Зміст

 • Від винаходу подрібнювача харчових відходів до роздільного збору сміття
 • Правильна утилізація відходів – турбота про екологію
 • Чи є майбутнє у подрібнювачів харчових відходів в Росії?
 • За даними асоціації «Чиста країна» щорічно кожен росіянин відправляє на смітник в середньому 450 кілограмів сміття, при цьому частка харчових відходів в ньому перевищує 70%. Через відсутність сформованої культури сортування практично весь вивозиться комунальниками обсяг відходів (97%) складується на полігонах ТКО. У розвинених країнах Європи та Північної Америки ситуація принципово інша – від 30% до 85% всього утилізованого сміття там йде на переробку, а частка харчових відходів у ньому невелика. Непридатний для повторного використання спалюється з отриманням енергії. Як і чому європейці і американці обрали цей шлях, і чи підходить він для Росії?

  Від винаходу подрібнювача харчових відходів до роздільного збору сміття

  До цивілізованою схемою поводження з відходами в Північній Америці і Європі теж прийшли далеко не відразу. Варто відзначити, що ще в 2000 році за даними опитувань більшість жителів США не вважали роздільний збір сміття необхідністю, але після того як робити це стало вигідно, швидко змінювали свою точку зору.

  Цікаво, що саме в США ще в 1927 році сталася подія, яка дала поштовх до розвитку сучасної утилізації відходів. Тоді архітектор Джон Хамес, втомлений від неприємного запаху, мишей, тарганів на власній кухні, зібрав перший у своєму роді подрібнювач харчових відходів для раковини. Незважаючи на успішно пройдені практичні випробування, американцеві довелося кілька років боротися за своє винаходу, доводячи нешкідливість його використання для каналізаційних систем та екології. У підсумку Хамі отримав беззастережну перемогу і в середині минулого століття організував власне виробництво диспоузеров.

  В даний час аналогічні, але вже більш просунуті і безпечні прилади встановлені у 80% американських будинків і квартир. Діспоузери все частіше знаходять застосування і в Європі. Секрет популярності подрібнювачів харчових відходів проста: як правило європейці і американці платять за конкретний обсяг вивозиться з їх квартир і будинків побутового сміття. Відповідно, його кількість вигідно зменшити.

  Крім того, відходи за кордоном зазвичай вивозять тільки за строго соблюдаемому графіком, і якщо пластик, скло, папір та брухт спокійно чекають цього моменту в окремих баках, то харчові відходи починають виділяти не самий приємний аромат, привабливий лише для комах і тварин. Очевидно, що набагато простіше уникнути додаткових витрат і незручностей, видаляючи харчові відходи через каналізацію.

  Правильна утилізація відходів – турбота про екологію

  Екологічні переваги диспоузеров проявляються і на споживчому рівні. Саме завдяки цим приладам скорочується кількість виділяють неприємні запахи відходів у сміттєвих баках біля житлових будинків та біля громадських закладів. Утилізація залишків їжі через каналізацію скорочує ризик поширення інфекцій, джерелами яких є залучені побутовими відходами комахи і гризуни.

  Чи є майбутнє у подрібнювачів харчових відходів в Росії?

  У Росії система поводження з відходами, аналогічна європейській, знаходиться лише на етапі становлення. Однак нещодавно прийняті і поетапно вступають в силу закони, що забороняють вивіз на звалище деяких видів сміття, а також будуються підприємства з його переробки та утилізації вказують на те, що вже в найближчі роки в нашій країні також прийдуть до необхідності сортування відходів. Швидше за все, на початковому етапі мотивувати до цього населення і підприємства будуть за допомогою економічних заходів, аналогічних тим, що застосовуються в Європі та США, – без цього система просто не окупить себе.

  Втім, багато росіян вже зараз усвідомили зручність використання подрібнювачів харчових відходів. Особливо це характерно для мешканців приватних будинків, від яких досить далеко до найближчих сміттєвих баків, а також багатоповерхівок, не обладнаних сміттєпроводом. А після відчутного підвищення вартості вивезення ТПВ, яке обов’язково станеться найближчим часом, вигоду придбання діспоузера напевно зрозуміють і інші.

  (Оцінок поки що немає)

  Завантаження…
  Мітки:кухня

  Схожі записи
  • Точкові світильники на кухні і у вітальні

   Коментарів немає | Січ 25, 2014  • Розумна кухня. ТОП-15 побутових приладів компанії Xiaomi 2018 року

   Коментарів немає | Сен 13, 2018  • Аерогриль: нюанси вибору та догляду

   Коментарів немає | Січ 15, 2013  • Побутова техніка для кухні. Вибираємо міксер

   Коментарів немає | 30 Серп, 2013  • ТОП 10 электрошашлычниц на кінець 2017 — початок 2018

   Коментарів немає | Ноя 15, 2017  • Як вибрати обладнання для їдальні

   Коментарів немає | Мар 27, 2014