Зміст

 • №1. Пральна машина не вмикається
 • №2. Пральна машина не гріє воду
 • №3. Пральна машина не набирає воду
 • №4. Пральна машина не зливає воду
 • №5. Пральна машина відразу зливає воду
 • №6. Пральна машина сильно стукає і шумить при роботі
 • №7. Під пральною машиною збирається вода
 • №8. У пральній машині не обертається барабан
 • №9. Пральна машинка блимає
 • №10. Пральна машинка вибиває автомат
 • №11. Пральна машинка довго пере
 • №12. Запах гару при роботі пральної машини
 • Тим, хто хоч раз мав справу з поломкою пральної машини, добре знайоме відчуття паніки і страху. Коли емоції вщухають, багато хто намагаються розібратися в причинах несправності і спробувати полагодити все власноруч. Подібні старання дають результат, якщо проблема була в перекритому крані подачі води, неувімкненою вилку в розетку або забитому фільтрі. В інших випадках самодіяльність може тільки нашкодити, адже пральна машина – складний багатокомпонентний механізм, розібратися з яким під силу тільки фахівцеві. Як зрозуміти, що своїми силами не обійтися і краще звернутися до професіоналів? З якими несправностями стикаються власники пральних машин найчастіше, і які причини цих поломок?

  №1. Пральна машина не вмикається

  Ця проблема – явний лідер за кількістю звернень в сервісні центри. Проробивши звичні процедури завантаження білизни, додавання порошку і натиснувши заповітні кнопки, рано чи пізно кожен може виявити, що нічого не відбувається. Насамперед, варто виключити причини банальні: перевірити наявність напруги в мережі, щільність входження вилки в розетку, а також справність самої розетки. Не заважає перевірити, чи щільно закриті дверцята люка.

  Якщо все в порядку, то можна запідозрити більш серйозні поломки. Найчастіше причина криється в платі управління, але іноді проблема виникає в результаті несправності мережевого фільтра. Щоб діагностувати несправність і усунути її, краще запросити майстра – самостійні спроби ремонту можуть тільки нашкодити. Ось тільки професіонала знайти нелегко. Жителі Москви, Санкт-Петербурга, Єкатеринбурга і деяких інших міст Росії можуть розраховувати на якісний і кваліфікований ремонт пральної машини при зверненні в компанію «Білий сервіс». Фахівці виконують роботи будь-якої складності прямо у вас вдома – везти пральну машинку нікуди не потрібно. Більш того, якщо проблема не терпить зволікань, майстер приїжджає на місце протягом півгодини. Всі фахівці мають величезний досвід роботи в ремонті пральних машин різних марок, постійно проходять навчання та надають відповідні сертифікати.

  Висока кваліфікація фахівців і використання фірмових запчастин дає можливість надавати тривалу гарантію на надані послуги та встановлені деталі. Майстри готові виїхати на місце поломки в будь-яке зручне для клієнта час, з раннього ранку до пізнього вечора, і навіть у вихідні дні. Ремонтні роботи виконуються оперативно і тривають не більше 2 годин, а зазвичай – ще менше. Виняток становлять тільки складні операції із заміни підшипника або ремонту керуючого модуля. Запросити майстра на будинок, можна за допомогою дзвінка, так і в зручній формі на сайті. Фахівці виконують ремонт машинок практично всіх виробників і пропонують прийнятні ціни, а часом радують знижками.

  №2. Пральна машина не гріє воду

  Ще одна часта поломка пралок – відсутність нагріву води. Причина в більшості випадків банальна – вихід з ладу нагрівального елемента. Проблема може бути також у порушенні ланцюга живлення Тена, ще рідше причиною стає несправність блоку управління. У будь-якому випадку, без майстра не обійтися своїми силами тут нічого не зробиш.

  №3. Пральна машина не набирає воду

  Насамперед варто відкинути саму дурну причину подібної проблеми і перевірити, чи відкритий кран подачі води в пральну машину. Якщо з ним все в порядку, то причина, швидше за все, ховається в поломці впускного клапана. Проблему вирішить фахівець, такий ремонт не потребуватиме багато часу. Буває і так, що вода перестає набиратися через якийсь час після включення. В цьому випадку не заважає почистити фільтр, з чим можна впоратися і самостійно, але якщо ви погано розумієте принцип пристрою пральної машини, то і цю роботу краще довірити фахівцеві.

  №4. Пральна машина не зливає воду

  Коли пральна машина не хоче зливати воду, винен часто зливний насос. Замінити його під силу професіоналу, а власник машинки, щоб знизити ризик такої поломки, повинен регулярно чистити фільтр для зливного насоса, адже нерідко причина виходу з ладу насоса криється саме в забитому фільтрі.

  До речі, неочищений фільтр також може стати причиною того, що машина не зливає воду. Вся справа в тому, що при пранні у фільтр потрапляють шматочки ниток і ворсу від білизни, спочатку вони знижують швидкість зливу, а потім можуть повністю перекрити дорогу воді, тому фільтр необхідно регулярно чистити.

  Причина поломки може ховатися зовсім навіть не в пральній машинці, адже засмітитися здатний каналізаційний злив. Перевірити і почистити його можна самостійно, але для цього необхідні хоча б мінімальні сантехнічні навички. Потрібно від’єднати шланг пральної машини від каналізації, покласти його в досить об’ємну ємність (ванна, велике відро і т. д.) і включити машину на злив: якщо вода потекла, чистити необхідно саме каналізацію.

  Засмічення, що перешкоджає сливу, може бути розташований на шляху води від бака до фільтру. Часто подібне відбувається, коли в машині перуть старі ганчірки і килимки, які при пранні і віджиманні можуть втрачати досить великі частини тканини. Без допомоги фахівця і в цьому випадку не обійтися. Причина може критися в електроніці, точніше в несправності датчика рівня води, – ця поломка також вимагає втручання фахівця.

  №5. Пральна машина відразу зливає воду

  Проблема, повністю протилежна попередній, має місце бути, коли пральна машина неправильно підключена до каналізації і відбувається самозлив, причому дати про себе знати вона може як відразу після установки, так і через деякий час. Якщо ж машина набирає воду, а зливає її не відразу, а через деякий час після початку виконання програми прання, то проблема вже в самій машині. Без допомоги фахівця тут не обійтися – він діагностує несправність і допоможе вирішити проблему.

  №6. Пральна машина сильно стукає і шумить при роботі

  Пральна машина функціонує не безшумно – це добре відомо кожному, от тільки іноді вона може стукати, вібрувати і шуміти абсолютно неприродно. Якщо ви чуєте, що пралка різко почала шуміти набагато сильніше, то причина в більшості випадків – в зносі підшипників. Ця проблема з’являється, як правило, після декількох років експлуатації машинки і пов’язана з протіканням сальника бака, в результаті чого на підшипники постійно потрапляє вода, вони іржавіють, починають руйнуватися і старіють.

  Знос амортизаторів або пружин також може призвести до підвищеного рівня вібрації, ще одна причина – ослаблення кріплень противаг. Всі ці несправності вимагають втручання фахівця, але перед викликом майстра не заважає переконатися, що причина не в користувача. Дуже часто буває, що машинка надміру шумить просто з-за того, що білизна була нерівномірно укладено, а ця проблема нерідко виникає при пранні постільної білизни. Ще одні банальні, але, тим не менш, зустрічаються причини – неправильне встановлення машинки і потрапляння в бак стороннього предмета.

  №7. Під пральною машиною збирається вода

  Напевно, ніщо так не лякає власника пральної машини, як виявлення води під нею. Причини можуть бути абсолютно різні – від цілком нешкідливих до, дійсно, глобальні:

  • прання штор дуже часто стає причиною утворення води під машинкою. Сітчастий матеріал відмінно збиває порошок і майже не вбирає воду, тому піни утворюється непристойно багато. Вона шукає вихід і просочується крізь дрібні технологічні отвори;
  • порушення експлуатації дозатора порошку. Побачивши воду під машинкою, слід звернути увагу, чи не тече вона з дозатора, щоб виключити цю проблему, яка легко усувається своїми руками. Якщо вчасно не очищати висувний відсік від залишків порошку або засипати туди зайву його кількість, вода, що подається під великим напором, не встигне покинути дозатор повністю і вчасно, і буде шукати вихід через інші отвори. Витікаючи з дозатора, вона обов’язково досягне підлоги, утворюючи лякаючу калюжку;
  • знос гумових патрубків або манжети люка. Ці частини пральної машини можуть пропускати воду тільки тому, що вже старі і втратили основні експлуатаційні якості. Цілісність манжети може пошкодитися, якщо неакуратно витягувати білизну, а також при попаданні в барабан гострого предмета, так що кишені перед пранням слід перевіряти особливо ретельно. Деякі умільці беруться за заміну манжети власноруч, але в багатьох моделях пральних машин для цього необхідно розібрати всю передню панель. Полагодити і не нашкодити виходить далеко не у всіх, так що краще кличте майстра, тим більше що причина може бути і в інших несправностях;
  • вода під машиною може бути викликана течею барабана або прокладання підвідного шланга.

  №8. У пральній машині не обертається барабан

  Якщо машина не віджимає речі, то відразу варто відкинути людський фактор і перевірити, чи не був включений делікатний режим або випадково натиснута кнопка, що скасовує віджимання. Після цього залишається перевірити, чи не потрапив якийсь сторонній предмет в крильчатку насоса. На цьому дії, які можна виконати самостійно, закінчуються – необхідно кликати майстра, який визначить точну причину. Це може бути зношений або розірваний приводний ремінь, зношені підшипники, несправний блок управління або, що набагато гірше, – вийшов з ладу мотор. Ризик поломки мотора підвищується, якщо ви часто йдуть одне прання за одною, не даючи машинці відпочити, а двигуну – охолонути.

  №9. Пральна машинка блимає

  Коли на пристрої загоряються або блимають в хаотичному порядку всі індикатори, причина, швидше за все, криється в несправної плати управління. Поломка не найшкідливіша, необхідно втручання фахівця – своїми силами, на жаль, нічого не зробити.

  №10. Пральна машинка вибиває автомат

  При включенні або вже після початку виконання програми прання машинка раптом різко почала вибивати автомат, хоча раніше подібного не спостерігалося? Причин може бути декілька: замикання двигуна або проводки пральної машини, а також збій нагрівача або мережевого фільтра. Поломка тонка, що вимагає знання пристрою пральної машини і особливостей пристрою електропроводки.

  №11. Пральна машинка довго пере

  Є окремі програми прання, які виконуються протягом тривалого часу. Є і пральні машини, які навіть в режимі швидкого прання будуть крутити білизна не менше години-півтори. Якщо ваша машинка не з таких, і раніше з тривалістю прання було все в порядку, то з ладу вийшла електроніка, терморегулятор, а, може, ТЕН або термодатчик – точно поломку встановить і ліквідує фахівець.

  №12. Запах гару при роботі пральної машини

  Ще одна страшна несправність – запах горілого. Тут явно справа не в неправильному режимі прання – проблеми куди серйозніше. Серед частих причин все те ж замикання проводки або плати управління, а також попадання води на двигун, підгоряння контактів нагрівального елемента або попадання в них сторонніх предметів.

  Інші поломки відносяться до нетиповим. Більш того, у машинок різних виробників є свої специфічні несправності, про яких добре знають фахівці. Наостанок ще раз відзначимо: якщо ви на 100% не впевнені в тому, що можете ліквідувати поломку самостійно, краще відразу кликати майстер, інакше ремонт може коштувати дорожче або взагалі не допоможе.

  (Оцінок поки що немає)

  Завантаження…
  Мітки:ремонт, пральна машина

  Схожі записи
  • Прання у повітрі — неможливе стало можливим. Пральна машина Daewoo DWD-CV701PC.

   4 коментарю | 1 Груд, 2012  • Чим і як можна чистити підошву праски в домашніх умовах: чистячі засоби і способи

   Коментарів немає | 4 травня, 2013  • Сушильні машини: критерії вибору

   Коментарів немає | Лют 15, 2014  • Пральна машина Деу. Яку модель обрати?

   Коментарів немає | 1 Лип, 2014  • Особливості експлуатації пральних машин Asko серії W

   3 коментарю | Мар 22, 2012  • Ремонт пральних машин своїми руками це просто!

   Коментарів немає | Кві 15, 2014