Зміст

 • Mini-ITX
  • ASRock Z370M-ITX/ac
 • Micro-ATX
  • 3. ASRock Z370M Pro4
  • 2. MSI Z370M MORTAR
  • 1. Asus Strix Z370-G Gaming (Wi-Fi AC)
 • ATX
  • 3. Gigabyte Z370P D3
  • 2.MSI Z370 GAMING PLUS
  • 1. Asus TUF Z370-PRO GAMING

  Материнські плати, засновані на чіпсеті Intel® Z370 призначені для установки процесорів восьмого покоління від Intel — Coffee Lake. Дане покоління процесорів зараз знаходиться на стадії розвитку — представлено шість моделей процесорів (по два варіанти для кожної гілки Core), які можна запустити тільки з чіпсетом Intel® Z370 (на момент написання статті). У травні можливо будуть переставлені нові модифікації чіпсетів 300-ої серії Intel і нових процесорів.

  Процесори восьмого покоління Coffee Lake встановлюються в другу версію сокета LGA 1155 v2 — установка в материнські плати, засновані на чіпсетах 200-ой серії неможлива (ні відповідного мікрокоду (прошивка BIOS) + змінені деякі контактні майданчики — більше виділено під живлення процесора).

  Чіпсет Intel® Z370 надає користувачеві дуже широкі можливості для розгону всіх компонентів комп’ютера. Чіпсет виконаний за технологією 22 nm і виділяє всього 6 Вт тепла. Процесор має 24 каналів шини PCI-Express (не забувайте про выделеную безпосередньо в процесорі лінію шину PCI-Express х16 для підключення відеокарт який можна використовувати в різних комбінаціях 1×16 або 2×8 або 1×8+2×4 — для відеокарти зазвичай вистачає і 8 каналів PCI-Express), до 10 портів USB 3.0 і до 14 — USB 2.0, природно є SATA, мережевий контролер, підтримка RAID PCI-Express 0,1,5 + SATA 0,1,5,10 і т. д. Так як відеокарта підключається безпосередньо до процесору те саме з процесора можна виводити зображення на три зовнішніх дисплея.

  Так як процесори восьмого покоління поки представлені тільки потужні + чіпсет Z370 передбачає overclocking (розгін) то живлення процесору 8-pin (плюс 24-pin основний роз’єм живлення). Така ситуація є у всіх нижче представлених материнських платах.

  Mini-ITX

  Так як поки представлений тільки один чіпсет 300-ої серії то для складання малогабаритних комп’ютерів на материнських платах форм-фактору Mini-ITX з використанням процесорів восьмого покоління доведеться обмежиться чіпсетом Intel Z370. З боку продуктивності це анітрохи не гірше, а от ціна трохи кусається — мені не вдалося знайти материнську плату з цінником нижче 9000 рублів, загалом ціна на представлену нижче материнку як раз і стартує від 9000 рублів.

  ASRock Z370M-ITX/ac

  Незважаючи на свої розміри ця материнська плата має відмінні характеристики — як раз позначається чіпсет Z370. Почнемо з оперативної пам’яті — є два слоти DDR4 працюють в двоканальному режимі куди можна поставити дві плашки з 16 Гб з тактовою частотою аж до 4000 МГц. Для спрощення розгону пам’яті представлена підтримка XMP — ця технологія дозволяє розганяти пам’ять за певним спеціальних профілях, це і так простіше і надійніше. Для підключення жорстких дисків плата наділена 6 роз’ємами SATA 3 і одним М. 2 (другий використовується для підключення Wi-Fi адаптера) з підтримкою RAID.

  Для підключення до мережі можна використовувати два Гбіт-них роз’ємів LAN, також є шість стандарту USB 3.0 і два USB 2.0. Додатково можна підключити ще чотири зовнішні порти USB через відповідні конектори. Звук формується аудіочіпом Realtek ALC892 — на виході маємо восьмиканальний об’ємний звук стандарту 7.1. Висновок зображення за допомогою материнської плати можливий через три дисплея — два підключаються через HDMI + один через Display Port.

  В дану материнську плату можна підключити тільки одну відеокарту скориставшись інтерфейсом PCI-Express х16 v3.0. Загалом, на базі даної материнської плати можна зібрати відмінний високопродуктивний міні-комп’ютер — наприклад, встановлюєте сюди Core i3-8100 в парі з відеокартою рівня nVidia GeForce 1050 (або взагалі обійтися інтегрованої UHD 630 картою), а також дві планки пам’яті на 8 Гб (для початку можна обійтися і однією).

  Micro-ATX

  На материнських платах форм-фактору Micro-ATX можна зібрати як і звичайний среднеигровой комп’ютер, так і серйозну геймерську модель з двома відеокартами. Хоча є один нюанс — встановлення другої відеокарти може бути утруднена через те, що прямо біля другого слота PCI-Express х16 розташовані колодки для підключення різних зовнішніх інтерфейсів порти USB / аудіо / кнопки управління + індикація і т. д.

  3. ASRock Z370M Pro4

  Ще одна материнка від компанії ASRock зі стартовою вартістю в роздріб від 7000 рублів для чіпсету Intel® Z370 мінімум. Ця плата вже наділена чотирма слотами під оперативну пам’ять DDR4 з тактовою до 4300 МГц при максимальному обсязі 64 Гб, природно для розгону є профілі XMP. Вихід відео через материнську плату можливий через три стандартні інтерфейси на вибір D-Sub (VGA), DVI-D і HDMI. Аудіо складова формується аудіочіпом Realtek ALC892 з стандартом виходу 7.1.

  Підключення зовнішніх накопичувачів здійснюється за допомогою шести коннекторів SATA 3 і двох ultra М. 2 з ключем M Key, є підтримка RAID масивів. Мережу можна підключити через вбудований LAN 1 Гбіт/с, також материнська плата має 4 портами USB 3.1, по одному порту USB 2.0 і USB type C + 4 коннектори для підключення зовнішніх портів USB (кожен конектор забезпечує підключення двох портів).

  Ця плата підтримує підключення декількох відеокарт в режимі CrossFire X, для чого передбачені відповідні два слоти PCI-E x16, додатково представлені два роз’єми PCI-E x1. У магазинах материнську плату ASRock Z370M Pro4 можна знайти з роздрібною вартістю від 7000 рублів.

  2. MSI Z370M MORTAR

  На другому місці материнських плат форм-фактору Micro-ATX розташувалася геймерська материнська плата з відповідним охолодженням чіпсету і ключів формувача напруги живлення процесора — під таку материнку можна без проблем брати процесори Coffee Lake з індексом К.

  У цю плату можна поставити чотири модулі пам’яті DDR4 об’ємом до 16 Гб кожен з тактовою частотою аж до 4000 МГц, для розгону пам’яті є профілі XMP. Інтегроване відео виводиться за допомогою трьох конекторів — HDMI, DVI-D і Display Port, також є вже розпаяний аудіочіп Realtek ALC892 від якого виробляється висновок восьмиканального аудіо (стандарт 7.1), а також можливий висновок з оптики S/P-DIF. Підключення зовнішніх накопичувачів можливо за допомогою слотів М. 2 (Key M) і чотирьох портів SATA 3 з підтримкою RAID масиву.

  Для підключення відеокарт передбачено два роз’єми PCI-Express v3 з підтримкою режиму NVIDIA® SLI™ Technology для двох відеокарт. Також є два слоти PCI-Express х1, порт LAN з швидкістю передачі даних в 1 Гбіт/с, два USB 2.0 і чотири USB 3.1 плюс чотири коннектора для зовнішніх USB портів. У роздріб дану материнську плату можна знайти за стартовою вартістю від 8500 рублів.

  1. Asus Strix Z370-G Gaming (Wi-Fi AC)


  На перше місце форм-фактора ITX материнську плату, яка має одночасною підтримкою як технології NVIDIA® 2-Way SLI™, так і AMD 2-Way CrossFireX (під відеокарти плата має два слоти PCI-Express v3). Засобами материнки можливий вивід відео через порти HDMI і Display Port, звук формується за допомогою аудиочипа SupremeFX і може виводиться як через канали стандартом 7.1, так і по оптиці S/P-DIF.

  Жорсткі диски до цієї материнки можуть підключаться через шість коннекторів SATA3, а також через два слоти М. 2 з ключем М (один слот вертикальний). Для установки оперативки аж до 64 Гб плата володіє чотирма слотами з тактовою частотою до 4000 МГц, з підтримкою профілів XMP.

  Особливо необхідно відзначити наявність на материнській платі модулів Wi-Fi і Bluetooth, також є стандартний Гбіт-ний LAN. Крім цього на задній панелі розташовані 8 портів USB (з них два v2.0, інші v3.1), є 4 коннектора під додаткові роз’єми USB.

  Дана материнська плата є відмінним вибором для складання ігрового комп’ютера, правда за такі гроші (близько 10000 рублів) можна придбати материнку нітрохи не гірше форм-фактору АТХ.

  ATX

  Материнські плати даного форм-фактора відмінно підійдуть для збірок геймерських конфігурацій з декількома відеокартами, так і для звичайних ігрових комп’ютерів (якщо додаткові кілька сантиметрів корпусу вам не критичні).

  3. Gigabyte Z370P D3

  Пристойна материнка яка підійде для ігрового комп’ютера середнього рівня, її стартова вартість складає всього 6700 рублів — для чіпсета Intell Z370 ви навряд чи знайдете щось дешевше. Дана материнська плата має чотири розпаяні слота під DDR4 оперативку з робочою тактовою частою аж до 4000 МГц при максимально можливому обсязі 64 Гб, також є вже вшиті профілі XMP. Засобами самої материнської плати можна виводити відео тільки через HDMI що трохи обмежує її застосування без відеокарти (якщо це для вас критично, то доплативши додатково 400 рублів ви можете взяти материнку — там буде і VGA, DVI + HDMI так і кілька інших приємних штучок).

  Для підключення зовнішніх накопичувачів на материнській платі передбачений один слот М. 2 і шість коннекторів SATA 3 c підтримкою RAID. Восьмиканальний звук (7.1) формується за допомогою аудиочипа Realtek ALC887, також на материнці є Гбіт-ний LAN, два USB 2.0 і чотири USB 3.0, плюс три коннектора під зовнішні роз’єми USB.

  Для підключення відеокарт передбачено три слоти PCI-Express v3 з підтримкою конфігурації з декількома відеокартами від AMD — CrossFireX™.

  Хоч я і поставив на третє місце плату Gigabyte Z370P D3, але все таки вона має власні характеристики для форм-фактору АТХ (наприклад, відеовиходи, к-ть слотів М. 2), тому також хочу звернути вашу увагу на материнську плату ASRock Z370 Pro4 — вона має повноцінний набір відеовиходів + 3 слота М. 2 (один під Wi-Fi), інші відмінності не критичні.

  2.MSI Z370 GAMING PLUS

  На другому місці розташувалася відмінна overclocking материнська плата зі стартовою вартістю від 8300 рублів. Під оперативку все досить стандартно — чотири слоти DDR4 з тактовою до 4000 МГц в кожен з яких можна встановити планку до 16 Гб включно (всього 64 Гб). Накопичувачі можуть бути встановлені в слот М. 2 з ключем Го типу, а також підключені за допомогою шести інтерфейсів SATA3 з підтримкою RAID.

  Для виведення відео передбачена досить незвичайна конфігурація — по одному порту D-Sub (VGA), DVI-D і Display Port, при цьому відсутня HDMI. Додатково розпаяно три слоти PCI-Express v3 для встановлення відеокарт, є підтримка декількох графічних карт технології AMD® CrossFire™. На задній панелі також розташувався набір роз’ємів USB — два версії 2.0 і чотири v3.1, також всередині є чотири порти для підключення додаткових USB.

  Материнська плата MSI Z370 GAMING PLUS є прекрасним вибором для будь геймерської конфігурації, єдиний недолік — немає підтримки nVidia SLI. При цьому вартість стартує від 8400 рублів.

  1. Asus TUF Z370-PRO GAMING

  На першому місці розташувалася материнська плата від гаряче улюбленої мною компанії ASUS яка славиться своєю якістю (змагається у цьому MSI). Основна відмінність від попередньо розглянутого варіанта є в підтримці декількох відеокарт з технологіями NVIDIA® 2-Way SLI™ і AMD 2-Way CrossFireX (всього розпаяно три слоти PCI-Express x16 v3). Для виведення відео безпосередньо з материнки є два порти DVI-D і HDMI.

  Для встановлення накопичувачів материнка наділена двома слотами М. 2 з ключем М — один слот підтримує інтерфейси SATA & PCIE x4, а другий тільки PCI-Express x4. Також плата володіє шістьма слотами SATA 3, чотирма слотами під оперативну пам’ять DDR4 з максимально можливим об’ємом 64 Гб і тактовою до 4000 МГц.

  На задній панелі цієї материнки виведений порт LAN з Гбитной пропускною здатністю, два порти USB 2.0 і шість штук USB 3.1, також передбачено чотири коннектора для установки додаткових портів USB. Звук формується за допомогою контролера Realtek ALC887, при цьому можливий висновок як по оптиці S/P-DIF, так і через стандартні роз’єми (звук 7.1).

  Материнська плата Asus TUF Z370-PRO надає користувачеві широкі можливості для складання різних ігрових конфігурацій, також наділена відповідним охолодженням та підсвітленням. Правда і цінник на неї відповідний — він стартує від 10000 рублів.

  (Оцінок поки що немає)

  Завантаження…
  Мітки:комп’ютер

  Схожі записи
  • «Чорний екран» Windows 7 і як від неї позбутися (Причина №1: ОС не пройшла перевірку справжності. Усуваємо неприємність своїми руками)

   4 коментарю | Лис 30, 2011  • Програми для зберігання паролів: кілька непоганих варіантів

   Коментарів немає | Окт 4, 2014  • Користувачам мобільних безпечніше на Windows-фонах

   1 коментар | Вересень 6, 2012  • Корисні поради дизайнерам при виборі ноутбука

   2 коментарю | 9 Лис, 2012  • Віддалений доступ до комп’ютера: кілька корисних програм

   3 коментарю | 8 Окт, 2014  • П’ять альтернатив звичайного ПК

   Коментарів немає | 9 травня, 2014