Зміст

 • Про компанію
 • Камера Wunder360 C1
 • Комплект постачання
 • Дизайн камери
 • Технічні параметри
 • Інші можливості
  • Пряма трансляція
  • Режими
  • Об’єкти в русі
  • Кінематографічна стабілізація
  • Додаток-компаньйон
 • Конкуренція
 • Висновок
 • Останнім часом вести зйомку свого активного відпочинку, подорожей або навіть повсякденному житті стало чимось буденним. Паралельно з цим активно розвивається і сама сфера видеоблоггинга, де наявність хорошої і якісної камери є необхідністю. Люди ведуть щоденники, діляться своїми думками щодо тих чи інших питань, а також просто ведуть спілкування з глядачем по ту сторону екрану. І останнім, так само, як і самим авторам відеороликів, хочеться спостерігати картинку в кращій якості. На щастя, на сьогоднішній день навіть бюджетні камери можуть похвалитися хорошою оптикою і задовільними характеристиками.

  Багато хто, коли справа доходить до зйомки, цілком справедливо віддають перевагу екшн-камерам. І це неспроста, оскільки вони легкі, портативні, не займають багато місця і надають відмінні результати. Але що, якщо така камера зможе не просто знімати звичні вам відео в 1080p, але до того ж і надати купу інших можливостей? Наприклад, панорамну зйомку або взагалі 360-градусне відео, занурюючи вас в самий епіцентр подій. Про одну з таких камер ми і поговоримо на сьогоднішньому огляді, а саме про Wunder360 C1.

  Про компанію

  Крім перерахованого вище досліджувана камера зможе запропонувати ще масу корисних і практичних фішок, але для початку давайте ознайомимося з самим брендом. Китайська компанія Wunder360 почала свою історію в 2014 році, і з тих пір активно розвивається в різних галузях виробництва відеокамер і не тільки. Серед них: доповнена та віртуальної реальності (AR і VR), 3D реконструкція в режимі реального часу, IP камери, робототехніка, мобільні аксесуари та багато іншого. Співпрацюючи з різними висококласними підприємствами компанії вдалося домогтися гарних результатів і певної популярності на батьківщині. І тепер, повільними, але досить впевненими кроками вона виходить за межі Піднебесної, представляючи свою продукцію на російському ринку.

  Камера Wunder360 C1

  Трохи розібравшись у самому бренді можна перейти безпосередньо до поданої камері. Wunder360 C1 стала першим дітищем компанії і, так вже склалося, першої дебютує на вітчизняному ринку. Це, в принципі, і не дивно, так як на даний момент компанія налічує всього дві камери, одна з яких, модель S1, націлена на роботу з доповненою реальністю. Ну а наш продукт спрямований більше на віртуальну. З самого початку вона позиціонується, як відмінне рішення для різних видів зйомки, володіючи як певними перевагами, так і певними недоліками в порівнянні з іншими конкурентами даної категорії, а саме 360-градусних камер. Однак про все по порядку.

  Як і будь-яку подібну камеру, Wunder360 C1 відрізняє наявність двох ширококутних об’єктивів, що дозволяють вести захоплення відео по обидві сторони конструкції, яка в процесі зйомки «склеюється» програмними методами, і на виході виходить відмінне об’ємне відео, що дозволяє випробувати на собі ефект присутності. Автономність, а точніше незалежність, можна вважати однією з головних особливостей даної моделі. І мова йде не про час роботи, а про те, що для безпосередньої зйомки вам не потрібно синхронізувати її зі смартфоном або іншими мультимедійними гаджетами.

  При цьому ви так чи інакше встановіть спеціальний додаток, так як воно відкриє перед вами ряд інших особливостей управління камерою і редагуванням матеріалу. Про це ми також розповімо докладніше далі.

  Комплект постачання

  В цьому плані деякі користувачі можуть не отримати очікуваного «вау» ефекту, так як комплектація Wunder360 C1 є досить скромною і простою. Коробка, всередині якої міститься сама камера, виглядає відносно невеликий за розмірами нагадуючи ті, в яких поставляються смартфону. Всередині, крім неї знаходяться звичні для гаджетів коробки. Їх дві, вони відносно невеликі і виконані в двох кольорах, чорному і білому. У першій знаходяться типові аксесуари на зразок зарядного кабелю формату microUSB, кабель для підключення зовнішнього мікрофона, що безумовно може знадобитися для тих, хто планує записувати мова або навколишні звуки, і ремінець на руку, щоб, бува, не зронити девайс.

  Інша коробка не містить у собі нічого, крім досить детального керівництва користувача. Воно виконано у безлічі мов, серед яких є звичайно ж і російська, що дозволить за лічені хвилини ознайомитися з пристроєм і функціоналом камери, перейшовши безпосередньо до процесу зйомки. Також воно навчить користуватися і спеціальним додатком для камери, якщо хтось раптом досить далекий від цієї теми. Нічого більше ви в коробці не знайдете. Природно, для різного виду зйомок зручніше використовувати такі аксесуари, як штатив, сэлфи-палицю або інші кріплення, однак все це можна легко докупити окремо.

  Дизайн камери

  Конструкція камери максимально проста і зручна, і багато знайомі з подібною технікою користувачі напевно відзначать її схожість з Samsung Gear360 2016-го року випуску. І будуть праві, так як за великим рахунком так воно і є. Однак чи це погано? На це питання з повною впевненістю можна буде відповісти лише після детального знайомства з досліджуваної моделлю. Одне можна сказати напевно – це настільки ж ергономічна і компактна камера, що є гарним і не менш доступним аналогом. Що ж стосовно її будови, то вона повторює ті ж обриси і розташування деяких елементів, що і варіант куди більш іменитого бренду. І правда, навіщо винаходити велосипед?

  Знову ж, це зовсім не погано. Циліндрична нижня частина конструкції може виконувати функцію рукояті при відсутності штатива або сэлфи-палиці. Сама вона виконана з дуже міцного пластику і може похвалитися високою якістю збірки. Тримати камеру зручно, а розташовані в цій частині елементи не заважають. Першим можна помітити невеликий OLED-дисплей, що відображає основну інформацію зразок хронометражу записуваного відео, режими зйомки, рівня заряду та іншого. Над ним ви неодмінно виявите кнопку спуску затвора, що запускає процес зйомки одним натисненням.

  Іншими елементами цієї частини конструкції є кнопки: Wi-Fi, меню і харчування. В принципі, нічого складного, головне запам’ятати, що кнопка «меню» при натисканні дозволить перемикати режими зйомки, а при затисненні перекине вас в меню налаштувань камери. Воно невелике, але деякі значення ви все ж зможете відрегулювати. Поряд з цими кнопками ви також знайдете слот для карти пам’яті і порт microUSB для зарядки і передачі інформації з камери. На верхній частині основними елементами виступають дві ширококутні лінзи під зігнутим захисним склом. Нижня частина виконана таким чином, щоб камеру можна було зручно поставити на рівній поверхні, і приховує в собі кріплення для штативу.

  Технічні параметри

  Розглянувши конструкцію Wunder360 C1 зовні саме час заглянути їй під корпус, звичайно ж, фігурально. Благо всі основні технічні показники камери присутні і на коробці, і у вільному доступі. Однією з маркетингових особливостей цієї камери є можливість зйомки відео в дозволі 3K при 30 fps (кадри в секунду), що досить непогано, враховуючи порівняно доступну її вартість. Природно ви зможете робити і фотографії, що вже окрема тема, і саме круте в цьому те, що їх максимальну якість буде досягати дозволу 4K. Так що всі ваші пам’ятні моменти будуть доступні вам в яскравих фарбах і високої чіткості.

  Схема надання об’ємного 360-градусного відео у цієї камери одночасно проста і дуже технологічна. Як ми вже пояснили раніше, зйомка одночасно проводиться двома CMOS сенсорами, і склейка картинки при цьому відбувається, як кажуть, real-time, тобто в режимі реального часу. Мікрофон, той що вбудований, при запису показує відверто не найкращі результати, що можна вважати певним компромісом в догоду іншим фішках, тому зовнішній при запису мови зайвим точно не буде.

  Внутрішнім накопичувачем, враховуючи згадану автономність камери, виступає карта пам’яті microSD. Середнього об’єму в 32 Гб може і не буде достатньо для тривалих відео в 3K, але ви остаточно визначитеся з цим лише дослідним шляхом. Та й спеціальний додаток для камери в будь-який момент дасть вам можливість завантажити відео з неї на медиаустройство, неважливо на смартфон або планшет, тим самим звільняючи певну кількість місця. Досить буде просто синхронізувати камеру по Wi-Fi, що власникам iOS і Android девайсів праці не складе.

  Про автономності ж з точки зору тривалості роботи камери піклується батарея на 1000 мАч. Враховуючи можливі тривалі зйомки, визначені режими і все те ж високе дозвіл, такий батарейки вистачить ненадовго, тому наявність під рукою зовнішнього акумулятора рекомендується.

  Інші можливості

  Однієї лише 360-градусної зйомкою від камери такого рівня, звичайно ж, ситий не будеш, а тому Wunder360 C1 має в запасі ще чимала кількість особливостей, якими здатна порадувати широку публіку. Всі вони спрямовані на розширення можливостей камери та процесу зйомки як такого, і активно використовуються в просуванні самої камери, що і привернуло нашу увагу. Так що на самих цікавих і практичних фішках ми і зупинимося.

  Пряма трансляція

  Крім офлайн трансляції, яку камера робить прямо на ваш смартфон або планшет, вона здатна також надати можливість проведення прямої трансляції 360-градусного відео в різних актуальних соц. мережах. Та найбільш цікавою платформою для цього є улюблений багатьма YouTube, так як навіть зі стаціонарного ПК або ноутбука ви зможете відчути принади об’ємного відео. Природно наявність смартфона з гіроскопом позначиться на подібному досвіді набагато цікавіше, а якщо вже зовсім захочете повного занурення, то доведеться використовувати шолом віртуальної реальності. Благо, дана камера здатна знімати і VR-ролики.

  Режими

  Раз вже ми згадали про роликах для VR гарнітури, які є одним з режимів C1, то логічно було б розповісти і про інших. Звичайно ж можливості для роботи з роликами, призначеними для віртуальної реальності практично безмежні, так як ця індустрія зараз стрімко розвивається, проте в камері присутні і більш звичні режими зйомки. Так, наприклад, «риб’яче око» або «маленька планета» навряд чи зможуть здивувати сучасного користувача. А от можливість розгорнути відзняте 360-градусне відео в одну широку картинку може виявитися цікавою для ентузіастів відеозйомки. Втім, і в процесі постобробки ви зможете проявити свою креативність.

  Є також і режим гіроскопа, який при синхронізації зі смартфоном орієнтується на його положення стабілізуючи зображення у видошукачі. Хочете взяти потрібний вам ракурс? Досить просто буде направити смартфон в його напрямку і камера зробить все сама.

  Об’єкти в русі

  В даному випадку ми маємо справу не стільки з режимами, скільки з повноцінним функціоналом, що дозволяє камері фокусуватися на об’єктах, що рухаються. За допомогою заявленої інтелектуальної технології, C1 зможе тримати в центрі кадру що завгодно, будь то рухомі машини або виступ дитини на дитячому ранку. Інша особливість, яка отримала назву Phantom Clipper, призначена для зйомки ваших рухів і подальшої нарізки кадрів у потрібних вам місцях. Це буде особливо практично для тренувань танцювальних або навіть бойових прийомів. А також ви зможете створити цікавий ролик з застиглими позами.

  Кінематографічна стабілізація

  Ця особливість звучить також добре, як і проявляє себе в роботі. Звичайно, тут вона не оптична, але навіть так вона показує відмінні результати. Погодьтеся, 6-осьова стабілізація, нехай і електронна, краще, ніж ніякої. Тим більше не у всіх є ручний стабілізатор, який деколи виходить недешево. А так, за фактом, ви отримуєте чітку і плавну картинку, навіть в русі. Звичайно, побігати з камерою і відзняти плавний матеріал не вийде, але при звичайній ходьбі або їзді ви навряд чи помітите посмикування в картинки.

  Додаток-компаньйон

  Над софтової частиною умільці з Wunder360 також потрудилися на славу і надали чудовий додаток, яке не просто доповнює камеру, а і справді розширює межі взаємодії. Не вдаючись до стаціонарного комп’ютера ви прямо на своєму смартфоні зможете відредагувати відео практично до готового до публікації стану. Природно ніяких ефектів, як у спеціальному, ви не побачите, але нарізка, склейка, переформатування та інші опції будуть вам доступні.

  Конкуренція

  Випускаючи таку камеру як Wunder360 C1 виробник виразно подбав про те, щоб вона змогла скласти серйозну конкуренцію вже існуючим на ринку гаджетів, а тому вона і отримала ряд переваг, що дозволяють звернути на неї свою увагу.

  Висновок

  Отже, після даного огляду 360-градусної VR камери Wunder360 C1 і справді складається враження, що перед нами гідний представник своєї категорії. Так, як у випадку і з багатьма технологічними рішеннями, молодої компанії довелося піти на певні компроміси. Але в результаті у них вийшов дійсно цікавий і якісний продукт. Так що, якщо їй вдалося привернути вашу увагу або ви самі хочете вивчити інформацію про камери, просто перейдіть на офіційний сайт компанії: wunder360.com

  (Оцінок поки що немає)

  Завантаження…
  Мітки:відеокамера

  Схожі записи
  • А чи потрібен відеореєстратор?

   1 коментар | Сен 2, 2013  • Новинки MWC 2016: смартфони, гібридний ноутбук і екшн-камера

   Коментарів немає | Лют 28, 2016  • Великодні знижки на квадрокоптеры, екшн-камери, смартфони та інші гаджети від Gearbest в 2017

   Коментарів немає | Кві 11, 2017  • Об’ємні знімки прозорих об’єктів із допомогою нової нанокамеры

   Коментарів немає | Ноя 30, 2013  • Як вибрати екшн-камеру? Огляд моделей 2013-2014 роки від провідних виробників

   3 коментарю | Дек 24, 2013  • ТОП-10 веб-камер 2018 для комп’ютера

   Коментарів немає | Сен 27, 2018