Зміст

 • Де будете встановлювати проектор?
 • Дозвіл проектора
 • Яскравість і колірна яскравість проектора
 • Проектор як заміна телевізора
 • LCD vs DLP vs LcoS
 • Контрастність
 • Підтримка 3D
 • Роз’єми і інтерфейси
 • Виробники
 • Термін служби лампи
 • Рейтинг кращих моделей
  • 5-е місце: Acer H5382BD
  • 4-е місце: Epson EH-TW570
  • 3-е місце: BenQ W1070+
  • 2-е місце: Epson EH-TW5300
  • 1-е місце: Epson EH-TW6700

  Мультимедійний проектор відрізняється від офісних проекторів тим, що він заточений на показ не презентацій, а мультимедійного контенту. Це означає, що він повинен вміти показувати динамічні сцени у гарному якості. Також даний тип проекторів часто називають проекторами для домашнього кінотеатру.

  Чим же мультимедійний проектор краще телевізора? Головною перевагою є ціна: ви зможете отримати зображення шириною близько 2-3 (90″-136″) метрів не за полмилионна, а за 30-80 тисяч рублів.

  Де будете встановлювати проектор?

  Насамперед визначитеся з місцем, куди ви будете проектувати зображення. Або ви будете купувати спеціальний екран, або просто проектувати на рівну білу стінку.

  Фокус проектора — співвідношення відстані, на яку проектується зображення до ширини картинки, вимірюється в Про. Чим менше це значення, тим у меншому діапазоні доведеться рухати проектор для зміни ширини екрана. Наприклад, для отримання ширини екрана 200 см при значенні в 2 Про необхідно розташувати проектор на відстань 4 м, при 1 Про — на 2.

  • Звичайні — від 1 до 2,2 Про. Найбільш розповсюджені і дешеві проектори.
  • Короткофокусні — від 0,5 до 1 Про. Не дуже поширені, але практично кожен виробник має таку модель.
  • Ультракороткофокусные — менше 0,5. Такі проектори розташовуються практично впритул до екрану, але таких моделей ще дуже мало.

  Також є довгофокусні проектори, вони мають значення Про 4-8, але навряд чи у вас є кімната довжиною 8-16 метрів.

  Всі сучасні проектори мають вертикальну корекцію трапеції. Це дозволяє зміщувати зображення по вертикалі зберігаючи його прямокутну форму. Горизонтальну корекцію трапеції мають в основному дорогі проектори, це дозволяє змістити зображення по горизонталі від центру до правого або лівого краю.

  Дозвіл проектора

  Перед вибором дозволу проектора потрібно звернути увагу на фіксовану форму екрану. Так як ми вибираємо мультимедійний проектор, то необхідно щоб вона становила 16:9 (або 16:10 — універсальний варіант). Якщо ми виберемо проектор з фіксованою формою 4:3, при перегляді більшості сучасних фільмів ми будемо мати великі чорні смуги зверху і знизу екрану. Непоганим вибором буде проектор з перемикається формою екрану: 4:3 і 16:9.

  Для мультимедійного проектора не має сенсу брати проетор з роздільною здатністю менше HD: 1280:720 (HD Ready— 16:9); 1280:800 (WXGA — 16:10). Але для кращої якості зображення краще вибрати проектор з роздільною здатністю full HD (1920×1080 — 16:10) або навіть 4k (4096×2160 і 3840×2160). Але переплачувати за 4k особливого сенсу немає — на даний момент дуже мало контена під це дозвіл.

  Яскравість і колірна яскравість проектора

  Яскравість зображення на екрані в чому не залежить від параметрів проектора: на це впливають розмір екрану (чим менше, тим вище яскравість, освітленість приміщення і т. д. Тому більш інформативним показником є світловий потік проектора. Він вимірюється в люменах.

  Дуже бажано, щоб кімната, в якій ви хочете організувати свій домашній кінотеатр, була затемненою. При досить сильному затемненні і не дуже великих розмірах кімнати досить буде світлового потоку в 400 — 600 люмен. Якщо кімната недостатньо затемнена необхідно мати світловий потік в 600 — 1500 люмен. Чим світліше кімната тим більший необхідний світловий потік — для добре освітлених кімнат компромісним вважається світловий потік в 3000 люмен. Ну а взагалі чим більше тим краще, ви завжди зможете зменшити яскравість в налаштуваннях.

  Світловий потік вимірюється за методикою ANSI, тобто при максимальній яскравості на білому тлі. Тому, наприклад, заявлена яскравість 3000 люмен. При показі тексту на білому тлі ви будете мати ці 3000 люмен. Але при показі яскравого мультфільму ви будете мати яскравість всього в 1000 люмен. Тому був введений такий параметр як колірна яскравість. Якщо цей параметр співпадає з максимальною яскравістю проектора, то це означає, що проектор видасть вам кольорове зображення відповідні його максимальної яскравості.

  Для балансування між яскравістю і якістю зображення проектори часто мають кілька режимів роботи:

  • «Динамічний» чи «Яскравий». Проектор видає максимальну або близьку до неї яскравість, але при цьому є деякі спотворення зображення.
  • «Кіно»/ «Фільм»/ «Натуральний»/ «Театр»/ «sRGB» та ін. Даний режим має найбільш точну передачу кольору, але при цьому часто не використовується і половина від максимальної яскравості. Цей режим призначений для затемнених або частково затінених приміщень.
  • «Презентація» — певний баланс між якістю і яскравістю. Усунені найбільш значні недоліки зображення і яскравість становить близько 75%.

  Проектор як заміна телевізора

  Якщо ви хочете дивитися відео з проектора вдень, при хорошому освітленні, з шириною близько 2 м, то вам потрібен проектор яскравістю близько 10000 люмен. Але таке рішення буде дуже дорогим. Тому потрібно зменшити зображення до телевизорных 40-50 дюймів. Якщо ви не хочете постійно дивитися відео з такою діагоналлю, вам необхідний ультракороткофокусний проектор — його потрібно буде рухати на відстань 10-15 див. Також необхідний проектор з лазерної або LED підсвічуванням зі світловим потоком не менше 1000 люменів.

  LCD vs DLP vs LcoS

  Технологія LCD забезпечує найбільш кращі якість зображення і не має різниці між колірною і максимальною яскравістю. Світло (червоний, зелений і синій) проходить через три рідкокристалічні панелі, що далі поєднується створюючи зображення. Ця технологія зафіксована в стандарті 3LCD, який розробила компанія Epson.

  Технологія DLP — використовується спеціальна мікросхема, від якої відбивається колір і проходить через об’єктив. Ця технологія в основному одноматричная, і вона буде забезпечувати істотне розходження між максимальною яскравістю і колірною, але в той же час вона дешевша і має велику контрастність.

  Технологія LcoS — об’єднує дві попередні технології. Світло відбивається від дзеркальної поверхні перед якою розташовані рідкокристалічні кремнієві матриці які можуть затемнювати пікселі. Ця технологія має високу контрастність, відмінну передачу кольору, маленьке саме відстань між пікселями. Але при цьому вона має дуже велику вартість, тому застосовується рідко.

  Контрастність

  Контрастність зображення — це відношення яскравості білого до чорного. Чим вона вище, тим більше чорний колір відповідає чорному, а не темно-сірому.

  Це дуже важливий параметр при виборі мультимедійного проектора. Так як приміщення, де буде відбуватися перегляд відео, має помірне освітлення, контраст не буде обмежуватися максимальною яскравістю проектора. Це дозволяє збільшити динамічний діапазон проектора, тобто кількість градацій яскравості, який здатний показати проектор.

  Підтримка 3D

  В тій чи іншій мірі 3D підтримується багатьма проекторами. Але природно, найкраще зображення дадуть проектори спеціально спроектовані під цю задачу, наприклад, Epson EB-W16SK. Він являє собою два проектора поєднаних в одному корпусі, при цьому кожен проектор виводить картинку для свого ока — це дозволить використовувати пасивні 3D окуляри. Для підтримки виводу в 3D необхідний HDMI не нижче версії 1.4.

  Роз’єми і інтерфейси

  Перед покупкою необхідно визначить необхідний вам набір інтерфейсів. Але все ж краще брати проектори з двома роз’ємами HDMI і одним VGA .

  Більшість проекторів має вбудований звук потужністю 2-16 Вт. Тут ви не можете розраховувати на дуже високу якість звуку. Для цього краще придбати окрему звукову систему. Непогано, щоб проектор оснащений вихідним аудіо інтерфейсом.

  Функція виведення зображення та відео з флешки буде непоганий додатковою функцією в обраній моделі. Також непогано мати пульт дистанційного керування з підтримкою вертикальної і горизонтальної корекції.

  Виробники

  При виборі проектора виробник займає не останнє значення. Одним з кращих виробника проекторів на даний момент є компанія Epson. Вона розробила стандарт 3LCD і її LCD матриці застосовуються в більшості сучасних проекторів. Тільки компанія Sony має LCD матриці власної розробки і застосовує їх у деяких своїх моделях.

  Серед виробників (для домашніх мультимедійних проекторів) можна виділити наступних: Acer, BenQ, Eiki, Epson, InFocus, JVC, LG, Panasonic, Sony, ViewSonic, Vivitek.

  Термін служби лампи

  Потрібно мати на увазі що середній термін служб ламп приблизно однаковий і становить 3000-4000 годин. Виробники застосовують різні технології, намагаючись продовжити термін служби ламп — зменшують яскравість до 30% в простоях, зменшують яскравість до 70-80% від максимальної (оптимальний режим роботи лампи). Дуже часто виробники включають час пауз (яскравість 30%) загальний термін служби лампи — таким чином виходять цифри в 10000 годин. Після заміни лампи на змінну, вона буде мати менший термін служби, за порівняння з тією, що була встановлена на заводі.

  З LED проекторами таких проблем не буде. Ви навіть зможете використовувати їх в якості картини в моменти простою.

  Дуже добре на термін служби лампи позначається наявність знімних фільтрів. І якщо для очищення проектора зробленого за технологією DLP вам доведеться звернутися в сервіс, то почистити фільтри при технології LCD цілком можна і в домашніх умовах (уточнюйте при покупці). Чистити фільтри при активному використанні потрібно не рідше, ніж 3 рази на місяць.

  Рейтинг кращих моделей

  5-е місце: Acer H5382BD

  Поставляється за ціною від 33900 рублів. Має HD (1280×720 — 16:9) дозвіл і тип пристрою-DLP при світловому потоці в 3300 люмен. Контрастність становить 20000:1. Цього цілком вистачить для комфортного перегляду відео в середньо затемненій кімнаті. Овідношення відстані до розміру зображення становить 1.54 — 1.72 до одного метру. Це дозволить мати 2 метровий екран з відстані близько 3 метрів.

  Наявний тільки корекція вертикальних спотворень. Встановлений вбудований динамік потужністю 3Вт. З інтерфейсів є: входи — VGA, HDMI x2, композитний, аудіо mini jack; виходи аудіо mini jack; USB (тип A). Встановлена лампа потужністю 195 Вт із заявленим терміном служби 5000 годин. Даний проектор відноситься до класу портативних пристроїв і має вага 2,4 кг

  4-е місце: Epson EH-TW570

  Має ціну від 37000 рублів. Роздільна здатність становить 1280×800 (16:10), з типом матриці пристрою LCD x3 при світловому потоці 3000 люмен. Це дуже добре позначиться на якості перенесення кольорів — кольорова і максимальна яскравість рівні. Є підтримка 3D. Контрастність становить 15000:1. Овідношення відстані до розміру зображення становить 1.3 — 1.56 до одного метру. Це дозволить мати 2 метровий екран з відстані близько 2,6 метрів.

  Проектор оснащений корекцією вертикальних і горизонтальних спотворень. Встановлений вбудований динамік потужністю 2Вт, так що сподіватися на якісний звук не доводиться. З інтерфейсів є: входи — VGA, HDMI, S-Video, композитний, аудіо RCA; виходи — VGA, аудіо mini jack; USB (тип A), USB (тип B). Встановлена лампа типу UHE потужністю 200 Вт із заявленим терміном служби 5000 годин. Даний проектор відноситься до класу портативних пристроїв і має вага 2,4 кг

  Цей проектор буде відмінним рішенням для домашнього кінотеатру з HD роздільною здатністю.

  3-е місце: BenQ W1070+

  Має ціну від 51000 рублів. Оснащений матрицею DLP з шестисегментным колірним колесом RGBRGB і роздільною здатністю 1920×1080 (Full HD) при світловому потоці 2200 люмен і контрастність 10000:1. Підтримує виведення в 3D. Овідношення відстані до розміру зображення становить 1.15 — 1.5 до одного метру, що дозволить мати 2 метровий екран з відстані близько 2,3 метрів.

  Проектор має коректор вертикальних і горизонтальних спотворень, вбудований динамік потужністю 10 Вт, що вже зможе забезпечити непоганий звук. З інтерфейсів є: входи — VGA, HDMI x2, композитний, компонентний, аудіо mini jack, аудіо RCA ; виходи аудіо mini jack; USB (тип A), USB (тип B), RS-232. Встановлена лампа потужністю 240 Вт із заявленим терміном служби 3500 годин. Вага проектора становить 2.75 кг, що дозволяє віднести його до портативних проекторів.

  2-е місце: Epson EH-TW5300

  Поставляється за ціною від 41500 рублів. Якщо ви хочете мати повноцінне Full HD за прийнятну суму, зверніть увагу на цей проектор. Він має практично ідеальне співвідношення ціна / якість.

  Проектор має матрицю LCD x3 з роздільною здатністю 1920×1080 (Full HD) при контрастності 35000:1. Яскравість становить 2200 люмен. Це дасть просто відмінну картинку з насиченою передачею кольору, але потрібно подбати про затемненні кімнати. Підтримує виведення в 3D. Овідношення відстані до розміру зображення становить 1.22 — 1.47 до одного метру. Це дозволить мати 2 метровий екран з відстані близько 2,4 метрів.

  Проектор має коректор вертикальних і горизонтальних спотворень. Має вбудований динамік потужністю 5 Вт, що вже зможе забезпечити порівняно громукий звук. З інтерфейсів є: входи — VGA, HDMI x2, композитний, аудіо RCA; виходи аудіо mini jack; USB (тип A), USB (тип B). Встановлена лампа типу UHE потужністю 200 Вт із заявленим терміном служби 4000 годин. Вага проектора становить 2,9 кг, що дозволяє віднести його до портативних проекторів.

  1-е місце: Epson EH-TW6700

  Поставляється за ціною від 80000 рублів. Має матрицю LCD x3 з роздільною здатністю Full HD (1920×1080) при світловому потоці в 3000 люмен. Контрастність становить величезні 70000:1. Це дасть просто відмінну, насичену картинку навіть при невеликому освітленні. Підтримка 3D з функцією конверсії 2D зображення в 3D дозволить вам насолоджуватися переглядом.

  Овідношення відстані до розміру зображення становить 1.32— 2.15 до одного метру, що дозволить мати 2 метровий екран з відстані близько 2,6 метрів.

  Проектор має коректор вертикальних і горизонтальних спотворень, вбудовані стерео динаміки потужністю 2*10 Вт, що вже зможе забезпечити відмінний, досить гучний звук. З інтерфейсів є: входи — VGA, HDMI x2, композитний, компонентний; виходи аудіо mini jack; USB (тип A), USB (тип B). Встановлена лампа типу UHE потужністю 250 Вт з заявленим терміном служби 3500 годин. Вага проектора становить 6,9 кг, що відразу відносить його до класу стаціонарних пристроїв.

  (Оцінок поки що немає)

  Завантаження…
  Мітки:Проектор

  Схожі записи
  • Вибір лазерного проектора. Рейтинг кращих моделей в 2017 2018 році.

   Коментарів немає | Ноя 26, 2017  • ТОП-9 гаджетів для розумного будинку на виставці CES 2018

   Коментарів немає | Січ 18, 2018  • Як вибрати проектор для школи 2014?

   9 коментарів | Сер 10, 2014  • Лазерний проектор HD – відмінна якість на великому екрані

   Коментарів немає | Сен 20, 2013  • Рейтинг кращих LED (світлодіодні) проекторів в 2017 2018 році

   Коментарів немає | Лис 28, 2017  • ТОП 5 найкращих проекторів для домашнього кінотеатру 2015

   Коментарів немає | 6 Лип, 2015