Зміст

 • Роздільна здатність матриці камери
 • Оптика VS Кути огляду
 • Кріплення
 • Форм-фактори відеореєстраторів
 • Гібридні моделі
  • Відеореєстратор 3 в 1 (2 в 1)
  • Спортивні автомобільні реєстратори — екшн-камери
 • Корисні додаткові функції
 • Харчування
 • 5 кращих автомобільних відеореєстраторів
  • 5-е місце: IBang Magic Vision VR-390
  • 4-е місце: Sho-Me HD-8000SX
  • 3-е місце: Xiaomi Yi Smart Car
  • 2-е місце: DOD F980W
  • 1-е місце: Neoline X-COP 9000

  Багато автолюбителів, які вирішили придбати автомобільний відеореєстратор, побачивши на коробці купується апарату заповітну напис fullHD, купують реєстратор, не звертаючи увагу на всі інші, дуже важливі характеристики: кути огляду, оптика, WDR, матриця камери і т. д. Так ще й дозвіл fullHD найчастіше досягається не зовсім чесним шляхом — відео отримується з камери що інтерполюється, тобто просто за допомогою математичних алгоритмів розраховуються додаткові пікселі. Це практично не збільшує якість вихідного зображення, і при бажанні, ви зможете провернути цю операцію у себе на комп’ютері. Але при цьому збільшується розмір відео, при реальному меншому якості картинки.

  Тому в статті розглянуті основні параметри, які необхідні для коректного вибору автомобільного реєстратора, при дотриманні яких ви зможете вибрати модель, має відмінну якість запису як і вдень, так і вночі.

  Роздільна здатність матриці камери

  Цей пункт є одним із ключових параметрів — він відповідає за якість записуваного автомобільним відеореєстратором зображення. При виборі потрібно, щоб роздільна здатність записуваного відео відповідало розв’язанню встановленої в реєстратор матриці. Це вкаже на відсутність потрібної інтерполяції зображення і якість камери. На даний момент найбільш поширеними є наступні варіації дозволу:

  • HD (720p) — на сьогоднішній день застосовується в бюджетних пристроях, для зйомки з таким дозволом потрібна матриця усього від 1 Мпікс. Але це не означає, що відео з таким дозволом буде апріорі не дуже якісним — при наявності хорошої оптики і належного по потужності процесора, відео буде цілком задовільної якості з чіткими кордонами об’єктів і неразмазанными краями відео.
  • FullHD (1080p) — в даний час являє собою оптимальний вибір. Для забезпечення такої якості необхідна камера з матрицею від 2.1 Мпікс. Більшість сучасних авто реєстраторів мають саме таке роздільна здатність записуваного відео, що гарантує найбільш коректне співвідношення між вартістю приладу і якістю одержуваного відео.
  • Super FullHD (2k — 1296p) — необхідно застосування матриці від 3 Мпікс. Даний дозвіл є стандартом в професійних системах спостереження і ви навіть зможете, при бажанні, експлуатувати реєстратор для запису відеоматеріалу в складських приміщеннях, приватному будинку або квартирі.

  Оптика VS Кути огляду

  За матеріалом, який був використаний при виготовленні оптики авто реєстратора, розрізняють пластикові та скляні оптичні системи. Природно, оптика із застосуванням скляних лінз виграє в якості одержуваного зображення, що особливо помітно в похмуру або дощову погоду, в темний час доби.

  Чим більше кут огляду тим більший шматок дороги ви зможете захопити в кадр. Чим більше, тим краще. Але і тут не обійшлося без хитрощів з боку виробників. Часто, замість кута огляду по горизонталі, вони вказують у специфікаціях діагональний кут огляду, який за визначенням значно більше. Також можлива зміна кутів огляду в залежності від записуваного дозволу, тобто при зменшенні дозволу збільшуються кути огляду. Тому необхідно звертати увагу не тільки на значення даного параметра, але і на додаткове супутнє йому опис.

  Для міста дуже непогано використовувати модель реєстратора з діагональними кутами огляду близько 170 градусів — це дозволяє охопити найбільш сильно бічні ділянки, в яких можуть виявитися як і «пішоходи-шахраї» так і подрезавшие вас авто. Але в той же час занадто великі кути огляду здорово округляють зображення за рахунок ефекту риб’ячого ока, і при русі по швидкісній автотрасі, природно на великих швидкостях, подібний відеореєстратор буде трохи втрачати в якості одержуваних кадрів.

  Кріплення

  За методом кріплення до скла автомашини найбільш розповсюджені наступні варіанти:

  За допомогою присоски — ви можете досить легко знімати і переміщати реєстратор, але в той же час збільшуються габарити пристрою і він може цілком непогано відвалюватися під час похолодань і морозів.

  За допомогою двостороннього скотча — реєстратор не займає багато місця і сидить цілком надійно. Деякі моделі оснащуються відразу двома кріпленнями для тестування і вибору оптимальної позиції використовується присоска, а після закріплюється назавжди за допомогою скотча.

  Також реєстратори розрізняють за способом з’єднання між кріпленням і безпосередньо реєстратором. Виділяють реєстратори з жорсткою і шарнірної фіксацією. Відеореєстратор з шарнірною фіксацією дозволяють оперативно змінювати напрям зйомки, наприклад, для запису тікає порушника або вашого приємного розмови з інспектором ДАІ. При цьому реєстратор з жорсткою фіксацією менш схильний до трясці. Але все ж, як на мене, більше виграє шарнірна фіксація реєстратора.

  Форм-фактори відеореєстраторів

  Реєстратор з неотделяемым екраном — в таких моделях розміри пристрою безпосередньо залежать від розмірів матриці екрана і коливаються від 1 до 5 дюймів. З недоліків даного типу пристроїв виділяється велика площа на лобовому склі автомобіля, що зменшує огляд дороги водієві.

  Модель з складним екраном — екран укладається безпосередньо в корпус реєстратора, тому він має подовжений корпус. Але в той же час такий варіант досить зручний, так як набагато менше перекриває огляд.

  Модель має знімний екран — екран повністю від’єднується і може бути підключений в будь-який зручний вам час. Такі пристрої займають набагато менше місця на лобовому склі, практично не погіршуючи огляд.

  Без екрана займають мало місця. Як правило, кріпляться під дзеркало. Особливо актуально якщо у вас є вже встановлений бортовий телевізор (необхідна наявність відповідних комунікаційних інтерфейсів між реєстратором та телевізором). Або оснащується модулем Wi-Fi з можливістю управління реєстратором і перегляду відеороликів на вашому смартфоні.

  Модульна конструкція — дана модель складається з декількох модулів: декількох камер, модуля управління (можна зберігати в бардачку) і кількох додаткових модулів. З недоліків — порівняно небагато більше проводів і більш висока вартість.

  Дзеркало — модель являє собою дзеркало заднього виду з приєднаною до нього невеликою камерою. Екран розташований безпосередньо під склом і його не видно у вимкненому стані.

  Гібридні моделі

  Відеореєстратор 3 в 1 (2 в 1)

  Виробники техніки випускають пристрої, які об’єднують функції реєстраторів, радар-детекторів і навігаторів. Це дозволяє заощадити деякі гроші (від суми за три пристрої), а також зменшити займане місце на торпеді і лобовому склі вашого автомобіля. Також бувають комбінації 2 в 1, тобто тільки з антирадаром або навігатором.

  Але при цьому необхідно, щоб якість відео, що знімається не поступалося звичайному реєстратору, пристрій добре ловило супутники і вчасно засекало радари. Інакше покупка такого пристрою не має ніякого сенсу. Тому краще перед покупкою прочитати і подивитися відгуки від інших покупців.

  Спортивні автомобільні реєстратори — екшн-камери

  Коли ви, на час активного відпочинку, купуєте дорогу екшн-камеру, то це пристрій починає припадає пилом на полиці. Тому, для виправлення цієї «помилки» були створені спеціальні екшн-камери, які можна використовувати в якості звичайних автомобільних реєстраторів. Тому тепер ви зможете не тільки насолоджуватися відпочинком, але і безпекою в дорозі. Такі реєстратори характеризуються великим набором різноманітних кріплень і мають високу вартість.

  Корисні додаткові функції

  • WDR (Wide Dynamic Range). Стабілізація яскравості окремих ділянок відео — значно підвищує якість нічної зйомки.
  • Датчик удару G-сенсор. Так як відео в реєстраторах записується невеликими шматками 3-15 хвилин і при переповненні пам’яті видаляються найбільш старі фрагменти, то дана функція відключає циклічну перезапис при різкому ударі авто (імовірно ДТП). Цей параметр необхідно правильно налаштувати щоб він не спрацьовував на кожного лежачого поліцейського.
  • Роз’єм під карту пам’яті — присутній у всіх моделях, але необхідно, для коректного запису, встановлювати карти пам’яті не нижче 4 класу, а краще 10. Це дозволить процесору вчасно записувати поступающею з камери інформацію.
  • GPS-модуль, відображення вашої швидкості на відео. Паралельно відео зберігається інформація про ваших маршутах, дозволяючи після її відобразити на комп’ютері в спеціальних програмах. Також деякі моделі попереджають вас про камерах ГИБДД, інформація про яких заздалегідь збережена в їх базі даних. Відображення швидкості буває дуже корисно, але дуже бажано, щоб цю функцію можна було відключити, або щоб інформація про неї не писалася на відео.
  • Пищалка — видає сигнали по таймеру (щоб не заснути).
  • Стабілізація зображення. Підвищує якість відеороликів зменшуючи тремтіння і ривки.
  • Детектор руху. Включення реєстратора при зовнішньому русі. Буває дуже корисним для пошуку винуватця вашого розбитого бампера на парковці.
  • Додаткова підсвічування — дозволить вам зняти матеріал зовні авто в темний час доби (під час того ж ДТП). Ніяк не збільшує якість нічної зйомки — тільки блищить від скла.
  • Сенсорний екран — на любителя, при маленькому екрані — до 4 дюймів, це дуже незручно.
   HDMI — корисно якщо ви маєте вбудовану відеосистему в авто. Інакше це досить марна поліпшення.
  • LDWS — контроль за смугами руху: видає попередження, якщо водій виходить за межі займаної ним смуги. Правда, необхідно відповідні якість розмітки.
  • LLWS — система, яка орієнтуючись на ступінь освітленості, нагадає вам про необхідність включити фари.
  • FCWS — попередження про можливе зіткнення. Повинна автоматично відключатися при повільному русі, щоб уникнути помилкових спрацьовувань.
  • Камера в салон — актуально для таксистів, водіїв маршрутних транспортних засобів.

  Харчування

  Всі автомобільні реєстратори запитываються від бортової мережі авто — від прикурювача або спеціальної розетки. Також додатково вони оснащуються акумуляторами невеликої ємності — для запису в знімному варіанті (наприклад, місця ДТП), або коли затихне авто або на парковці.

  5 кращих автомобільних відеореєстраторів

  5-е місце: IBang Magic Vision VR-390

  Цей реєстратор є представником бюджетного класу моделей — поставляється за ціною близько 1000 рублів. Але при цьому він має дозвіл fullHD з кутами огляду в 130 градусів по діагоналі. Застосовується матриця з 5 млн пікселів (30 к/с). Це є непоганим показником на сьогоднішній день. Збереження відеороликів відбувається у форматі MOV з кодеком H. 264 на карту SD (SDHC) ємністю до 32 Гб. Кріплення приладу на лобове скло здійснюється за допомогою присоски, також реєстратор має поворотний механізм на 180 градусів. Ще пристрій оснащений складним екраном діагоналлю 2 дюйми. З додаткових функцій присутня G-сенсор, автостарт запису, батарея ємністю 200 маг, динамік, HDMI-з’єднання, AV-вихід.

  4-е місце: Sho-Me HD-8000SX

  Даний прилад має діагональний кут огляду 140 градусів і матрицю CMOS із 1.3 млн пікселів з частотою захоплення у 30 кадрів в секунду. При цьому зображення, що інтерполюється до дозволу у fullHD. Запис кодується в H. 264 із збереженим форматі AVI. При цьому відеоматеріал циклічно розбивається на ролики довжиною в 3, 5 або 10 хвилин, також є безперервний запис подій. Для збереження відзнятого матеріалу необхідна карта пам’яті microSD (microSDHC) ємністю до 32 Гб. Конструкція корпусу звичайна — з незнімним екраном діагоналлю 2.7 дюймів, кріплення виконується у вигляді присоски. Додаткові можливості пристрою виділені G-сенсором, детектор руху в кадрі; записом дати та часу; інфрачервоним підсвічуванням; автостартом; акумулятором ємністю 300 маг, виходи: HDMI, аудіо, відео композитний. Можна знайти за ціною близько 1700 рублів.

  3-е місце: Xiaomi Yi Smart Car

  Ця камера від добре себе зарекомендував китайського виробника Xiaomi. Вона вміє писати відео у двох розмірах FullHD і super-hd. При цьому FullHD є рідним дозволом матриці, а super-hd — інтерполяція. Встановлена скляна оптика. Частота захвату кадрів також може бути як 60 к/с, так і 30 к/с (для економії місця). Кути огляду камери складають аж 165 градусів по діагоналі (130 по горизонталі), що трохи спотворює геометрію картинки.

  Управління камерою можна здійснювати як за допомогою кнопок, так і через спеціальний додаток на вашому телефоні — пристрій обладнано Wi-Fi. Через додаток можливо також переглядати відеофайли. З функцій, що допомагають в керуванні авто є FCWS (контроль дистанції) і LDWS (контроль смуг руху), G-сенсор.

  Відео кодується в формат MP4 записуючись на карту microSD тільки 10 класу ємністю до 64 Гб. Для його обробки застосовується процесор преміум класу Ambarella A7LS. Як додаткове харчування використовується акумуляторна батарея ємністю 240 ма. Корпус виконаний з алюмінію з встановленим екраном діагоналлю 2.7 дюймів, кронштейн — звичайна вакуумна присоска.

  Як ми бачимо, це досить цікава модель з непоганими характеристиками за привабливою вартістю від 2790 рублів.

  2-е місце: DOD F980W

  Це досить незвичайна модель із відкидним поворачивающимся дисплеєм діагоналлю 2.5 дюймів. Відеозйомка проводиться в дозволі FullHD з відповідною матрицею CMOS 1/3″ 3 млн пікселів зі скляними лінзами. Кути огляду по діагоналі рівні 140 градусів, частота захвату — 30 к/с. Якщо зменшити дозвіл HD можливо збільшити частоту захоплення до 60 к/с. Відеоматеріал кодується в H. 264 з подальшим циклічним збереженням у формат MOV на карту SD (SDHC) до 32 Гб.

  DOD F980W наділений поворотним механізмом з можливістю повороту на 180 градусів. З додаткових приємних моментів встановлений WDR, детектор руху в кадрі, датчик удару (G-сенсор), запис часу і дати, виходи: HDMI, відео композитний, аудіо. Окремо необхідно виділити акумуляторну батарею ємністю аж у 1000 мАч. Цей реєстратор можна знайти в магазинах за ціною від 6350 рублів.

  1-е місце: Neoline X-COP 9000

  Даний прилад є представником гібридного класу пристроїв 3 в 1: реєстратор + навігатор + радар-детектор (антирадар). Діагональ екрану досить невелика — всього 2 дюйми. Якість відеозйомки з роздільною здатністю FullHD при 30 к/с забезпечує топовий процесор Ambarella A7 і сучасний високотехнологічний сенсор EXMOR IMX 322 від Sony. Такі параметри дуже сильно допомагають при нічній зйомці.
  Функція антирадара фіксує як і звичайні радари, так і з допомогою GPS відловлює встановлені камери і попереджає про це водія. Згідно відгуками, GPS сигнал непоганий, радари виявляє своєчасно, хоча система оповіщення опрацьована не до кінця. В описі вказано підтримка детектування поліцейських радарів «Стрілка», «Автодория»,»MESTA», «Робот», «Кордон».
  Пристрій має режим паркування, інтерфейс управління — EASY TOUCH. Відеоролики записуються циклічно на 2 карти пам’яті 10 класу MicroSD кожна ємністю до 32 Гб. Також є можливість оперативного копіювання між картами пам’яті. З додаткових функцій прилад наділений G-сенсором і акумом на 240 маг. Neoline X-COP 9000 має компактний корпус з кронштейном у вигляді присоски. Даний апарат можна знайти в роздріб за ціною від 8900 рублів.

  (Оцінок поки що немає)

  Завантаження…
  Мітки:Відеореєстратор

  Схожі записи
  • Якщо машина – другий дім

   Коментарів немає | травня 30, 2014  • Тест-огляд відеореєстратора з антирадаром Dyton Regibox R1

   3 коментарю | 20 Груд, 2013  • ТОП 8 автомобільних відеореєстраторів в 2018 році

   Коментарів немає | Чер 18, 2018  • Системи відеоспостереження — технологія реалізації

   Коментарів немає | Лют 24, 2014  • Як вибрати відеореєстратор для авто?

   3 коментарю | Ноя 24, 2014  • Параметри вибору монітора для камери заднього виду. Топ 5 кращих моніторів заднього виду в 2017 2018 році

   Коментарів немає | Дек 9, 2017