Зміст

 • Що таке мультирум?
 • Де використовується система мультирум?
 • Можливості і переваги системи мультирум
 • Компоненти мультирума
 • Яка ціна мультирума?
 • Кілька причин, навіщо вам потрібна система мультирум
 • Мультирум від Триколор
 • ТОП 3 системи мультирум
  • Samsung WAM6500
  • iEast M30 SoundStream Pro
  • Power Room AMP 6

  Що таке мультирум?

  Більшість з вас чули, що таке розумний будинок. Так от система мультирум може бути одним з його елементів поряд з розумним освітленням, опаленням і смарт-замками. Правда це не обов’язково, адже мультирум цілком здатний працювати самостійно, як окрема система. Яка приймає один джерело аудіо, відео і розподіляє його між різними акустичними системами і телевізорами, розташованими в різних кімнатах будинку.

  Таким чином можна переглядати або прослуховувати улюблені фільми та музику без переривання, переходячи з кімнати в кімнату, просто натиснувши одну кнопку. Дуже зручно, якщо слухали улюблений джаз під час вечері на кухні і захотіли продовжити прослуховування вже в спальні. Досить активувати відповідний режим на пульті управління і система мультирум автоматично перенесе трансляцію в потрібну кімнату.

  Де використовується система мультирум?

  Використання мультирума не обмежується тільки будинком або квартирою, її активно застосовують у бізнес-діяльності. Часто ми цього не помічаємо, але дану систему можна зустріти в офісах, торгових центрах, фітнес-клубах, барах, в громадських місцях типу вокзалів та інших подібних місцях.

  Використовують її не тільки в розважальних цілях, але і для забезпечення комфортної зв’язку та оповіщення у всіх приміщеннях і на вулиці, контролюючи життєзабезпечення та безпеку. Найбільш поширеними видами мультирума є система гучного зв’язку (інтерком) і відеоспостереження між окремими приміщеннями.

  Можливості і переваги системи мультирум

  • Просунуті мультирумы, що входять в систему розумний будинок, дозволяють створити оригінальну музичну атмосферу в своєму будинку. Вранці прокидайтеся під улюблену мелодію, а переходячи у ванну кімнату слухайте більш бадьорий композицію і так далі. Все це настроюється і працює в автоматичному режимі: регулюйте рівень звуку, час включення і зберігайте цілу бібліотеку медіафайлів. Також швидко вибирайте музику і відео в залежності від вашого настрою;
  • Якщо ви кіноман і почали перегляд фільму на телевізорі в спальні, але хочете більш яскравих відчуттів саме від домашнього кінотеатру, який знаходиться у вітальні. То перейшовши в останню і активувавши режим мультирума даної кімнати, одночасно з продовженням перегляду закриються всі жалюзі на вікнах, згаснуть кімнатні лампочки і включиться проектор. Це відбудеться автоматично разом з іншими елементами розумного будинку;
  • Більш складні мультирумы дозволяють автоматично приглушувати звук і ставити відео на паузу, якщо ви приймаєте вхідний дзвінок або прийшли гості. Дуже корисною функцією є гучний зв’язок (інтерком);
  • Цікава можливість — використання загального накопичувача або хмари для перегляду сімейного фотоархіву і інших мультимедійних колекцій. Керуйте їй з допомогою смартфона або спеціальним пультом управління;
  • Ще мультирум можна налаштувати на прослуховування FM-радіо, перемикаючи канали з будь-якої кімнати в будинку. Або використовувати в зв’язці з домофоном, щоб бачити хто прийшов. Молоді батьки оцінять можливість відеоняні з оповіщенням в разі необхідності звуковим сигналом.

  Компоненти мультирума

  • Комутатор. Пристрій, яке безпосередньо поєднує всі акустичні системи і телевізійні панелі з основним джерелом — це може бути будь-мультимедійний програвач або навіть смартфон, iPad або комп’ютер, підключений до хмарному сховища.
  • Акустика, телевізори. Куди ж без засобів відтворення звуку і відео. Достатньо звичайних моделей, без додаткових можливостей, типу вбудованих смарт-тв і іншого. У багатьох випадках підсилювачем є комутатор.
  • Управління (смартфон, ДУ, настінний блок). Можна реалізувати в кожній кімнаті окремий настінний пульт управління мультирумом у вигляді сенсорного екрану або керувати системою типу пульта ДУ. Зручним і більш актуальним варіантом сьогодні є смартфон, що все частіше реалізується в сучасних мультирумах.

  Комплект обладнання може бути різним, що складається з комутатора, настінних блоків управління в кожну кімнату, безпосередньо звукових колонок і телевізорів, але коштує такий набір досить дорого. Або не дуже дорогий — складається з одного підсилювача з можливістю підключення до 3 кімнат та управлінням по смартфону.

  Також є екосистеми зразок Samsung. Деяка техніка цього виробника підтримує функцію мультирума і об’єднується з допомогою програми Samsung Multiroom App на смартфоні. Достатньо мати WiFi-роутер з доступом в інтернет, відповідну техніку самсунг і власне мобільний пристрій.

  Яка ціна мультирума?

  У своїй більшості сучасний мультирум для розумного будинку дуже недешева система, де один комутатор може коштувати близько $3000, а пульт управління у вигляді сенсорного екрану на стіну — цілих $1000. Крім цього є купа периферії: кабелі, перехідники та інше.

  Також існують зовсім недорогі компактні моделі, що дозволяють керувати об’єднаними колонками в кімнатах зі смартфона Android або iOS. Правда їх потрібно придбати кілька штук, з розрахунку одна на кожну кімнату. Таким чином можна навіть оживити старі колонки, додавши функцію WiFi і об’єднавши їх в одну систему. Коштує такий пристрій близько $100.

  Кілька причин, навіщо вам потрібна система мультирум

  • Одна з основних причин чому потрібно купити мультирум — це можливість поділити будинок на зони і програвати в кожній з них різні композиції. Теж саме ставитися до відеотрансляції;
  • Повністю протилежна ситуація з відтворенням аудіо або відео на всю систему відразу, але з можливістю налаштування для кожного приміщення. Часто це застосовується у бізнесі: офісах, супермаркетах, спортивних центрах і т. д.;
  • Наступна вагома причина — можливість управління за допомогою смартфона додатки на ньому. Деякі сучасні моделі мультирумов для дому стали більш відкритими і дозволяють транслювати музику і відео прямо з популярних інтернет-сервісів;
  • В якості джерела можна використовувати будь-медіапрогравач: DVD-плеєр, ТВ-бокс, ПК з мережевим хмарою і навіть програвач вінілових дисків. Застарілі аналогові пристрої підключаються через сучасні перехідники;
  • Все обладнання зазвичай ховається в окреме приміщення і до нього взагалі можна не підходити. Управляйте все через єдиний інтерфейс на смартфоні, настінний блок або пульт ДУ;
  • Потрібно додати ще один пристрій в далеке приміщення — без проблем. Все легко налаштовується через додаток.

  Мультирум від Триколор

  В середньостатистичну квартиру не потрібно розводка на багато пристроїв. Зазвичай це два телевізори, які можна об’єднати в систему мультирум з допомогою провайдера Триколор або будь-якого іншого, хто надає необхідне обладнання у вигляді тв-приставки. Зазвичай вона дається безкоштовно з умовою укладення договору на послуги провайдера.

  Наприклад модель мультирум Триколор GS C591 забезпечує прийом якісного відеосигналу на два телевізора. Дає можливість створювати свої списки каналів, сортувати їх за жанрами, блокувати небажані канали і управляти всім за допомогою смартфона.

  ТОП 3 системи мультирум

  Samsung WAM6500

  Наочний приклад мультирума можна показати на акустичній бездротової системі Samsung WAM6500, яка є інноваційною. Особливістю моделі є всеспрямований звук на 360 градусів. Розробники створили цікавий дизайн, що дозволяє розмістити пристрій в різних місцях кімнати: тумбочку, підставку або повісити під стелею.

  Але найцікавіше — це функція мультирум. Придбавши декілька WAM6500 і розмістивши в різних кімнатах, можна об’єднати їх у систему, Wi-Fi через додаток Multiroom App і керувати за допомогою смартфона. Досить синхронізуватися все через WiFi-роутер.

  Функція Multiroom Link дозволяє використовувати один джерело музики (смартфон) і виводити його на кілька колонок. Або включати різні композиції для різних кімнат. Варто одна акустика $300. Щоб створити 3-зонний систему мультирум на три кімнати доведеться викласти $900.

  iEast M30 SoundStream Pro

  Таке мультирум пристрій під назвою iEast M30 SoundStream Pro дозволяє включити будь-яку, навіть застарілу акустику, в єдину систему. Підключити колонки до WiFi-приставці можна через аудіо роз’єми: RCA, 3.5 мм або SPDIF.

  Дводіапазонний WiFi забезпечує надійне з’єднання з високою якістю переданого звуку. Додаток на смартфоні має зручний інтерфейс і дає можливість налаштовувати параметри програвання для кожної акустики окремо.

  Єдиним мінусом є те, що потрібно купити кілька пристроїв, щоб підключити їх окремо до кожної аудіосистеми. Але в будь-якому випадку, при ціні в районі $100, це набагато дешевше, ніж повноцінна дорога система мультирум в класичному її розумінні.

  Power Room AMP 6

  Ще одне дуже цікаве пристрій з можливістю створити до 6 зон (кімнат) для прослуховування аудіо з управлінням всім по смартфону. Дана конфігурація є максимальною і коштує $2000. Менш проста конфігурація без підсилювача на три зони коштує $990.

  Характеристики пристрою включають вбудований багатоканальний підсилювач 6×50 Ватів і медіасервер з об’ємом 4 ТБ для зберігання відео і аудіо. Формати відтворення: MP3, AAC, FLAC, WMA, OGG, WAV або MOV, Xvid, DivX, VOB, M2V, WMV, AVI, MPG, MP4, MKV, MPEG.

  Крім цього мультирум Power Room дозволяє прослуховувати музику з популярних інтернет-сервісів типу Deezer, SoundCloud, ShoutCast та інших. Можна додати накопичувач, щоб створити ще більшу медіатеку. Також об’єднуйте в групи зони, щоб включати різні композиції окремо в кожній з них.

  (1 оцінок, середня: 5,00 з 5)

  Завантаження…
  Мітки:Розумний будинок

  Схожі записи
  • Огляд 10 технологічних гаджетів для розумного будинку

   1 коментар | травень 7, 2014  • Hi-Tech жалюзі і штори 21 століття: розумні та енергоефективні

   1 коментар | травень 7, 2015  • Система автоматичного управління освітленням будівель «Розумний будинок»

   Коментарів немає | 12 Груд, 2011  • 7 порад щодо вибору розумної розетки

   Коментарів немає | 1 Серп, 2018  • Omnitec Activa — «розумні» електронні замки для кращих готелів

   Коментарів немає | Мар 27, 2013  • Технологічний будинок майбутнього: чого очікувати?

   1 коментар | Кві 18, 2014