпродаж екологічної техніки та інших гаджетів до Дня Землі від Gearbest (Квітень 2018)

   Коментарів немає | Кві 18, 2018  • Розпродаж смартфонів, гаджетів для розумного будинку та іншої електроніки від Gearbest (Лютий 2018)

   Коментарів немає | Лют 27, 2018  • Розпродаж смартфонів до 3-річному ювілею Gearbest 2017 р

   Коментарів немає | Мар 10, 2017  • Новий вигнутий смартфон LG G Flex і Galaxy Camera 2 від Samsung

   Коментарів немає | Мар 5, 2014  • ТОП-7 кращих смартфонів до 4000 рублів в 2016 році

   Коментарів немає | Мар 25, 2016

  2 коментаря

 • Міша 13.06.2017  Відповісти

  Хороша стаття і корисні поради.Якраз шукаю собі обновку,але є і свої критерії у мене.Поки зупинився на флаї,думаю яку модель купити.Якість влаштовує,набір функції такої який треба.Особливо радує ціна.

 • Стапан 13.06.2017  Відповісти

  Дякую за статтю, дуже зрозуміло і корисно, сам вибираючи смартфон дотримуюсь таких правил, останній раз вибір зупинив на захищеному апараті з гарною камерою AGM X1, чудові знімки, Супер Амолед дисплей і батарея на 5400, казка