Зміст

 • Опалювана площа
 • Типи обігрівачів
  • Електричні
  • Газові
  • На рідкому паливі
 • Види обігрівачів
  • Тепловентилятори
  • Масляні радіатори
  • Інфрачервоний обігрівач
  • Конвектор
  • Теплова повітряна завіса
  • Спліт-система
  • Каталітичний обігрівач
 • Безпека
 • Розміщення
 • Висновок
 • За вікном поступово починає холоднішати, а з часом ця не сама комфортна прохолода добереться і до приміщень. Неважливо, чи це будинок, квартира або офіс, перебувати, а тим більше працювати в холоді не принесе нікому особливого задоволення. Звичайно, що в перших двох випадках вас з найбільшою ймовірністю виручить центральна або автономна система опалення. Для решти ж і були придумані такі пристрої, як обігрівачі. Вони представлені у величезному асортименті, различающемся за габаритами, потужності та типів, а також не рідко і функціональним особливостям.

  Саме тому вибір найбільш підходящого обігрівача може не виявитися легким і затягнутися на невизначений термін. Враховуючи всі тонкощі цього процесу, ми, для економії вашого часу, в даній статті вирішили як можна більш детально розібратися з усіма важливими аспектами даної категорії техніки і розглянути доступні типи моделей. Нижче ми разом з вами ознайомимося з цією та іншою корисною інформацією, яка в сукупності дозволить вам зробити обдуманий і, що не менш важливо, правильний вибір.

  Опалювана площа

  Звичайно ж, однією з перших задач, яку вам належить вирішити є те, яку площу ви плануєте обігрівати. Якщо у вас є велике приміщення, то найбільш логічним рішенням буде звернути увагу на потужні обігрівачі начебто газових або дизельних. Однак, якщо вам необхідно обігріти невелике закрите простір, будь то ванна або спальня, практично будь електрообігрівач легко і якісно виконає цю роботу, особливо якщо використовувати його протягом тривалого часу.

  Часто стверджується, що той чи інший тип обігрівача може виявитися більш чи менш ефективним у порівнянні з іншими. Однак на ділі тип нагрівача не обов’язково є самим визначальним фактором саме в цьому плані. Звичайно, будь-який портативний електричний обігрівач буде набагато ефективніше, у разі обігріву невеликих закритих приміщень зразок кімнат та офісів. І все ж, чим більше площа приміщення, яке вам належить обігрівати, тим могутніша модель вам знадобиться.

  Типи обігрівачів

  Логічно, що довго размусоливать про те, для чого потрібний обігрівач не доведеться, так як основна його особливість – нагрів повітря в приміщенні, тим самим надаючи комфортний мікроклімат в холодний період. З іншого боку, є багато чого, про що варто згадати, коли справа доходить до їх класифікації. Як ми вже встигли відзначити, вони поділяються на чималу кількість видів, а також і типів. Останніх, правда, всього три: електричні, газові та на рідкому паливі. Давайте розглянемо кожен з них трохи більш детально.

  Електричні

  Обігрівачі цього типу є одними з найбільш поширених, так як працюють від електромережі і, незважаючи на більшу кількість представлених на сучасному ринку видів, зручні і прості в повсякденному використанні. Найчастіше саме тому вони заслуговують на найбільшу кількість уваги, так як серед видів електрообігрівачів без особливих зусиль можна знайти підходящу модель, яка буде мати достатню потужність, і необхідні габарити. Не варто забувати і про конструкції, яка у них теж варіюється в залежності від виду, і, наприклад, управлятися з тепловентилятором буде значно легше, ніж з масляним радіатором. Однак про це пізніше.

  Газові

  Даний тип обігрівачів прийнято вважати набагато більш економічними і практичними, так як, перш за все, джерелом енергії тут виступає газ, що хоч і може мати певні мінуси для деяких користувачів, все ж дозволяє такого обігрівача швидше, а головне надовго наповнити простір теплим повітрям. Єдине, що найчастіше подібні обігрівачі прийнято використовувати або на вулиці, або таки в робочих приміщеннях як гаражі або склади. Рідше вони використовуються в приватних будинках, і найменш популярний цей тип серед мешканців багатоквартирних будинків.

  На рідкому паливі

  В даному випадку ми маємо також невелика кількість різних видів обігрівачів, які тут залежать саме від виду палива. Останнім може виступати бензин, гас або дизельне паливо. Всі вони можуть відмінно підійти для дачі або приватного будинку, будучи чудовою альтернативою отримання тепла. Вони також відрізняються високою енергоефективністю, дозволяючи швидко нагріти повітря до необхідного рівня.

  Види обігрівачів

  Що стосується саме видів обігрівачів, то їх на сучасному ринку трохи більше, так як одних тільки електричних обігрівачів 4 основних. У газових їх 2, а у тих, що працюють на рідкому паливі, як ви могли зрозуміти, – 3. Однак останні ми побіжно згадали, тому давайте розглянемо саме ті, що можуть викликати у вас найбільший інтерес.

  Тепловентилятори

  Один з найпоширеніших типів електрообігрівача – тепловентилятор. А все тому, що вони є відносно компактними та легкими, а також найбільш доступними серед великого асортименту інших моделей. Вони чудово справляються з нагріванням приміщень, де ви не будете перебувати 24/7. Тобто, будь це дача або, наприклад, офіс, де ви не хотіли б замерзнути протягом певного часу, тепловентилятор прийде вам на допомогу. Звичайно, його можна використовувати і в тих випадках, де центральна система опалення справляється погано або не справляється взагалі. Єдиний його недолік – досить високий рівень шуму від роботи самого вентилятора. Зате його можна використовувати і в якості звичайного вентилятора.

  Масляні радіатори

  Масляні електрообігрівачі є не менш популярнішим попередніх, так як відмінно підходять для квартир і роботи в невеликих приміщеннях, на зразок дитячих, якісно обігріваючи їх. У плані форм-фактора цей обігрівач являє собою звичайну батарею на коліщатках, яка зсередини заповнюється маслом. Електричні нагрівачі, в свою чергу, розігрівають його і сам корпус конструкції, що дозволяє радіатора нагрівати повітря. До речі, кількість секцій у нього робить прямий вплив на швидкість нагріву. Так, загальна вага такого обігрівача безперечно є його слабкою стороною, так як часто моделі цього виду легкими не назвеш. Однак коліщатка все спрощують.

  Інфрачервоний обігрівач

  Одними з найбільш цікавих представників електрообігрівачів є саме інфрачервоні, так як вони досить ефективні і здатні якісно обігрівати весь простір приміщення, так і його окремі зони. Багато нерідко використовують їх і на відкритому повітрі, що не позначається негативно на їх роботі, так як спрямований теплове випромінювання все також поглинається навколишніми предметами і людьми. Напевно, найбільшим мінусом даного виду обігрівачів є той факт, що при тривалому використанні вони значно перегріваються. А це вже може призвести до серйозної поломки.

  Конвектор

  Конвекторні обігрівачі, як не дивно, працюють за принципом конвекції (циркуляції повітря), дозволяючи їм поглинати холодне повітря і за допомогою нагрівального елемента перетворювати його в теплий. Останній піднімається вгору, тим самим витісняючи холодний вниз роблячи процес ще ефективніше. Моделі цього виду можуть бути підлоговими, так і настінними, що дуже зручно. Єдиним мінусом конвекції як такій (саме в приміщенні) може стати той факт, що в процесі нагрівання повітря піднімаються порошинки. З іншого боку, вони дуже економні, можуть працювати цілодобово, а вартість їх цілком доступна.

  Теплова повітряна завіса

  Цей вид обігрівачів по суті є тим же тепловентилятором з поправкою на те, що вони створюють плоский повітряний потік в локальній області. Вони створюють сильний потік, що витісняє холодне повітря, тим самим нагріваючи приміщення. Однак в квартирі такий агрегат буде зайвим, так як часто його використовують в різних торгових або офісних центрах, рідше – в приватних будинках. Саме вузьку сферу застосування цього виду обігрівачів можна і злічити, як головний їхній недолік. Зате в приміщеннях з постійно відкриваються дверима він буде зберігати тепло куди ефективніше.

  Спліт-система

  Якщо у вас вже давно варто спліт-система з функцією обігріву, то напевно питання про придбання окремого обігрівача перед вами стояти не буде. Принаймні для того приміщення, де вона встановлена. Принцип тут той же, що і у охолодження, тільки з назад протилежним результатом. В плані ефективності вони, звичайно, можуть поступатися деяким обігрівачів, проте це відноситься, скоріше, до старих моделей. А основним їх недоліком можна вважати нерівномірний нагрів. Та й купити обігрівач куди легше, якщо вона не була встановлена спочатку.

  Каталітичний обігрівач

  Цей вид обігрівачів здебільшого відноситься до пристроїв газового типу, проте деякі з них можуть використовувати і електрика. Так чи інакше, вони працюють за принципом каталітичного горіння, що є фактично окисленням, в наслідок якого поверхню каталізатора виділяє чималі обсяги тепла. Говорячи простими словами, це скоріше нагрівання, ніж горіння, так що виникнення полум’я в даному випадку виключено. Єдине, що ви зможете спостерігати – процес розжарювання самої поверхні. Такі обігрівачі отличено підходять для промислових будівель.

  Безпека

  Не дивно, але незалежно від типу чи виду обігрівача дані пристрої мають властивість нагріваються при дуже тривалій роботі. І все ж, поки ви використовуєте їх у відповідності з керівництвом, вони є безпечними приладами. Майже у всіх моделей є ручка для перенесення, і багато хто з них оснащені функцією захисту від перегріву, що вимикає нагрівальний елемент, якщо той стане гранично гарячим. Ніколи не пишіть що-небудь на обігрівач або не закривайте його, обмежуючи вільний простір навколо, оскільки це значно збільшує ризик виникнення пожежі. Деякі нагрівачі також мають функцію захисту при перекиданні, у разі якого він автоматично вимкнеться. Особливо варто враховувати це, якщо у вас є велика гіперактивна собака.

  Розміщення

  Тепловентилятори мають потребу в припливі повітря для створення гарячого повітря, для чого у деяких моделей є вентиляційні отвори зверху або знизу. Але якщо вентиляційний отвір знаходиться в його задній частині, як і у більшості пропозицій цього виду, уникайте розміщення обігрівача біля стіни. Конвектори можна використовувати в будь-якому місці кімнати. Масляні обігрівачі повинні розташовуватися посередині кімнати, а коли вона достатньо прогріється, ви можете відсунути його до стіни. Що стосується інфрачервоних, то краще, щоб він був направлений у вашу сторону, коли ви хочете швидше зігрітися.

  Висновок

  Підводячи підсумок, хочеться відзначити, що, вибираючи обігрівач, як і ми сказали на початку, перш за все вам доведеться думати саме про площі приміщення. Виходячи з цього ви вже будете діяти далі. Ну а так як ви отримали загальне уявлення про кожного з основних видів, вам буде набагато простіше прийняти остаточне рішення.

  (1 оцінок, середня: 5,00 з 5)

  Завантаження…
  Мітки:обігрівач

  Схожі записи
  • Вибираємо систему теплих підлог в інтернет-магазині сантехніки Афоня

   Коментарів немає | травня 18, 2014  • Який обігрівач вибрати для квартири?

   1 коментар | Ноя 25, 2014  • ТОП 6 незвичайних дизайнерських електрокамінів для квартири — кращі виробники

   Коментарів немає | Лип 19, 2015  • Автономне опалення – незалежність і зручність.

   1 коментар | Вересень 21, 2012  • Масляний обігрівач – оптимальне тепло

   1 коментар | Жовтень 17, 2012  • ТОП-7 кварцових обігрівачів кінець 2017 – початок 2018

   Коментарів немає | Ноя 14, 2017