Зміст

 • Основні переваги
 • Габарити і об’єм
 • Типи мікрохвильовок
  • По розташуванню
  • З управління
 • Матеріали покриття
 • Потужність
 • Додаткові можливості
 • Бюджет
 • Виробник
 • Відгуки
 • Висновки
 • Неважливо, чи живете ви в густонаселеному мегаполісі або невеликому містечку, є певні речі, які не завжди вписуються в розпорядок дня сучасної зайнятої людини. І приготування їжі – один з таких життєво важливих аспектів. Вирушаючи з ранку раніше на роботу або навчання, у вас не завжди може вистачати часу на повноцінне приготування їжі. Ось чому на сучасному ринку існує різна техніка, здатна допомогти вам у швидкому приготуванні їжі і економії ресурсів, таких як час і сили. Наприклад, ви можете приготувати їжу і зберігати її в холодильнику протягом кількох днів. А для того, щоб швидко перекусити нормальної, розігрітій їжею, досить буде покласти її на кілька хвилин у мікрохвильовку.

  І незважаючи на те, що багато експертів в області охорони здоров’я не рекомендують вживати розігріту у мікрохвильовці їжу, іноді у вас не залишається іншого вибору. Крім цього, мікрохвильові печі також можуть допомогти вам готувати деякі страви набагато швидше, ніж звичайна газова плита, що зробить цей процес ще легше. І якщо ви вирішите купити, наприклад, конвекційну піч, то зможете легко приготувати багато різних страв на кшталт тортів, запіканок і іншого. Саме тому в даній статті ми поділимося з вами деякими корисними порадами щодо того, як вибрати кращу мікрохвильову піч у відповідності з вашими потребами.

  Основні переваги

  Мікрохвильові печі оснащені опціями автоматичного приготування їжі, і вам потрібно знати, як правильно використовувати пристрій. Вони стали невід’ємною частиною багатьох домашніх господарств з-за різних причин, таких як:

  • Менше споживання олії порівняно зі старими методами;
  • Енергоефективність;
  • Висока швидкість приготування їжі;
  • Ви можете готувати їжу, повторно нагрівати її або швидко розморожувати необхідні інгредієнти з її допомогою.

  І це тільки основні переваги мікрохвильовок серед найбільш очевидних. Насправді ж список того, на що вам варто звернути увагу при виборі відповідної моделі значно ширший. І нижче ми постаралися привести всі найголовніші аспекти, про які необхідно пам’ятати і, в принципі, знати. Серед іншого мова піде про різних розмірах і місткості мікрохвильових печей, визначенні місця для зберігання приладу і розгляду інших особливостей.

  Габарити і об’єм

  Фактори, згадані в цій статті, мають в рівній мірі вирішальне значення щодо оптимального вибору мікрохвильовій печі. І обсяг для вас може виявитися одним з найбільш важливих. Він розраховується в літрах і відноситься до простору всередині мікрохвильової печі. Якщо ви купуєте велику мікрохвильову піч для того, щоб готувати або розігрівати невелику кількість їжі, то вас очікує щонайменше два недоліки. По-перше, їжа з великою ймовірністю не буде прогріватися належним чином, а по-друге, мікрохвильова піч буде витрачати більшу кількість енергії, і ви в кінцевому рахунку квитанція за електрику може вас не порадувати.

  В основному ж мікрохвильовки прийнято розділяти на мелкогабаритные (до 20 літрів), середні (близько 30 літрів) і великі (від 30 літрів і більше). В даному випадку ви повинні виходити з того, скільки людей налічує ваша сім’я. Якщо ви – молода пара, яка звикла снідати гарячими бутербродами і чашкою чаю/кави, то маленької моделі вам буде більш ніж достатньо. Ну а якщо у вас велика і дружна родина, що налічує кілька поколінь, то вибір впаде виразно на великі пристрою.

  Головне – пам’ятати, що від внутрішнього обсягу мікрохвильової печі залежать і її зовнішні габарити. А це може виявитися не менш важливою деталлю, незалежно від того на який із типів мікрохвильовки в підсумку впаде ваш погляд

  Типи мікрохвильовок

  До речі і про самих типах, на сучасному ринку їх існує два: окремо стоять і вбудовувані. Як нескладно здогадатися, така класифікація бере свій початок від їх розташування. Також всі вони діляться ще на два типи, але вже з-за особливостей управління, а саме механічні і електронні. І щоб не виникло особливої плутанини з-за такою класифікацією, давайте розглянемо їх окремо і більш детально.

  По розташуванню

  • Окремо стоять: як випливає з назви, вони займають небагато простору вашої робочої площі, як, втім, і будь-яка інша кухонна техніка. Тому, купуючи модель цього типу варто заздалегідь визначити їй відповідне місце. І все ж, чи є у них якісь переваги? Так. Насамперед вони куди більш дешеві, а також дуже прості в установці порівняно із страиваемыми моделями.
  • Вбудовувані мікрохвильові печі: з ними також все просто, судячи по назві типу. Вони вбудовані в стіну. Не обов’язково прямо в неї, звичайно, але в просторі кухні вона не буде займати місця на столах, що вже певний її гідність. Зовні вони можуть нічим не відрізнятися від моделей попереднього типу, але вони здорово економлять місце. Правда от стоять вони вже значно вище, що, в деякому розумінні, недолік

  З управління

  • Механічні: найбільш поширені, максимально прості у використанні і куди більш дешеві моделі. Такі показники, як потужність і час роботи регулюються механічними перемикачами, що почасти і є головним недоліком таких моделей. Мінус в тому, що точність такої регулювання досить часто кульгає, а функціонал при цьому значно більш обмежений.
  • Електронні: моделі, отримали електронні елементи керування, на зразок кнопки або сенсорних панелей, а також дисплеїв. Природно, одним з головних переваг моделей цього типу є простота і зручність, так само як і те, що їх функціонал може бути куди більш цікавим. Їх багатофункціональність та універсальність почасти і сприяють тому, що вони значно дорожче механічних.

  Матеріали покриття

  Також мікрохвильові печі вигідно відрізняються в залежності від використаних матеріалів внутрішнього покриття. Ними можуть виступати: кераміка, емаль, нержавіюча сталь або фарба. При цьому найбільш поширеною є саме емаль, так як вона є більш доступною, при цьому досить легка в чищенні. Правда, з точки зору міцності вона не сама вигідна, так як може з часом потріскатися, особливо від постійного впливу високих температур. Хоча емаль все ж надійніше фарби, про яку навіть і говорити немає особливого сенсу.

  Якщо ж говорити про міцних матеріалах, то з решти двох трохи більш доступними будуть моделі з нержавіючими покриттями. Правда невеликим недоліком останніх є деяка складність при очищенні, так як користуватися можна далеко не всіма засобами. А ось керамічні покриття в даному випадку кращі, так як і миються легко, і міцність у них на досить високому рівні. Щоправда модель з таким покриттям обійдеться дуже і дуже недешево.

  Потужність

  Даний показник також може бути одним з найбільш важливих при виборі, так як, чим вище потужність мікрохвильової печі, то відповідно краще вона буде працювати. Діапазон цього показника досить широкий і в більшості випадків вам краще придивлятися до моделей з показниками близько 900-1000 Вт, щоб бути впевненими в тому, що у вас достатньо енергії для ефективного і ретельного розігріву або розморожування все, що вам заманеться. Природно, більш дешеві моделі володіють значно меншою потужністю, і їм буде потрібно набагато більше часу на це.

  Що стосується рівнів потужності, то більшість з актуальних печей запропонують вам регулювання мінімум на чотирьох, і приблизно до десяти. Їх може бути і більше, але це вже менш критично, хоча для приготування різних страв важливо дотримуватися різні показники. Варто також звертати увагу на моделі з интвертором, так як це дозволить виробляти більш тонку регулювання потужності, зберігаючи початкову текстуру розігріваються страв.

  Додаткові можливості

  Крім основних функцій розігріву і гриля, у мікрохвильових печей зустрічаються і різні додаткові функціональні особливості, що значно розширюють їх потенціал приготування їжі. Наприклад, в меню можна зустріти такі функції, як попередньо запрограмовані опції, які ви можете використовувати, якщо готуєте страву вперше. Наявність різних датчиків дозволить якісно відслідковувати процеси розморожування, а конвекція дозволить ефективно пропікатися і прожарювати страви.

  Наявність дезодоратора дозволить позбутися від неприємних запахів в печі, нерідко впливають і на смак підготовлюваного блюда, а парова функція значно спростить процес прибирання і позбавлення від можливих складних забруднень, заощаджуючи ваш час і сили. Нерідко сучасні моделі оснащують і захистом від дітей, що дозволяє блокувати елементи управління, щоб уникнути випадкових натискань. Також існують і мікрохвильовки типу «2-в-1», пропонуючи додатково функціонал пароварок або хлібопічок, а більш просунуті пропозиції і зовсім зможуть підключатися до екосистемі «розумного» будинку.

  Бюджет

  Деякі прилади, пристрої та предмети можуть бути класифіковані як тимчасові і постійні придбання. І купуючи такі гаджети, як кондиціонер або мікрохвильова піч, ви робите внесок на довгострокову перспективу, так як, за фактом купуєте їх на все життя. Саме тому визначення виділеного на таку покупку бюджету також вкрай важливо. Природно, вартість мікрохвильовки в рівній мірі буде змінюватись в залежності від розміру, бренду та інших перелічених вище особливостей.

  Кращий спосіб – визначитись з вашими уподобаннями і розібратися в тому, чи є відповідні моделі в тому ціновому сегменті, на який ви розраховуєте спочатку. А там вже або вибрати кращу, або зміститися в бік цінника найбільш привабливою.

  Виробник

  У будь-якій категорії продуктів і пропозицій бренд або компанія, що стоїть за ним, має не меншу вагу, так як від цього залежить багато чого, а особливо – якість виробленої продукції. І поки моделі відомих і популярних виробників можуть обходитися в кругленьку суму, вони, безумовно, будуть найбільш практичними варіантами для тих, хто не збирається економити на якості в цілому. Тут вже точно не прогадаєш. Та й гарантія від такого виробника буде куди більш надійною, з адекватними гарантійними умовами та відповідним сервісним обслуговуванням.

  Відгуки

  Не менш важливо перед безпосередньою купівлею вивчити і користувальницькі відгуки про зацікавили вас моделях. Це дозволить вам «промацати грунт» і оцінити простоту використання, ефективність і термін служби пристрою. Благо, в Інтернеті ви зможете знайти будь-яку цікаву для вас інформацію, як і на сайтах інтернет-магазинів, так і на спеціальних форумах. Варто також звертати увагу на об’єктивність залишених відгуків. Багато молоді компанії-виробники або новоспечені продавці купують фальшиві відгуки, щоб збільшити продажі або фактор довіри. Також можна подивитися різні відео огляди, щоб розширити рівень розуміння.

  Висновки

  Після ознайомлення з представленими вище аспектами, ви напевно сформували загальне уявлення про те, яка модель мікрохвильовки потрібна саме вам, і якими особливостями вона повинна володіти. А це вже пів справи, якщо говорити про її виборі та купівлі. Залишиться лише визначитися з кінцевим продуктом, який ви підберете на основі ваших уподобань і вивченої інформації.

  (Оцінок поки що немає)

  Завантаження…
  Мітки:мікрохвильова піч

  Схожі записи
  • Вибираємо вбудовану мікрохвильовку: ТОП-7 кращих моделей восени 2018

   Коментарів немає | Сен 7, 2018  • Духова шафа Samsung FQ215G002/BWT з дизайном від Salvarani

   Коментарів немає | 21 Серп, 2011  • Мікрохвильові печі на 28 літрів від Samsung, LG, Panasonic (Червень 2014 р.)

   Коментарів немає | Чер 23, 2014  • Основні несправності мікрохвильових печей: причини

   Коментарів немає | Окт 18, 2015  • Небезпечне випромінювання побутової техніки. Як захиститися.

   1 коментар | травень 18, 2013  • ТОП-15 кращих вбудованих мікрохвильових печей на початку 2018 року

   Коментарів немає | Мар 5, 2018