Зміст

 • Концепція розумного одягу
 • Класифікація розумних виробів
 • Цікаві моделі розумного одягу
  • Розумне нижня білизна
  • Розумні шкарпетки Sensoria
  • Розумна майка Hexoskin
  • Розумна футболка T-Shirt OS
  • Розумні штани з клавіатурою
  • Розумний светр GER Mood Sweater
  • Розумна куртка levi’s/Google
  • Розумна шапка Hatsonic
  • Розумні кросівки Nike
  • Розумні черевики Columbia з підігрівом

  Наш нинішній 21 століття, можна впевнено і сміливо назвати Smart-епохою. Інноваційні технології і розробки дозволяють зробити розумним все, що завгодно, починаючи від браслетів-трекерів і годин до розеток і дверних замків. Десятки років тому про таке мріяли письменники-фантасти, а в наші дні це вже стало реальністю. Перспективи, які відкрилися, кружляють голову не тільки потенційним покупцям, але і розробникам великих фірм і винахідникам-одиначкам. Головна мета кожної з таких компаній – якомога швидше запустити в продаж придумане виріб і тим самим випередити конкурентів.

  Інформаційні та цифрові технології проникли вже й в таку сферу текстильного виробництва як виготовлення розумного одягу, яка не тільки покриває наші тіла, але і здатна виконувати безліч корисних функцій.

  Одяг, яка змінює свій колір залежно від настрою; білизна, яке стежить за станом здоров’я людини; вироби з прогнозами погоди; речі для немовлят з сенсорами дихання, температури і активності; рукавички та інші аксесуари, що визначають температуру шкіри і виділяють тепло при необхідності; жилет, який викликає емоції при перегляді фільмів – це не фантастика, це наше найближче майбутнє.

  Концепція розумного одягу

  Інтелектуальна одяг – це тип одягу, в яку вбудовані електронні елементи (мікрокомп’ютери і різні сенсори), які управляються за допомогою смартфона. Носиться[зміст h2 h3] такий одяг як звичайна повсякденна, але при цьому для її власника створюється якась додаткова цінність завдяки інноваційним розробкам.

  Класифікація розумних виробів

  Слід зауважити, що не існує якоїсь однієї загальноприйнятої класифікації одягу з розумною тканини. Найчастіше такі вироби підрозділяються по функціональності на три типи або покоління:

  • Пасивна розумна тканина. Подібні вироби можуть лише отримувати інформацію про умови або стимули навколишнього світу. Такий одяг має тільки сенсорами. Це може бути одяг, оброблена плазмою, матеріал з оптичними сенсорами, захисне вбрання від ультрафіолетових променів;
  • Активна розумна тканина. Електронна одяг оснащена як сенсорами, так і механічними частинами. Інтелектуальна тканина запам’ятовує форму, захищає від вологи, здатна регулювати температуру, поглинати пар, а також нагрівати одяг і зберігати при цьому тепло;
  • Ультраинтеллектуальная тканина. Це прогресивні вироби з вбудованим мікрокомп’ютером, які сприймають різноманітну інформацію, роблять прогнози, аналізують дані і підлаштовуються під умови зовнішнього середовища. Це можуть бути спортивні куртки і взуття, музичні куртки, космічні скафандри і багато іншого.

  У нашій статті ми ближче ознайомимося з деякими найбільш цікавими смарт-новинками електронного ринку одягу.

  Цікаві моделі розумного одягу

  Розумне нижня білизна

  Величезна допомога і чудова знахідка для медицини – це створення нижнього та натільної інтелектуального білизни. Наприклад, бюстгальтер Myant Skiin, який контролює серцевий ритм і завдяки вбудованим електродів відсилає всю отриману інформацію на наручні розумні годинник або смартфон. Використання такого білизни – відмінне рішення для лікувально-профілактичної роботи. А розроблений американськими вченими биосенсорное нижня білизна з допомогою потужного биосенсера здатне безперервно відстежувати моніторинг біомедичних показників: частоту серцебиття, температуру, артеріальний тиск та інше.

  Розумні шкарпетки Sensoria

  У нижню частину інтелектуального носка вшиті датчики тиску, які вимірюють різні параметри: швидкість, темп кроків, пройдену відстань, висота підйому ноги, навантаження на кожну ділянку ноги, темп руху, витрачені калорії, позначки пунктів на обраному маршруті допомогою GPS (в синхронізованому з розумними шкарпетками смартфоні). Текстильний виріб заздалегідь поінформує свого власника про можливий ризик отримання травми, дасть рекомендації про правильному бігу і ходьбі, допоможе скласти індивідуальний графік пробіжок.

  Розумна майка Hexoskin

  Майка з високоякісної італійської міцної тканини оснащена великою кількістю вбудованих датчиків, які здатні взаємодіяти з мобільним гаджетом. А саме: пульсометр, ЕКГ-датчик сенсор дихання, відстеження фаз сну, крокомір, датчик прискорення, дослідження активності під час тренувань і занять йогою і інше. Інтелектуальне виріб поєднує в собі цілу лабораторію, визначальну десятки параметрів, які передаються в смартфон, на комп’ютер і в «хмара». Вартість такої розумної майки вельми «скромна» і починається вона від 26 000 рублів (400$).

  Розумна футболка T-Shirt OS

  В цей електронний предмет одягу вбудований тонкий інформативний LED-екран, який покаже саме те, що ви захочете. Зміна картинок «екрану» відбувається швидко, адже управління футболкою здійснюється зі смартфона. За допомогою мобільного додатку ви вибираєте бажане зображення небудь забавну напис і на смарт-футболці негайно змінюється принт. Про масовий випуск таких виробів поки ще говорити рано. На сьогоднішній день у розробника є лише прототип.

  Розумні штани з клавіатурою

  Ці електронні штани оснащені не тільки вбудованої повнофункціональної Bluetooth-клавіатурою з гуми, але і в комплектацію до неї йдуть дві колонки з бездротовою мишкою. Чи ви йти в таких штанях по вулиці або присяде і почнете щось друкувати в будь – якому випадку, увагу і захоплення аудиторії вам забезпечено. На сьогоднішній день представлені тільки досвідчені зразки незвичайних штанів, але в перспективі очікується їх серійне виробництво. Передбачувана вартість смарт-штанів – близько 235 000 рублів (3 600$).

  Розумний светр GER Mood Sweater

  Якщо ви без настрою або навпаки прагнете поділитися своїм щастям і радістю з усіма оточуючими, то необов’язково це здійснювати через вербальні комунікації. Винахідники смарт-светри з вбудованими датчиками гарантують, що відтепер зрозуміти ваш настрій і повідомити про нього всім іншим, можна буде за допомогою спеціальної світлової індикації. Кожен окремий світ відповідає за певну емоцію. У спокійному стані електронне виріб буде світитися блакитним кольором, а якщо ви схвильовані, то побачите рожевий відтінок. Про вашу закоханості оточуючі дізнаються по червоній гамі вашого одягу. Спеціальний сенсорний датчик, прикріплений до руки, з’єднує власника і матеріал светри, ну і від отриманих даних, змінюється і колір LED-підсвічування.

  Розумна куртка levi’s/Google

  Відомий виробник джинсового одягу levi’s і Google спільно створили унікальний смарт-продукт – джинсову куртку, яка може відхиляти дзвінки, приймати вхідні дзвінки, включати голосове керування, користуватися навігацією і плеєром. Функціонувати такий виріб з елементами штучного інтелекту буде завдяки особливому спеціальним волокну Project Jacquard, вплетенному безпосередньо в тканину (лівий манжет). Для зв’язку з гаджетом і подальшої обробки даних передбачена спеціальна Bluetooth-застібка, яку при пранні куртки треба віддавати.

  Розумна шапка Hatsonic

  Популярна смарт-шапка з бездротовими навушниками виготовлена з суміші таких матеріалів, як вовна, бавовна, акрил. Вбудований Bluetooth-гарнітура дозволяє підключити головний убір до смартфону і відповідати на вхідні дзвінки, а також управляти і насолоджуватися улюбленою музикою протягом 8-ми годин. Унікальність електронної шапочки крім стильного зовнішнього вигляду полягає у відсутності будь-яких проводів і синхронізації з вбудованими навушниками і мікрофоном.

  Розумні кросівки Nike

  Така спортивна взуття стане для свого володаря персональним тренером і відкриє безліч дивовижних можливостей. Кросівки допоможуть скласти план пробіжок, похвалять за гідний результат і проінформують про кількість витрачених калорій. Розумні функції здійснює спеціальний мобільний додаток. В підошву взуття вставляється електронний акселерометр і передавач, які через iPhone iPod і інформують про всі спортивні успіхи господаря.

  Розумні черевики Columbia з підігрівом

  Американська компанія Columbia порадувала своїх покупців не просто стильною і технологічною, а й корисною смарт-взуттям. Черевики оснащені опцією підігріву, який можна самостійно регулювати відповідно погоді і особистим уподобанням. Інтелектуальна взуття підтримує 3 різних режими інтенсивності та здатна функціонувати до 8 годин. Натиснувши на непомітну кнопку збоку черевиків, ви активуєте режим підігріву. Заряджаються смарт-черевики від звичайної електричної розетки.

  (Оцінок поки що немає)

  Завантаження…
  Мітки:смартфон

  Схожі записи
  • ТОП 5 додатків для пошуку загубленого смартфона

   Коментарів немає | Лют 19, 2015  • ТОП-8 кращих смартфонів середнього класу навесні 2018 року

   Коментарів немає | 19 травня 2018  • ТОП 10 кращих смартфонів з гарним звуком 2017

   Коментарів немає | Мар 27, 2017  • Розумні годинник від Apple і Magellan і Galaxy Note 3 з рідкокристалічним екраном

   Коментарів немає | Січ 15, 2013  • Огляд iNew V8 – особливий клон OPPO N1 (2014)

   Коментарів немає | Сер 26, 2014  • Великий розпродаж смартфонів, екшн-камер, фітнес браслетів та іншої техніки від Gearbest.com

   Коментарів немає | травня 16, 2017