Зміст

 • Що таке доповнена реальність?
 • Ingress
 • Google Translate
 • INKHUNTER
 • Aurasma
 • Quiver
 • В умовах сучасного розвитку технологій, яке відбувається в досить швидкому темпі, в нашому повсякденному житті з’являються речі, про існування яких ми не могли б подумати ще кілька років тому. Обумовлено це тим, щоб продукт зміг максимально полегшити життя і роботу користувача. В даному випадку справа стосується не тільки машин і устаткування, але також і мобільних додатків, так звично використовуються нами кожен день. Проте мова піде не просто про програми, які знає кожен, а про тих з них, що використовують технологію доповненої реальності, як одну зі своїх головних особливостей.

  Що таке доповнена реальність?

  Сама по собі дана технологія (доповнена реальність чи AR) здатна надати велику кількість можливостей для розваги і роботи. Основною функцією доповненої реальності є накладення цифрового контенту поверх реальних речей, використовуючи щось на зразок карти, камери, а іноді навіть і неба. Контент цей може представляти собою абсолютно все що завгодно, будь то статичні написи з позначками, картинки або навіть цілком анімаційні об’єкти. Крім того, що це круто, дана технологія почала набирати велику популярність серед користувачів. І в цьому рейтинговому списку ми розповімо про найбільш корисних та актуальних додатках доповненої реальності сьогодні.

  Ingress

  Відбираючи програми для даного топа, ми керувалися їх практичністю у повсякденному житті, крім, природно, наявності та активного використання в них AR технології. І все ж, ми не змогли пройти повз Ingress, яка по суті є більше грою, ніж додатком, але саме вона стала однією з перших спроб Google освоїти технологію доповненої реальності і знайти їй відповідне застосування. Що говорити, якщо компанія Niantic, стала розробником даної гри, в наслідок подарувала світу так швидко стала популярною Pokemon GO, в якій також присутня можливість включення і відключення AR режиму.

  І все ж, говорячи про Ingress, варто відзначити, що це досить популярна на сьогоднішній день багатокористувальницька онлайн-гра, схожа на Pokemon GO. Геймплей полягає в просуванні головним героєм певної сюжетної лінії, де доведеться пересуватися в реальному світі, захоплюючи “портали” у віртуальному. Порталами цими є в основному різні історичні, культурні та сучасні пам’ятки, і до певного етапу вони додавалися в гру виключно гравцями. Для більшого інтересу і створення духу суперництва гра пропонує користувачам вибрати одну з двох наявних фракцій – Освічених і Опору. Маючи свої відмітні кольори (зелений і синій), гравці привласнюють їх захопленим порталам, зв’язків і полів. У плані ж власне ігрового процесу фракції не вносять ніякої різниці.

  Стартувала Ingress ще в далекому 2012-му році, пройшовши безліч попередніх, альфа і бета тестувань, переживши масу виправлень і доопрацювань, що дозволило розробникам разом з видавцями довести її до такого стану, в якому вона представлена на сьогоднішній день. Так що, якщо вам раптом набридло грати сидячи на одному місці, і ви хотіли б поринути у захоплюючу суміш віртуального світу з реальним, знаходячи артефакти, роздумувати над процесом і просто подорожувати в процесі гри, то Ingress безумовно може заволодіти вашою увагою. Особливо якщо є шанувальником наукової фантастики.

  Завантажити з Google Play

  Google Translate

  Враховуючи масштаби зазначеної корпорації, зовсім не дивно, що саме вона подарувала нам більшу частину програм і додатків, що значно полегшують наше з вами життя. Чого варта одна пошукова система, але мова піде не про неї. Відомий багатьом користувачам перекладацький сервіс від Google вже давно обзавівся власним додатком, що дозволило йому переміститися зі сторінки інтернету, яку доводилося відкривати на ПК, до нас в сумки, рюкзаки і кишені, адже практично у кожної сучасної людини на сьогоднішній день є смартфон або планшет.

  Природно, важко сперечатися про те, що один з найпопулярніших онлайн сервісів перекладу не є найкращим. Так, складні конструкції він може перекладати з невеликими граматичними огріхами, однак платформа щодня вдосконалюється і є навіть можливість внести в неї зміни власноруч, щоб поліпшити якість перекладу і зробити його менш машинним. І такий прогрес можна спостерігати вже сьогодні. Додаток ж, у свою чергу, дозволяє проводити всі ті ж маніпуляції з прямого і зворотного перекладу на безлічі мов, отримувати альтернативні варіанти слів, а також переводити що-небудь в реальному часі, щоб ви могли вільно спілкуватися з ким завгодно.

  Але розглянутої нами темою є наявність технології доповненої реальності, і тут вона також знайшла неймовірно практичне застосування. Схема її дії тут вкрай проста і при цьому досить зручна, а саме, якщо ви подорожуєте за кордоном або ж вирішили прочитати книгу на мові, що вивчається і раптом трапилося слово або фраза, які можуть бути незнайомі, а під рукою не виявилося словника, все що потрібно – запустити програму, навести камеру на слово, і воно переведе його в режимі реального часу, надавши результат на дисплеї. Це може виявитися дуже корисним при прочитанні знаків, покажчиків або навіть меню в ресторані.

  Завантажити з Google Play

  INKHUNTER

  Юнацький максималізм і модні молодіжні течії часто змушують хотіти підростаюче покоління виділитися тим або іншим чином, як би підкреслюючи свою індивідуальність. І одним з таких способів самовираження, при чому не тільки у молоді, є татуювання. Вибираючи кваліфікованих майстрів, оплачуючи при цьому досить велику суму грошей, любителі цього виду мистецтва отримують якісні і красиві роботи, які залишаються з ними на все життя. Проте в юному віці, коли думається зробити першу татуювання, більшість вибирає щось просте і недороге, що деяким з часом “набридає”, а процес її виведення малоприємний і не дає стовідсоткового результату.

  Взявши ці ідеї за основу, розробники програми INKHUNER намагалися підійти до його проектуванні таким чином, щоб воно могло принести максимум користі при виникненні бажання зробити тату. У його базі присутня величезна безліч ескізів на всілякі теми і жанри від різних художників та аматорів, як є можливість завантажити власні зображення прямо з пристрою. Простіше кажучи, якщо у Вас є якісь конкретні ідеї та ескізи, то Ви з легкістю зможете “приміряти” їх на себе.

  Принцип роботи INKHUNTER досить простий, навіть якщо врахувати той факт, що інтерфейс додатку представлений на англійській мові. Перш ніж перейти до стадії вибору ескізу, вас зустріне короткий навчання з декількох, цілком зрозумілих картинок. Далі потрібно буде визначитися з малюнком, який можна вибирати дуже довго, або ж завантажити самому, а слідом додаток відкриє інтерфейс камери, який буде запитувати пошук так званого “квадратного смайлика” на ділянці вашого тіла, де бажаєте бачити татуювання. Перш додаток розповість Вам про її необхідність, як маркера для стикування ескізу в режимі доповненої реальності. Природно, все це Ви зможете редагувати доступними методами і навіть ділитися результатом в соціальних мережах, розігруючи знайомих.

  Завантажити з Google Play

  Aurasma

  Якщо є творчою особистістю, маєте багату уяву або ж просто хочете створювати цікаві поєднання живих фотографій з персонажами на зразок гладіатора, тиранозавра або Кінг-Конга, тоді Вам напевно сподобається додаток Aurasma. Ця програма дозволить Вам подивитися на світ зовсім в іншому світлі, як і взаємодіяти з навколишнім середовищем. Кажучи відверто, на сьогоднішній день на ринку не так вже й багато додатків, що дозволяють створювати і ділитися результатами застосування доповненої реальності, враховуючи той факт, що вони також можуть бути анімованими, що почасти трохи наближає користувача до кіноіндустрії.

  За допомогою Aurasma зможете не тільки створювати анімовані сцени, але також використовувати весь інтерактивний цифровий контент програми для “оживлення” зображення, локацій і об’єктів. Одним з основних напрямків гумору, поширеного в соціальних мережах, є смішні картинки і відео, що також дозволить ділитися своїми результатами, тим самим піднімаючи чиє-небудь настрій.

  Це ідеальне додаток для любителів анімації, що дозволяє швидко перемикатися між реальними кадрами і анімацією, дозволяючи буквально на ходу створювати цікаві картини. Уявіть собі, що просто знімаєте свою прогулянку по площі великого міста і всього лише парою натиснень додаєте в кадр біжить динозавра. Це і багато іншого зможете робити завдяки доповненої реальності Aurasma.

  Завантажити з Google Play

  Quiver

  Враховуючи всю багатогранність функціоналу у використанні доповненої реальності сучасними мобільними додатками, дуже приємно знати, що серед серйозних помічників за зоряними картами, підбору інтер’єру та геодезії присутні такі програми, як Quiver. Звичайно, для дорослих ця програма не представить нічого нового, проте діти напевно зможуть їй зацікавитися, так як вона пропонує не тільки цифровий інтерактив, але і старі добрі способи розваги дитини.

  Кажучи більш конкретно, Quiver пропонує досить великий вибір малюнків, які можна роздрукувати, а потім зайнятися їх розфарбовуванням. Погодьтеся, згадуючи своє дитинство, навряд чи хтось жодного разу не займався подібним, даючи волю своїй фантазії і, може навіть, розкриваючи в собі певний творчий потенціал. Загалом, розфарбовування цікавих малюнків з різними тваринами і мультиплікаційними героями – одне з приємних розваг дитинства. Але ось друга частина цього процесу не менш захоплююча і весела, так як за допомогою AR технології малюнки оживають на екранах ваших смартфонів, переносячи зображених персонажів у ваше оточення, будь то дитячий або кухонний стіл або будь-яке інше зручне місце.

  Звичайно, весь набір анімацій, рухів і взаємодій вже давно прописаний у програмі для кожного з героїв, проте можете бути впевнені, дитині таке розвага набридне дуже нескоро. До того ж, розфарбовані картинки вже будуть готові для взаємодії, а зміна навколишнього оточення завжди дозволити дати волю фантазії вашої дитини.

  Завантажити з Google Play

  (Оцінок поки що немає)

  Завантаження…
  Теги:Android

  Схожі записи
  • Android 4.3 ось-ось з’явиться на деяких пристроях від Samsung

   Коментарів немає | Сен 27, 2013  • Обхід паролів Android-смартфона через додаток Viber

   Коментарів немає | Кві 29, 2013  • Відмінності оригінального смартфона від підробки

   1 коментар | 3 Лип, 2014  • Samsung GALAXY Note 4 – всім флагманам флагман

   Коментарів немає | Сен 30, 2014  • YotaPhone – смартфон 2014 року з двома сторонами

   Коментарів немає | Сен 29, 2014  • Чемпіони 2012 року в номінації «Мобільні пристрої»

   3 коментарю | Дек 30, 2012