ста

Зміст

 • Основні характеристики
 • Режими
 • Калібрування
  • Програмна калібрування:
  • Ручна калібрування:
 • Висновки
 • Китайська компанія SJCAM є однією з лідируючих на ринку екшн-камер (посилання на офіційний сайт компанії https://sjcam.com/ru/), так як постійно надає користувачам різні цікаві варіанти, задовольняючи практично всім сучасним вимогам. Випуском одних тільки камер справа не обмежується, компанія приділяє особливу увагу виготовленню високоякісних аксесуарів до них, що допомагає досягти кращих результатів при зйомці, найбільш корисним з яких можна вважати стабілізатор для камери.

  Саме SJCAM Gimbal або ж просто SJ-Gimbal став першим трехосевым стабілізатором для камер даної компанії. Він має досить компактні габарити, що дозволяють легко переносити його з собою, хорошу ергономіку і відмінний і зручний функціонал, але, про все по порядку.

  У жовтні цього року компанія заявила про роботу над стабілізатором SJCAM Gimbal, який буде орієнтований на використання в парі з їхніми камерами. Але вони підкреслили, що повний контроль, що детальніше ми розглянемо трохи нижче, можливий буде лише над моделями SJ6 Legend і SJ7 Star Native. Інші продукти SJCAM також можна буде підключати до стабілізатора, але не всі можливості управління будуть для них доступні.

  Отже, через деякий час, поки проводилися завершальні етапи розробки SJ-Gimbal і вводилися фінальні штрихи в конструкцію і функціональність, компанія нарешті представила свій стабілізатор і натякнула, що його появи на ринку варто очікувати вже в листопаді 2017 року. Що стосується можливостей і характеристик девайса, то для їх освітлення компанія зняла низку відео, що розповідає, як про параметрах, так і про доступних режимах роботи стабілізатора.

  Основні характеристики

  Габарити стабілізатора (без камери) складають 260х82х107 мм при вазі всього в 350 грам. Навіть, якщо додати до цього камеру, яка теж важить небагато, це дозволить вам знімати досить тривалий час, не відчуваючи особливої втоми. У стандартну комплектацію крім стабілізатора входить також USB-кабель для зарядки, інструкція та гарантійний талон. Окремо пропонується придбати відмінний і надійний кофр для більш комфортного транспортування девайса.

  Сам стабілізатор сумісний з багатьма сучасними екшн-камерами, серед яких не тільки продукти компанії, ніби SJ4, SJ5 і т. д., але і GoPro, XiaoYi, і багато інші зі схожими габаритами. Більш точні розміри сумісних камер становлять близько 58х21х41 мм. Для того, щоб зафіксувати камеру досить вставити її у відповідну область стабілізатора і закрутити два невеликих гвинтика на тримачі. Намагайтеся при цьому тримати камеру максимально рівно.

  На рукоятці стабілізатора ви знайдете USB порт для зарядки, джойстик для керування камерою, кнопки живлення, перемикання режимів і спуску затвора (фото/відео), світловий індикатор, до якого ми повернемося трохи пізніше, а в нижній її частині розташувалися отвори для шнурка і отвір з різьбою на 1/4 дюйма, для підключення сумісних аксесуарів або фіксації стабілізатора на штативі.

  Кути нахилу стабілізатора по горизонталі і вертикалі складають 320 градусів, а максимальний кут повороту камери – 80 градусів. Очікуваний час роботи стабілізатора при активному використанні знаходиться на позначці в 13 годин, що досить непогано. Такий запас автономності дозволить документувати і тривалу поїздку, і переліт, до тих пір, поки ви не доберетеся до розетки (хоча в наш час на виручку завжди може прийти портативний зарядний пристрій).

  Режими

  Для того, щоб включити стабілізатор, досить затиснути кнопку живлення, після чого можна натиснути на неї двічі, щоб включити саму камеру. Що стосується режимів роботи стабілізатора, то їх тут чотири. Вони, природно, перемикаються спеціальною кнопкою, а індикатор, що повідомляє вам про те, який зараз включений режим, світиться різними кольорами.

  І першим режимом, який запускається автоматично при включенні стабілізатора, є панорамний. Він відображається зеленим кольором на світлодіоді індикації. В цьому режимі камера змінює положення тільки по горизонталі, але якщо вам потрібно задати певний вертикальне положення для кращого кадру, то можна скористатися для цього джойстиком.

  Другим режимом, для входу в який досить ще раз натиснути на кнопку зміни режимів, є режим блокування. Він фіксує камеру в обраному положенні, дозволяючи зберегти кадри максимально рівними, уникаючи деренчання картинки. Він відзначається червоним кольором на світлодіоді. Звичайно ж, змінювати положення камери у цьому режимі також можна буде за допомогою джойстика, вибираючи потрібний ракурс.

  Натиснувши кнопку втретє світлодіод спалахне блакитним, повідомляючи вам, що стабілізатор переведений в режим «панорама і нахил». У цьому режимі він реагує як на горизонтальні, так і вертикальні нахили. Враховуючи це, необхідності у використанні джойстика тут немає, тому в даному режимі він і не працює.

  Останнім режимом, вельми популярним серед відеоблогеров, є режим «селфи». Для того, щоб увійти в нього потрібно двічі натиснути на кнопку зміни режимів і тоді світлодіод стане різнобарвним (світячи відразу трьома кольорами), а стабілізатор розгорне камеру за напрямом користувача. З його допомогою ви зможете знімати відео або робити фотографії. Джойстик тут також підтримується.

  Крім стандартної світлової індикації поточного режиму світлодіод також повідомляє користувача про низький або критичному стані (або помилку) заряду батареї, кліпаючи повільно або швидко відповідно. Під це немає виділеного кольору, тому блимати світлодіод може при будь-якому режимі. Статус зарядки при вимкненому стабілізаторі відзначений пульсуючим червоним світлодіодом під час процесу і постійним зеленим свіченням, коли він повністю заряджений. Калібрування гіроскопа і акселерометра також позначається пульсированием синього і зеленого, тільки в першому випадку світлодіод світить зеленим по завершенні, а в другому – синім. Добре, що все це досить легко запам’ятати.

  Калібрування

  Цей параметр може знадобитися вам лише в двох випадках:

  • Камера відхиляється від горизонтального положення;
  • Горизонтальна вісь повільно обертається в режимі блокування;

  Якщо ви помітили, що з цього при роботі з даними стабілізатором, то досить буде провести дві легкі маніпуляції, дозволять відкалібрувати його.

  Програмна калібрування:

 • Завантажте ЗА драйвера для калібрування стабілізатора з розділу завантажень на офіційному сайті SJCAM і встановіть їх на ваш комп’ютер.
 • Повністю виключіть стабілізатор і підключіть його до комп’ютера за допомогою USB-кабелю. Після затисніть кнопку живлення, коли світлодіод спалахне блакитним кольором стабілізатор перейде в режим калібрування.
 • У диспетчері пристроїв перевірте, чи виявлено новий пристрій на відповідному порту (якщо немає, то краще перейти до другого варіанту).
 • Запустіть програму для калібрування і виберіть знайдений пристрій, зберігаючи стабілізатор у вихідному положенні, як буде показано на малюнку, і натисніть кнопку підключення. Після вдалого підключення натисніть «IMU calibration» і завершіть процедуру.
 • Ручна калібрування:

  Щоб розпочати калібрування, увімкніть стабілізатор, утримуючи її в вертикальному і нерухомому положенні, й одночасно натискайте кнопки «Режим» і кнопку «Фото/відео». Коли індикатор блимає синім і зеленим, стабілізатор перейде в режим калібрування. По завершенні калібрування індикатор на три секунди засвітиться синім.

  Після цього стабілізатор автоматично перейде до калібрування гіроскопа, а світлодіод знову спалахне синім і зеленим. Коли процес калібрування завершиться індикатор засвітиться зеленим приблизно на п’ять секунд, а потім стабілізатор включиться і перейде в панорамний режим (за замовчуванням).

  Важливо: при ручній калібрування не підключайте стабілізатор до комп’ютера.

  Висновки

  Разом з вами ми розглянули анонс відмінного трехосевого стабілізатора для екшн-камер – SJCAM Gimbal. На перший погляд він дійсно справляє враження якісного продукту, який відмінно справляється зі своїми завданнями, і нічим не поступається конкурентам в своїй області. Особливо корисним він буде для власників камер від даного виробника. І хоч офіційних даних про вартості стабілізатора ще не повідомлялося, він обіцяє вийти на ринок вже зовсім скоро. При цьому, ми впевнені, що він буде коштує рівно стільки, скільки заслуговує, завдяки своїм можливостям і зручного дизайну.

  Ті з вас, хто зацікавився даними стабілізатором, зможуть відвідати його сторінку на офіційному сайті компанії, щоб заздалегідь подивитися на нього в дії. Посилання на SJ-Gimbal.

  (Оцінок поки що немає)

  Завантаження…
  Мітки:відеокамера

  Схожі записи




  • Огляд нових відеокамер від Samsung, Sony і Panasonic (вересень 2014)

   Коментарів немає | Сен 19, 2014



  • Міні-камери: відмінності і переваги

   Коментарів немає | 9 Груд, 2013



  • Як вибрати камеру заднього огляду для автомобіля? Рейтинг кращих задніх камер для авто до початку 2018 року

   2 коментарю | Дек 13, 2017



  • Wunder360 C1 — VR камера з оглядом 360 градусів для панорамної зйомки в 4K і 3K дозволі

   Коментарів немає | 27 Лип, 2018



  • Новинки MWC 2016: смартфони, гібридний ноутбук і екшн-камера

   Коментарів немає | Лют 28, 2016



  • Система відеоспостереження як складова капітального ремонту

   Коментарів немає | 18 Лют, 2013