Зміст

 • Увімкніть повзунок режиму харчування
 • Працюйте від мережі
 • Спростіть робочий процес
 • Закривайте конкретні ресурсомісткі програми
 • Налаштуйте параметри графіки та відображення
 • Враховуйте вентиляцію
 • Слідкуйте за станом акумулятора
 • Подстраховывайте себе
 • Висновок
 • Кому хотілося б здійснювати спринтерські забіги до розеток, щоб не дати ноутбука розрядитися? Чи багатьом, особливо якщо ви перебуваєте в переповненій аудиторії, використовуєте його в очікуванні рейсу або просто отримуєте нову інформацію в парку на лаві. На щастя, сучасні ноутбуки набагато більш енергоефективні, ніж їх попередники. В даний час навіть недорогі моделі на заміну ПК, як і деякі ігрові машини можуть порадувати автономністю більше восьми годин на одному заряді. А деякі ультрапортативні варіанти можуть і зовсім прослужити близько 14 годин і більше.

  Тим не менш гірка правда полягає в тому, що акумулятор на вашому ноутбуці може виявитися зовсім не таким довговічним, як це змальовують виробники. Принаймні це те, чого варто очікувати, якщо ви не звернете увагу на деякі ключові чинники: параметри акумулятора, кількість одночасно використовуваних додатків, і навіть температуру в приміщенні, в якому ви працюєте. Доброю новиною є те, що ніщо з цього не вимагає титанічних зусиль, після того, як ви розберетеся в тому, що необхідно зробити для поліпшення ситуації. Саме тому ми і зібрали кілька самих корисних порад, які допоможуть збільшити термін служби батареї вашого ноутбука.

  Увімкніть повзунок режиму харчування

  Першою зупинкою на шляху до поліпшення якості батареї і тривалості її життя стала проста, але разом з тим дуже корисна фішка – повзунок режиму харчування, який є однією з нових особливостей Windows 10. Він призначений для групування всіх налаштувань, які впливають на роботу батареї, в кілька зрозумілих категорій. Він максимально простий в обігу і точно визначає, які параметри будуть застосовані у тому чи іншому його положенні. Проте в цілому вони виглядають наступним чином:

  • Режим «Максимальна продуктивність» призначений для людей, охочих пожертвувати тривалістю автономної роботи, на догоду підвищення загальної продуктивності ноутбука. При цьому Windows не буде зупиняти програми, що працюють у фоновому режимі, від більшого споживання енергії.
  • У випадку з режимом «Оптимальна продуктивність» система ставить у пріоритет саме автономність і, відповідно, обмежує ресурси для фонових додатків. Варто відзначити, що сильно при цьому ефективність не страждає.
  • «Покращена батарея забезпечує більш тривалий термін служби батареї, ніж налаштування за замовчуванням в попередніх версіях Windows. До речі, у багатьох ноутбуків під управлінням цієї ОС цей режим відзначений як рекомендований.
  • Останній режим економії заряду» буде відображатися на повзунку тільки тоді, коли ваш ноутбук відключений від зарядки. Він зменшує яскравість дисплея на 30 відсотків, запобігає завантаження оновлень Windows, зупиняє синхронізацію додатка Пошта і зупиняє більшість фонових додатків.

  Важливо: за замовчуванням у спливаючому вікні електроживлення цей повзунок не відображається. Він буде доступний після вибору збалансованої схеми електроживлення.

  Працюйте від мережі

  Незважаючи на те, що багато хто вважає, що працювати на ноутбуці від мережі більшу частину не дуже корисно для акумуляторної батареї, по факту це не зовсім так. Краще всього, якщо ви будете працювати на ноутбуці, підключеному до мережі, при цьому виймаючи батарею, якщо, звичайно, конструкція вашого пристрою це передбачає. Само собою, якщо можливості витягнути батарею немає, то зловживати подібної процедури не варто, правда, якщо батарея все ж знімається, то не забувайте і про те, що довго тримати її «без діла» не можна, так як вона просто може постаріти. Не варто також виймати і вставляти її, поки ноутбук включений. І не забувайте періодично (раз в пару місяців) розряджати її повністю, так як це корисно для калібрування.

  Спростіть робочий процес

  Завершуйте процеси невикористовуваних програм і не забувайте про наявність режиму «у літаку». Наприклад, якщо ви займаєтеся письмовій роботою або дивіться відео та не хочете відволікатися на різні повідомлення, оптимальним рішенням буде режим економії заряду. Взагалі це хороша звичка пристосовувати ваш ноутбук до більш економного використання, наприклад, використовуючи один додаток і закриваючи все інше, особливо, якщо ви цим в даний момент не користуєтеся. Тут можна провести аналогію з вимиканням світла у вільній кімнаті, так як в ньому ніхто не потребує. Простіше кажучи, якщо ви просто дивіться відео на YouTube, у вас немає потреби відкривати Word, Skype та інші програми.

  Крім цього, як ми вже зазначили вище, важливо пам’ятати про наявність режиму «у літаку». Це, нехай і проста функція, однак вона дуже корисна, якщо ви, наприклад, збираєтеся редагувати документ або переглядати локальні файли, і знаєте, що в даний момент просто не відчуваєте необхідності доступу в Інтернет. На додаток до усунення відволікаючих факторів, що цей режим усуває чимало інших джерел витрати заряду батареї, серед яких не тільки онлайн-радіо, а й фонові програми і процеси начебто оновлень і push-повідомлень.

  Закривайте конкретні ресурсомісткі програми

  Кілька додатків і процесів, запущених у вашій системі швидше розряджати акумуляторну батарею, і, найцікавіше те, що ви напевно не використовуєте і половини з них. В ОС Windows додаток 10 «Налаштування» – перший крок на шляху до пошуку самого ресурсномісткого. Досить ввести «Подивіться, які програми впливають на час роботи батареї» (не обов’язково цілком) в панелі пошуку Windows, і вам відкриється докладний список додатків, які споживають найбільшу кількість енергії. Якщо ви бачите серед них додаток, яке ви рідко використовуєте, але воно споживає багато енергії, переконайтеся, що ви його закрили. Часто це програми, які ви відкрили у фоновому режимі і забули, наприклад, ті ж продукти Adobe.

  Потім введіть у рядок пошуку «Контроль процесів, що запускаються автоматично, коли ви запускаєте Windows» і вам відкриється вікно диспетчера завдань, прямо на вкладку «Автозавантаження», в якій перераховані всі утиліти, що запускаються відразу при старті системи. Уважно перегляньте цей список і вимкніть все, що на вашу думку не вимагає автозавантаження. Всяких помічників і асистентів можете відключати в першу чергу, так як це безпечно і практично. Наприклад, якщо ви часто відкриваєте плейлисти, треки або альбоми в Spotify посилання в браузері, то можете сміливо відключити Spotify Web Helper.

  Налаштуйте параметри графіки та відображення

  Насамперед вам належить переконатися, що програми не використовують дискретну відеокарту (якщо ваш ноутбук має таку), коли їм це не потрібно. Отже, якщо ваш ноутбук оснащений потужною відеокартою (по суті, це все, що починається з Nvidia GeForce GTX або, що зустрічається рідше, AMD Radeon RX), ви повинні бути впевнені в тому, що її ресурси використовують тільки ігри або інші програми для роботи з графікою, в той час як для всіх інших процесів повинно бути достатньо і вбудованого графічного процесора. Зазвичай він і забезпечує обробку графіки у всіх інших повсякденних процесах.

  Припускаючи, що ваша система використовує графіку Nvidia GeForce, відкрийте панель управління NVIDIA (зазвичай вона знаходиться в області сповіщень Windows в правій частині панелі завдань, або ж правим клацанням миші по робочому столу), потім перейдіть на вкладку «Програмні налаштування», щоб призначити кожне додаток конкретного графічного процесора. Виділіть дискретну відеокарту GeForce для ігор і додатків для редагування фотографій і відео, таких як Adobe Photoshop, Premiere, а все інше залиште під інтегровану відеокарту. Правда, зазвичай система автоматично визначає все це, позбавляючи вас від зайвої мороки.

  Враховуйте вентиляцію

  Більшість сучасних ноутбуків поставляються з літій-полімерними батареями, які вимагають значно меншого обслуговування, ніж ті, що були десятиліття тому, завдяки не тільки програмним поліпшень, але і інновацій в самій технології розробки акумуляторних батарей. Вам більше не потрібно виконувати повний розряд батареї на регулярній основі, щоб відкалібрувати її, і тим більше вам не потрібно турбуватися про те, що повна розрядка акумулятора яким-небудь чином зашкодить ваш ноутбук.

  Однак вам дійсно варто побоюватися перегріву, що прискорить кончину батареї. Найбільші проблеми з цим виникають через забруднення вентиляційних отворів. Утворення пилу – одна з найбільш поширених проблем, про яку ви можете подбати, очистивши вентиляційні отвори і кулер ноутбука. Періодично рекомендується використовувати чистячий стиснене повітря для часткової продувки пилу.

  Більш часта проблема, однак, полягає в тому, що багато хто любить користуватися ноутбуком, розташувавши його на подушці або одіялі, що може перешкоджати вентиляції, зберігаючи високу температуру всередині системи. Уникайте цього, використовуючи ваш ноутбук тільки на твердих поверхнях, таких як стіл, який не буде згинатися і блокувати повітряні потоки, перешкоджаючи охолодженню.

  Слідкуйте за станом акумулятора

  Всі акумуляторні батареї мають певний цикл заряду-розряду і з плином часу в кінцевому підсумку вони приходять в непридатність, маючи потребу в заміні. Враховувати цей параметр завжди гарна ідея. І якщо ви бажаєте отримати більш детальну інформацію з цього приводу в Windows 10, вам потрібно буде засукати рукави і зануритись у складний світ командного рядка. Насправді тут, звичайно ж, немає нічого особливо складно. Для початку введіть cmd у панель пошуку Windows в лівому нижньому кутку екрану, щоб викликати командний рядок, або ж використовуйте поєднання клавіш Win+R і в відкрилася рядку введіть всі ті ж три букви.

  Після того, як вона відкриється, вам потрібно буде ввести одну просту команду powercfg / batteryreport і натиснути Enter. Після цього на вашому ПК буде створений HTML-файл, розташування якого відобразиться вам у вікні командного рядка. Відкрийте його, і ви отримаєте достатню кількість інформації для того щоб зрозуміти, як довго залишилося функціонувати вашому акумулятора. Само собою, при адекватній і правильної експлуатації ноутбука цього не доведеться робити в найближчі пару-трійку років.

  Подстраховывайте себе

  Нарешті, самим простим спосіб гарантувати, що у вас завжди буде достатня кількість енергії акумулятора для роботи, – це придбання додаткової або запасної батареї, а також зовнішнього акумулятора.

  Тим не менш, все ж, перше – далеко не найкращий варіант. Ноутбуки зі знімною батареєю, в наші дні, найчастіше відносяться до категорії бізнес пристроїв, і в цих випадках найпростішим варіантом буде придбання запасний другої батареї. При цьому, дані моделі дійсно гідні загальної уваги, незалежно від сфери діяльності, так як це відмінні ноутбуки. Запасні батареї можна замовити безпосередньо у виробника або офіційних дилерів (ми не рекомендуємо купувати батареї сторонніх виробників) за оптимально доступними цінами. Вам достатньо буде просто періодично міняти акумулятори місцями під час зарядки і брати із собою заряджену «запаску» тоді, коли виникає необхідність.

  Інший, аналогічний варіант – купити портативний зовнішній акумулятор (пауэрбанк). По факту це та ж батарея, яка, однак, підключаються до ноутбука, як зарядний пристрій. За останні роки портативні акумулятори стали вкрай популярними на ринку, і якщо раніше вони були здатні лише на зарядку смартфонів і планшетів, то тепер список пристроїв значно розширився. Та й на нинішньому ринку досить моделей, орієнтованих на зарядку ноутбуків.

  Висновок

  Всі перераховані вище поради по більшій частині не є секретною інформацією та доступні для кожного. Однак, ми вирішили зібрати їх в одному місці, так як деякі з користувачів можуть знати більшість з них, але не всі. А адже вони покликані допомогти продовжити термін служби акумулятора вашого ноутбука. Так що, якщо для вас питання автономності є однією з ключових проблем, ви напевно знайдете тут оптимальне рішення.

  (Оцінок поки що немає)

  Завантаження…
  Мітки:Акумулятор, ноутбук

  Схожі записи
  • Ваш електронний супутник

   Коментарів немає | травня 10, 2013  • Перевіряємо оперативну пам’ять на наявність помилок Windows 7, Windows Vista, Windows XP

   2 коментарю | 31 Січ, 2012  • Dell Latitude 6430U запропонує нам Ivy Bridge і 16Гб оперативної пам’яті

   Коментарів немає | Чер 19, 2012  • Огляд ТОП 5 моделей портативних ноутбуків-планшетів

   Коментарів немає | Лют 18, 2014  • Чим Jabber краще ICQ? Переходимо на Jabber!

   Коментарів немає | 1 травня, 2013  • Може планшет замінити ноутбук

   3 коментарю | 28 Лип, 2012