Зміст

 • Чи потрібен вам безкоштовний антивірус?
 • Дійсно вони безкоштовні?
 • Працюють безкоштовне антивіруси?
 • Avira Free Antivirus
 • Kaspersky Free
 • Avast Free Antivirus
 • 360 Total Security
 • AVG AntiVirus FREE
 • Bitdefender Antivirus Free Edition
 • Висновки
 • Атаки шкідливих програм на комп’ютерні і мобільні системи відбуваються щодня, тому наявність відповідного захисного ЗА само собою є необхідністю. Правда хороший антивірус не повинен обходитися вам в ціле стан, нехай і багато ліцензії виглядають дійсно вкрай дорогими. Насправді ж, сьогодні існує безліч безкоштовних ліцензій, які дозволять захистити ваш комп’ютер від вірусів та іншого небажаного програмного забезпечення, начебто майнер для кріптовалюти, з’їдають величезну кількість ресурсів вашого ПК.

  Найцікавіше, що навіть у лідерів цього сегменту ринку з’явилися Free версії софта, які хоч і можуть бути багато в чому більш обмеженими, у порівнянні з платними підписками, проте все ж надавати необхідний функціонал та хороший захист. І саме на такі антивіруси ми вирішили звернути свою увагу. Підбираючи їх для даного рейтингу, ми постаралися врахувати всі нюанси їх компромісів, а також ефективність в самій роботі. Адже навіть безкоштовні програми можуть разюче відрізнятися один від одного з точки зору корисності.

  Чи потрібен вам безкоштовний антивірус?

  Перш ніж перейти до завантаженні і встановленні будь-небудь безкоштовної ліцензії антивірусу з перерахованих нижче, вам слід отримати відповіді на кілька важливих питань. Враховуючи ті атаки шкідників, які раз у раз спливають у різних заголовках, зрозуміло, що антивірус – це мастхев. Ми настійно рекомендуємо вам убезпечити свої гаджети, щоб захистити і заспокоїти себе. І нехай безкоштовний антивірус не завжди забезпечує найповнішу захист, це все ще краще, ніж нічого. Просто ви не отримаєте будь-яких додаткових функцій, які надають різні платні пакети, і всього-то. Серед них можуть бути такі особливості як фільтрація спаму, батьківський контроль, підтримка мобільних пристроїв і багато іншого.

  Безкоштовні пропозиції від таких відомих фірм як Avast, Bitdefender, Kaspersky і багатьох інших надають базову захист від вірусів і іншого шкідливого ПО, що дасть вам можливість безкоштовно позбавити ваш комп’ютер від загроз, які можуть маніпулювати вашими даними. А адже без належного захисту на виправлення цього можна затратити чимало зусиль, які ще й не факт, що окупляться. Природно, якщо ви володієте достатнім бюджетному, і вважаєте, що платний антивірус здатний більш точно відповісти на ваші вимоги, то не варто економити. Однак у даному випадку ми розглядаємо саме безкоштовні засоби.

  Дійсно вони безкоштовні?

  Так, але не зайвим буде вивчити політику конфіденційності завантаження софта. Наприклад, історія з антивірусом AVG викликала чималу хвилю думок, коли виявилося, які права ви гарантуєте на свою особисту та публічну інформацію при завантаженні і використанні їх безкоштовного продукту. Всі користувачі, що викачали і встановили програму, буквально надали їй право передавати частину вашої (публічної) інформації третім особам, які можуть включати рекламодавців. Однак зараз AVG не займається подібними справами, при цьому просто оставля за собою право на передачу інформації.

  І все ж, далеко не у кожної компанії однакові погляди на використання інформації. Деякі вимагають, щоб ви відмовилися від надання дозволів на її використання, а деякі можуть попросити з цим погодитися, але, так чи інакше, абсолютно нічого не трапиться, якщо ви цього не зробите. Тим більше, що деякі компанії і зовсім не передають вашу інформацію третім особам. Кращим у цьому плані є Bitdefender, так як компанія стверджує, що не ділиться інформацією ні з ким за межами власної або дочірніх компаній. І якщо говорити про продукт, головною функцією якого є надання безпеки, це цілком логічне рішення.

  Працюють безкоштовне антивіруси?

  Комп’ютерне антивірусне програмне забезпечення призначене для запобігання зараження шкідливими програмами вашого ПК або ноутбука. Всі безкоштовні продукти, представлені тут, роблять це цілком добре. Однак, варто розуміти, що не всі з них можуть бути так само ефективні, як і інші. Правда, як додаток, всі платні пропозиції повинні зменшити кількість небажаної реклами, і вони зазвичай пропонують чимало інших функцій, про що ми вже згадували вище.

  Так, багато користувачів, що працюють на ОС Windows, можуть подумати про непотрібність встановлення антивіруса, нехай навіть і безкоштовного, так як є Microsoft Windows Defender, але і це не зовсім вірне припущення. Так, останній виконує базові функції захисту, будучи ще і встановленим у 10-ой версії операційки. Але вірним буде також і те, що у багатьох користувачів він не викликає особливої довіри, змушуючи переходити на інші аналоги. Саме тому ми з вами і тут, для того, щоб отримати кращий з безкоштовних антивірусів від провідних компаній ринку.

  Avira Free Antivirus

  Здебільшого даний список складається з пропозицій перевірених часом компаній, відомих багатьом. Avira якраз є однією з таких, представляючись сильним суперником у категорії не лише безкоштовних антивірусів. Їх рішення Avira Free Antivirus отримало якісний і простий у використанні інтерфейс, а в додаток ви також отримаєте панель інструментів SearchFree. Остання представляється якимось радником з безпеки в інтернеті і надає можливість блокувати відстеження ваших дій рекламними компаніями. Сканування файлів може бути заплановано, і за замовчуванням виконується швидке сканування, яке повторюється щотижня.

  Блокування програм-вимагачів також є однією з практичних фішок даного безкоштовного антивіруса. Між іншим, сам він може бути завантажений окремо, або бути частиною досить цікавого пакету програм Avira Free Security Suite, надає безкоштовне ПЗ для забезпечення безпеки при роботі в мережі. В цьому плані компанія знайшла хороший підхід до надання потрібного ЗА безкоштовно, нехай і з невеликими компромісами.

  Kaspersky Free

  Kaspersky є ще одним великим брендом у категорії антивірусного ПО, і він також пропонує безкоштовну версію для ПК. При цьому не дивно, що безкоштовна версія не є повнофункціональної. Ви не отримаєте таких особливостей, як розширена захист, захист онлайн-платежів або функції VPN. Однак, все необхідне, на зразок автоматичних оновлень, самозахисту, карантину і багато чого іншого, передбачено. Така, нехай і базова, захист зможе уберегти вас від відвідування заражених сайтів, завантаження шкідливий, і допоможе своєчасно виявити зараження найбільш поширеними погрозами.

  Враховуючи досить широку популярність платній версії антивіруса, яка до того ж показує чудові результати у виявленні вірусів, її безкоштовний аналог може виявитися відмінним рішенням для вашого ПК. Єдиними об’єктивними недоліками її можуть виявитися хіба що велику вагу, а також серйозне навантаження системи під час перевірки. Так що для слабких систем краще буде вибрати щось інше.

  Avast Free Antivirus

  На відміну від деяких компаній, Avast не ховає свою пропозицію по установці безкоштовного антивіруса, яке довелося б довго шукати на просторах офіційного сайту. Велика помаранчева кнопка прямо на домашній сторінці робить цю версію більш очевидною, ніж її платні варіації, що однозначно свідчить про правильному підході. Однією з фішок цій безкоштовної захисту є те, що працює на базі хмарних технологій, не створюючи навантаження на вашу систему. Крім базової антивірусного захисту, вона забезпечує захист від невідомих загроз за технологією машинного навчання, а також зручний механізм управління паролями і учетками, що значно спростить роботу.

  Окремо можуть порадіти і любителі інтенсивного ігрового процесу, так як оновлена версія безкоштовної ліцензії пропонує вам ігровий режим, під час якого відключаються всі повідомлення від Windows і продуктів компанії, дозволяючи вам насолоджуватися безперервної грою. Ці і багато інші особливості, упереміш з захопленими відгуками користувачів, дійсно змушують звернути увагу на даний безкоштовний антивірус.

  360 Total Security

  Не менш ефективним серед безкоштовних антивірусів можна вважати також 360 Total Security. Хіба що ось в популярності цієї назви за межами рідного Китаю деякі користувачі можуть засумніватися. Однак на це немає жодних об’єктивних причин, так як на сьогоднішній день компанія активно просуває свій софт на ринках СНД і інших країн світу. І також, як у випадку і з Avast, вони насамперед акцентують увагу на тому, що ви можете скористатися особливостями саме безкоштовної версії, а надалі, при бажанні, придбати преміум підписку. Як і багато хто з антивирусников, ця пропозиція дасть вам можливість проведення перевірки на трьох рівнях: поверхневий, повне і вибіркове.

  З додаткових особливостей можна відзначити наявність очищення інструменту, який дозволяє видаляти тимчасові, невикористовувані файли або просто накопичився в системі сміття. А от то і справа вискакують оповіщення про «підозрілих» додатках, у яких просто могли застаріти сертифікати безпеки, можуть набриднути. І з цим, на жаль, особливо нічого не поробиш.

  AVG AntiVirus FREE

  Ми вже згадували суперечливу політику конфіденційності AVG вище, але з точки зору захисту, запропонованої цим безкоштовним антивірусом, вона як і раніше залишається пристойною, хоч і не самою кращою на сьогоднішній день. При цьому сама компанія стверджує, що це «базова захист, яка не підведе». І дійсно, з точки зору наявності якихось основних компонентів, що забезпечують надійність вашій системі, все саме так і йде. Це цілком звичайний антивірус, що надає захист від шпигунських програм, вірусів і інших шкідливих програм. При цьому він тихенько працює у фоновому режимі, що ви його й не помітите.

  У плані інтерфейсу він також досить простий і зручний, що не може не радувати. Все коротке наочно розповідає про стан вашої системи та дозволяє швидко зробити необхідне рішення. Активно отримуючи різні оновлення, безкоштовний антивірус від SYMANTEC переживає певну стадію відродження, повертаючи колишні позиції. Він легкий і не витрачає велику кількість ресурсів системи, проте в процесі перевірки може трохи уповільнити її роботу.

  Bitdefender Antivirus Free Edition

  Компанія Bitdefender разом з їх софтом заслужено володіє високою репутацією у світі антивірусних програм. Її продукти прості і надійні, а це найголовніше, що вам може знадобиться від захисного ПЗ. І незважаючи на те, що платна версія цього антивіруса залишається одним з фаворитів більшості користувачів на сьогоднішній день, безкоштовна ліцензія також може запропонувати цілком хороший базовий функціонал. Насамперед приємним може виявитися те, що програма вкрай проста у використанні, не займає багато місця на диску і, як правило, забезпечує гарний захист для вашого ПК або ноутбука.

  Для тих, хто не дуже добре розбирається в тонкощах захисту системи, корисним стане і те, що програма заздалегідь преднастроена для оптимальної роботи. Приємним бонусом буде і відсутність настирливої реклами, яку так люблять запихати в безкоштовні або пробні версії усіляких програм. Низька навантаження на систему не ускладнить вам процес роботи на ПК під час активної перевірки. Так, безкоштовна версія обмежена і, наприклад, не дасть вам можливості вибору рівня захисту, але за фактом вона працює чудово.

  Висновки

  Природно, кінцевий вибір серед доступних безкоштовних антивірусів буде покладено на вас, залежно від особистих переваг, присутніх особливостей, а також продуктивності вашого ПК. Також варто зазначити, що ми перерахували далеко не всі захисне ПЗ, доступне на безкоштовній основі. Правда, серед усіх, ці шість програм можна вважати найбільш ефективними і надійними. Так чи інакше, подальше – справа смаку, так що вам видніше, яка з них підійде краще всього.

  (Оцінок поки що немає)

  Завантаження…
  Мітки:Антивірус

  Схожі записи
  • Який антивірус встановити на Windows 7

   Коментарів немає | травня 13, 2013  • Захищаємо комп’ютер від вірусів – перевірені прийоми самооборони

   10 коментарів | Дек 24, 2012  • «Доктор Веб» попереджає про вірус Android.Dendroid.1.origin

   Коментарів немає | Кві 17, 2014  • Як відстежити і видалити шкідливі процеси в системі ПК?

   Коментарів немає | 18 Лип, 2013  • Захист сайту від вірусів, класифікація вірусів

   Коментарів немає | Окт 21, 2011  • Як обійтися без антивіруса? IObit Malware Fighter — замінить антивірусне ПЗ?

   Коментарів немає | Чер 24, 2013