Зміст

 • Вибір снігоприбирача
  • Яку площу мені потрібно очистити?
  • Який сніг мені потрібно очистити?
  • На якійсь місцевості я буду працювати?
 • Типи снігоприбирачів
  • Електричні
  • Бензинові снігоприбирачі
 • Функціональні особливості снігоочисників
  • Самохідний привід
  • Рульове управління
  • Управління патрубком
  • Обігріваються ручки
  • LED підсвічування
 • ТОП-5 кращих моделей снігоприбирачів (кінець 2017 року)
  • PATRIOT Сибір 60
  • Carver STE 1333
  • STIGA ST 3146 P
  • Carver STE 2346
  • Cub Cadet 528 HD SWE

  Вибір найбільш підходящого снігоочисника для ваших потреб багато в чому залежить від різних факторів, начебто області, яку необхідно очистити або ж типу снігу, з якою ви зазвичай доводиться мати справу. Як одноступінчаті, так і двоступінчасті снігоочисники відмінно підходять для очищення снігу з доріжок і тротуарів, але вони прибирають сніг по-різному, і кожен з них по-своєму добре підходить для різних типів снігопадів і площ.

  У будь-якому разі придбання снігоочисника завжди актуально з приходом холодів і настанням зими, особливо якщо ви мешкаєте в області, де рясні снігопади – справа звичайна. Також наявність подібного пристрою припускає, що ви проживаєте в приватному будинку або плануєте прибирати сніг на дачі. Так чи інакше у вас повинна бути певна територія для прибирання і мешканцям квартир снігоочисник може бути абсолютно не до чого. У даній статті ви знайдете кілька корисних аспектів, на які варто звернути увагу при виборі і покупці пристрою, як і кілька актуальних моделей сучасного ринку.

  Вибір снігоприбирача

  Для більш точного вибору необхідного типу снігоочисника варто поставити перед собою ряд окремих питань і сформулювати на них власні відповіді. В подальшому це може допомогти вам визначитися з вибором того пристрою, яке найкраще підійде для ваших потреб. Важливо пам’ятати, що типи снігоочисників припускають не тільки функціональні відмінності, а й відмінності в габаритах, що впливає на їх роботу в залежності від кількості та типу снігу.

  Яку площу мені потрібно очистити?

  Якщо ви плануєте очищення невеликих площ перед будинком або парканом для під’їзду автомобілів або надання проходу, то з цим відмінно впораються одноступінчаті і снігоочисники. Для великих площ логічніше буде дивитися в бік двох – або триступінчатих моделей.

  Який сніг мені потрібно очистити?

  Одноступінчасті моделі можуть справлятися з легким і пухким снігом. Шнек на двоступінчастому снегоочистителе допомагає запобігти засмічення при роботі з важким і мокрим снігом, а його зазублена конструкція дозволить снегоочистителю прорізатися крізь щільний сніг або лід. Триступінчаті агрегати ще більш продуктивні, так як переміщують більш важкий, вологий сніг за менший час.

  На якійсь місцевості я буду працювати?

  Для рівних поверхонь відмінно підходять моделі абсолютно всіх типів. При цьому не рекомендується використовувати одноступінчаті моделі з металевим шнеком для роботи в цих умовах, так як вони, наприклад, можуть сильно пошкодити поверхню доріжки на прибудинковій території. Також не слід використовувати одноступінчаті або електричні моделі при роботі на гравійної поверхні, так як разом зі снігом очищувач може вистрілювати і невеликі камінчики, що не тільки небезпечно, але може також і пошкодити пристрій. Якщо ж вам доведеться працювати на похилій місцевості, то краще дивитися в бік пристроїв з моторизованими колесами.

  Типи снігоприбирачів

  Основними видами снігоочисників є: одноступінчатий електричний, а також одно-, двох – і триступінчаті бензинові. Оскільки більшість з них, так чи інакше зможуть впоратися з типовими завданнями по очищенню снігу, варто розглянути переваги кожного з них.

  Електричні

  Отже, як вже було зазначено раніше, якщо перед вами стоїть завдання по очищенню від снігу невеликих площ, начебто доріжок або тротуарів, то для цього не обов’язково купувати масивний снігоприбиральник бензиновий, достатньо буде і електричного. Їх основними перевагами, як типу, є те, що вони досить прості у використанні і практично не вимагають технічного обслуговування. Досить просто підключити їх до джерела електроенергії, і вони будуть готові до роботи. Хоча не варто забувати, що є і бездротові електричні снігоприбирачі. Для більш легких снігопадів відмінно підійде і снігоприбирач-лопата. Загалом, ми маємо три конструктивно розрізняються виду серед електричних типів снігоприбирачів, які варто розглянути більш детально.

  Снігоприбирач-лопата

  Даний вид снігоприбирачів дійсно є скоріше снігоочисником, так як не відкидає сніг у бік. Ці легкі пристрої для очищення снігу зазвичай не мають коліс або жолобів, хоча на сьогоднішній день можна відшукати моделі з колесами, що дещо спрощує роботу з ними. Замість відкидання снігу в бік веслообразный шнек підштовхує його вперед, як мітла. Враховуючи невелику вагу моделей цього виду, ви не ризикуєте перенапружити спину і швидко втомитися в процесі очищення. Тим не менш, ви все ще можете потренувати деякі групи м’язів, несучи і підштовхуючи її.

  Снігоприбирач-лопата ідеально підходить для легкого снігопаду, висотою менше 10 сантиметрів, що покриває тротуари, доріжки і сходинки. Більша кількість опадів буде вже занадто багато для цього невеликого, але зручного інструменту.

  Дротовий снігоочисник

  Якщо ж ви потребуєте трохи більшої потужності і продуктивності, то провідний електричний снігоочисник є доброю, екологічно чистою альтернативою бензинових снігоочисників. На відміну від лопат, вони оснащені легкими і маневреними колесами, а також відвідним патрубком для скидання снігу. Крім того, такі снігоприбирачі мають більш потужні двигуни, викидаючи до 300 кілограм снігу в хвилину. Вони здатні з легкістю обробляти ділянки, засипані 15-25 сантиметрами снігу. З точки зору загальної керованості і зручності використання, снігоочисник – це більш практичний і зручний вибір, ніж лопата.

  Бездротовий снігоочисник

  Як і попередній тип, акумуляторні снігоочисники – це все ті ж електричні моделі, тільки бездротові. Вони поділяють ті ж конструктивні риси та функціональні особливості, що і провідні моделі, тільки оснащені акумуляторними батареями, для більшої мобільності без прив’язки до розетки, переміщаючись при цьому куди більш вільно. Акумуляторні снігоприбирачі мають достатню висоту і ширину робочої області для очищення, а завдяки тому, що в них м’які гумові шнеки, вони куди безпечніше і для поверхні, не залишаючи слідів після роботи.

  Бензинові снігоприбирачі

  Більш потужними у плані роботи, але і куди більш тяжкими є бензинові снігоочисники. Вони, природно, добре справляються з різними обсягами та густиною снігу і діляться на три основні категорії, які зумовлюють їх продуктивну потужність і підсумкову вартість.

  Одноступінчасті

  Фактично одноступінчаті снігоприбирачі викидають сніг один раз. Бензиновий двигун обертає шнек, який збирає сніг і викидає його з патрубка. Оскільки шнек в даному типі снігоочисників безпосередньо контактує з землею, ви не повинні використовувати його на гравійних поверхнях, якщо, звичайно, вашою метою не є викид невеликих каменів на сусідську ділянку. Одноступінчасті снігоочисники зазвичай мають ширину близько 48-55 сантиметрів. Однак обмежуючим фактором є їх висота, а не вшир. Якщо ви часто воюєте з 30-сантиметровими сніговими заметами, замість цього краще використовувати двоступеневі моделі.

  Двоступеневі

  Що стосується двоступеневих снігоприбирачів, то вони викидають сніг двічі. По-перше, металевий шнек забирає сніг і лід. Потім високошвидкісна крильчатка размельчает їх і викидає через відвідний патрубок. Шнек на двоступінчастому снегоочистителе не стосується землі, тому їх можна використовувати і на гравії, і на бетоні. Крім того, вони мають більш високу робочу область, здатну легко справлятися зі сніговими заметами. Якщо вам потрібно очистити великі обсяги високого снігу, то варто дивитися в бік більш широких і потужних двоступеневих снігоприбирачів.

  Триступінчаті

  І нарешті триступінчаті снігоочисники – це самі потужні й ефективні снігоочисники на ринку. По-перше, це досягається за рахунок двох металевих шнеків, які легко справляються з великими обсягами снігу і льоду. Потім вони переміщують все це в центр пристрою, де прискорювач відбиває і штовхає масу через крильчатку, витягуючи його з патрубка на досить високій швидкості. Якщо міська снігоочисна машина залишає заморожені спресовані купи снігу по краях дороги, перегороджуючи вам під’їзд або вихід, то триступенева модель зможе легко прорізатися крізь цю заморожену стіну снігу і льоду, відкидаючи її на 15 метрів.

  Функціональні особливості снігоочисників

  Отже, у загальному і цілому, необхідність, як і практичність придбання снігоочисника ясна, особливо, якщо ви проживаєте в приватному секторі і маєте чималу площу, яку необхідно очищати від снігу. При цьому ми з вами вже розглянули основні аспекти цих пристроїв, але не варто забувати, що різні моделі, як це досить часто буває, мають свої відмінності і особливості, які можуть виявитися досить зручними в роботі.

  Самохідний привід

  Самохідний привід, доступний на двох – і триступінчатих бензинових моделях, дозволяє переміщати снігоочисник, практично усуваючи необхідність у штовханні конструкції. Це також дозволяє вам легко управляти пристроєм і допомагає йому пробиратися крізь великі снігові замети, прокапивая собі шлях і одночасно очищаючи майданчик. Деякі двох – і триступінчаті моделі мають декілька швидкостей прямого і реверсивного руху, забезпечуючи більший контроль над темпами роботи.

  Рульове управління

  Таку фішку нерідко можна знайти у двох – і триступінчатих моделей снігоприбирачів, що пропонує більш легку маневреність і рульове управління. Це дозволяє вам управляти всією масивної конструкцією лише кінчиками пальців, тому ви легко можете повертати ліворуч або праворуч одним клацанням перемикача.

  Управління патрубком

  Існують різні способи регулювання патрубка на снегоочистителе і задавати напрямки викиду снігу, включаючи ручну настройку, дистанційний нахил, 4-позиційний джойстик і електричне управління великим пальцем «Just One Touch». Все це в рівній мірі виконує одну функцію, але абсолютно по-різному, і якщо ви цінуєте свій час, то варіанти з дистанційним управлінням та налаштуванням будуть більш практичними на ходу.

  Обігріваються ручки

  Деякі двох – і триступінчаті моделі можуть порадувати користувачів такою фішкою, як ручками з підігрівом, які тримають руки в теплі для максимального комфорту. Що особливо приємно, якщо ви очищаєте сніг протягом тривалого періоду часу, а температура на вулиці значно менш комфортна, ніж зазвичай.

  LED підсвічування

  Наявність світлодіодного підсвічування також досить приваблива і корисна фішка, особливо якщо по приходу додому з роботи ви виявили, що завдало багато снігу, а сонце вже сідає. І якщо на робочій площі недостатньо освітлення, то світлодіодні індикатори відмінно підійдуть для освітлення вашого шляху. Також вони мають більш тривалий термін служби, ніж традиційні лампи.

  ТОП-5 кращих моделей снігоприбирачів (кінець 2017 року)

  Розібравшись з основними положеннями та особливостями, на яких варто загострити свою увагу при виборі снігоприбирача, ми хочемо запропонувати вашій увазі також і невеликий список з актуальних новинок даного ринку, які напевно можуть сподобатися деяким користувачам, полегшивши вибір максимально.

  PATRIOT Сибір 60

  Найбільш популярними снегоуборщиками для ефективної очистки великих обсягів снігу є двоступеневі моделі, так як вони більш доступні, в порівнянні з триступінчастими, і більш ефективні, ніж одноступінчаті. Однією з новинок ринку, на яку варто звернути свою увагу, стала модель PATRIOT Сибір 60. Вона володіє необхідними функціональними можливостями, при цьому пропонуючи порівняно невисоку вартість. Ширина захвату в цій моделі становить 60 см, а висота – 51 див. Максимальний кут повороту патрубка для викиду снігу – 190 градусів. Регулювання його відбувається з панелі управління, що досить зручно.

  Природно, це бензинова модель, з потужністю в 6.50 кінських сил. Великою перевагою може стати також і самохідні конструкції. Правда от вага її досить значний і складає цілих 76 кілограм. Що стосується середньої актуальною вартості, то на даний момент вона становить близько 34 000 рублів.

  Carver STE 1333

  Якщо ж передбачувані обсяги снігу не обіцяють бути рясними, але прибирати його все ж доведеться, то можна звернути увагу на снігоприбирачі-лопати, одним з актуальних представників яких є модель Carver STE 1333. Вона отримала одноступінчату систему очищення, і, як ми можемо судити з прочитаного вище, досить проста у використанні. Форма шнеків у неї гладка, що, природно, не дасть можливості дробити лід, так і конструктивно модель не призначена для таких випробувань. Потужність електричного двигуна в даному випадку становить 1.3 кВт.

  Вага конструкції складає всього 6.3 кілограма, що не дасть вам дуже втомитися за час прибирання. Звичайно ж, присутній тут і можливість регулювання ручки по висоті для більш зручної роботи. Ширина і висота захоплення складають 33 і 15 сантиметрів відповідно, а середня ціна цієї моделі знаходиться на позначці в 4 500 рублів, що робить її однією з найдоступніших (але не більше функціональних списку.

  STIGA ST 3146 P

  Потрібна велика мобільність, але обсяги випадання снігу все ще не обіцяють бути великими? Для таких цілей відмінно підійде і одноступінчата бензинова модель. Хорошим в даному випадку рішенням може стати STIGA ST 3146 P. І насамперед її перевагою є те, що шнек виконаний з гуми, а це, як ми вже розібралися, не дасть можливості снегоуборщику залишити якісь мітки, пошкодивши поверхню, що очищається. Невеликим мінусом може бути той факт, що модель не є самохідною, при потужності двигуна в 1.65 кВт при 3600 оборотів в хвилину.

  Звичайно, це буде менш зручно в процесі прибирання, але і сама модель не надто габаритна і важка. Її вага становить всього 26.5 кілограма, що хоч і відчутно більше електричних моделей, але не занадто багато, щоб відчути перенапруги від підштовхування конструкції в процесі очищення. Благо у неї є колеса, а це вже по-своєму полегшує завдання. Порівняно невелика вартість – ще одна перевага даної моделі. І остання становить 19 000 рублів в середньому.

  Carver STE 2346

  І раз вже ми згадали про одноступінчаті электроснегоуборщики, то потрібно віддати належне і їм, представивши новинку Carver STE 2346. Так, вони трохи менш потужні, ніж бензинові аналоги, але якщо ви хочете досягти поєднання ефективного прибирання невеликих обсягів снігу з легкістю і простотою управління, при цьому не переплачуючи великої кількості грошей, то ця модель може стати чудовим придбанням. Потужність двигуна в даному випадку становить 2.30 кВт, що навіть краще, ніж у попередньої бензинової моделі. Так що цілком природно, що скрізь є свої плюси і мінуси.

  Недоліком у даному випадку може бути відсутність самоходности, але це компенсує наявність в конструкції коліщаток. Вага моделі складає трохи більше 13 кілограмів, що дозволяє досить легко переміщати. Жолоб для викиду снігу виконаний з пластика і є можливість його механічного регулювання з панелі управління, що також непогано. Ну і одним з найбільш приємних переваг електричних моделей є їх вартість, яка в цьому випадку становить 8 500 рублів в середньому.

  Cub Cadet 528 HD SWE

  Ну а завершує цей невеликий список досить масивна модель Cub Cadet 528 HD SWE. І враховуючи те, що ми хотіли охопити більшу частину із зазначених раніше типів снігоприбирачів, досить логічним було включити в список цю триступеневу бензинову модель. Як ми зрозуміли з написаного вище, даний тип пристроїв є одним з найбільш ефективних для очищення великої кількості снігу, як свіжого, так і замерзлого, його конструктивні особливостями впораються з усіма цими завданнями. Але, за рахунок цього, подібні моделі є також одними з найдорожчих, що, правда, цілком очікувано.

  Обсяг паливного бака становить 4.8 літра, а потужність двигуна становить 10 кінських сил. Це дозволяє йому працювати досить впевнено. Є тут і самохідні, так як штовхати конструкцію, вагою 102 кілограми, було б досить важко. Загальна кількість передач – 8 (6 вперед і 2 назад). Також тут присутні і ті корисні фішки, начебто фари і рукояток з підігрівом, які ми розглядали вище. Природно, такий набір можливостей припускає високу ціну, і вона, в свою чергу, складає в середньому 135 000 рублів на даний момент.

  (Оцінок поки що немає)

  Завантаження…
  Мітки:Снігоприбирач

  Схожі записи
  • Partner — лідер з виробництва снігоприбиральної техніки в Європі

   Коментарів немає | Ноя 19, 2013  • Побутові снігоприбирачі — найкращі помічники на зиму!

   3 коментарю | Лис 25, 2012